"Soutěžící museli prokázat teoretické vědomosti a prakticky předvést kompletaci závěsného systému WC Gebrit – Duofix, pokračovali montáží umývadla, vodovodní baterie napojené na rozvod vody a instalovali odpadní potrubí. Chlapci následně pájeli měděné potrubí a polyfúzně svařovali plasty. Museli také spojit pozinkovanou ocel a celkově zkompletovat potrubí na panel," popisuje průběh soutěže ředitelka školy Irena Jonová.
Střední školu řemesel Šumperk reprezentovali Vojtěch Bednář a Matěj Němeček. "Ve velmi silné konkurenci se Vojtovi podařilo obsadit skvělé druhé místo, které mu zaručilo postup do mezinárodní soutěže. Tato soutěž proběhne na jaře jako součást Stavebního veletrhu v Brně. Úspěšným účastníkem byl také druhý žák naší školy Matěj Němeček, který obsadil sedmou příčku," dopnila Irena Jonová.
Aktuálně studuje obor instalatér 45 žáků. A zájem dál roste
Zájem o tříletý obor instalatér se v posledních letech plynule zvyšuje. V šumperské škole se v současné době vzdělává 45 budoucích instalatérů. Ač patří mezi nejnáročnější učební obory, daří se škole i díky spolupráci s firmami dovést většinu žáků k získání výučního listu. V posledních letech si rodiče i žáci uvědomují, že obor instalatér je silně provázán s dovednostmi plynárenskými. Škola umožňuje žákům získat i druhý výuční list právě v oboru mechanik plynových zařízení. V rámci jednoletého studia se praxe vyučuje s podporou Českého plynárenského svazu u smluvních partnerů, společností Gasnet, Montplast ITPV, Tespo a Unipro. Po vyučení v druhém oboru mohou žáci pokračovat v naší škole i studiem dalšího jednoletého oboru: elektrikář- silnoproud. Ten je určen pro zájemce s nabytými praktickými zkušenostmi.
"Střední škola řemesel komplexně připraví odborníky do firem i pro soukromé podnikání. Je pro nás ctí tvořit budoucnost regionu," uvedla na závěr ředitelka Jonová.
Vojtěch Bednář obsadil v silné konkurenci druhé místo, které mu zaručilo postup do mezinárodní soutěže. Foto: sšř