SPORT

Závod v Hradci byl pro inlineisty plný novinek

8. května 2008, 15:43, Team Sokol Šumperk, mar
Hradec Králové/Šumperk - Hradec Králové se na výbornou zhostil role premiérového hostitele čtvrtého ročníku seriálu Nestlé LifeInline Tour 2008, který přinesl několik novinek. Kromě permanentek, to byl také závod tříčlenných štafet a nové čipy pro časomíru, díky kterým odpadlo nebezpečné přejíždění přes tartanové koberce. V kostce: skvělá atmosféra, výborná divácká kulisa, zájem médií a slunné počasí, celkem 420 registrovaných závodníků plus asi 300 účastníků volného bruslení.

Prvním závodníkem hájícím naše barvy, který si stoupl na startovní čáru, byla naše mladá naděje Nikol Jandová, která na trati 1 km odsadila pěkné 4. místo.

Na desítce se v konkurenci 169 jezdců prosadili i naši závodníci Svatopluk Sladký, který vybojoval druhé místo před svým týmovým kolegou Janem Chomou, na kterého zůstala pěkná bronzová příčka. Avšak ani ostatní členové Šumperského sokola startující na deseti kilometrové trati nenechali svým soupeřům nic zadarmo a obsadili 6. místo Pavel Čundrla, 10. místo Martin Holoubek a 18. pozici uhájil Petr Janda.
 

První závod o body do oficiálního Českého poháru 2008 pro sebe získali, vždy v dramatickém spurtu, Milan Křižan a Renáta Karabová. Půlmaraton, v němž čekalo na jezdce osm okruhů, se rozjížděl opatrně a takticky, ještě v polovině závodu v čele jezdila asi 30ti-členná vedoucí skupina. Až opakované pokusy o únik (Suchý, Fišnar, Križan) v závěrečných okruzích vedoucí skupinu rozervaly. O prvenství spurtovala trojice Milan Križan, Ondřej Suchý a Tomáš Ptáčník, v těsném závěsu za nimi náš Roman Fišnar.
 
I když se pro diváky mohl závod zdát pomalý, tak čtveřice prvních závodníků měla na jednadvaceti kilometrové trati průměrnou rychlost 34 km/h. Nesmíme zapomenout na Milana Jeřábka, který nás reprezentuje v kategorii M 4 a svým 18. místem celkově a 4. v kategorii potvrdil výbornou formu. Díky poctivému tréninku v průběhu zimního období a jara se mu povedlo zdolat hradeckou trať o pět minut rychleji než v minulém roce, což je chvályhodné.

Všem závodníkům přejeme mnoho sil a rychlá kolečka do dalších tréninkových a hlavně závodních kilometrů.
 
 

Výsledky Fitness Desítky (10 km) s umístěním šumperkých závodníků:

 
Muži    
Pořadí Jméno Team Čas
1. František GVOŽDÍK

SK Profisport Karlovy Vary

19:51,0
2. Svatopluk SLADKÝ Sokol Šumperk -0:01,1
3. Jan CHOMA Sokol Šumperk -0:01,3
4. Evžen KRAUSS Scott Kladno -0:02,1
5. Jakub MAKALOUŠ K2 skateschool -0:13,5
6. Pavel ČUNDRLA Sokol Šumperk  -0:14.4
10. Martin HOLOUBEK Sokol Šumperk - 0:21.6
18. Petr JANDA Sokol Šumperk - 2:11.3
 

Výsledky 1. závodu Českého poháru v půlmaratonu (21 km)
s umístěním šumperských závodníků:


Pořadí Jméno Team Čas
1. Milan KRIŽAN Inlinebss.sk 37:04,6
2. Ondřej SUCHÝ Fila Black Ice  -0:00,1
3. Tomáš PTÁČNÍK Fila Black Ice -0:00,1
4. Roman FIŠNAR Sokol Šumperk -0:00,8
5. Jan PECKA Liberec -0:09,7
18. Milan JEŘÁBEK Sokol Šumperk  - 01:55.7
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.5.2008 18:01
Titulek: Bez titulku
Autor: LojzaVšeználek
92
Hele, nevadí vám,že ten novej vám teď ostatním vyžírá všechny oceněný místa?? To mi neříkejte, že nemáte v Sokole rivalitu)))
Reagovat
Datum: 28.5.2008 11:57
Titulek: rivalita
Autor: Svaťa
72
Myslím si, že budu mluvit i za všechny členy Inline Teamu Sokol Šumperk, když napíšu, že jsem rád, když kamarád z týmu je lepší, ale udělám vše proto, abych byl příště lepší já :o)
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).