KULTURA

Začíná poutí, pokračuje divadelní přehlídkou a končí Vánocemi ve Václavově

25. září 2019, 08:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh, Václavov – V pátek 27. září začíná 18. ročník převážně divadelního Václavovského kulturního podzimu. Tomu letos pořadatelé připravili opravdu zajímavý program. V celkem třech částech slibují nadstandardní zážitky. Začíná se zářijovou Svatováclavskou divadelní poutí.

 „Na úvod se můžeme v pátek 27. září večer těšit na inscenaci Radúz a Mahulena od Julia Zeyera s překrásnou hudbou Josefa Suka v podání vítěze loňského ročníku O Václava, Divadelního spolku Jiří Poděbrady,“ říká Jiří Matějček z Divadla Václav. „Za příznivého počasí se předpokládá zajímavá varianta hraní v přírodních kulisách a kolem nádvoří václavovského kulturního domu,“ zvou na neopakovatelný kulturní zážitek pořadatelé.

V sobotu 28. září odehrají divadelníci hned dvě inscenace. Nejprve úsměvnou hru o vážných věcech Dveře v podání Divadelního spolku Hokus Postřelmov a večer pak uvede Divadelní sekce Praha mrazivou komedii ze současnosti Společenstvo vlastníků.

Pouť doplní výstava věcí z divadelních půd

„Pro děti se ještě připravovala nedělní pohádka, bohužel byla na poslední chvíli odvolána a nepodařilo se již zajistit náhradní. Tento nedostatek bude určitě vynahrazen v listopadu, kdy jsou v programu čtyři pohádky pro malé i větší děti,“ říká k programové změně Matějček s tím, že po celou dobu divadelní poutě bude v místním kulturním stánku otevřena recesistická výstava Co sme našle na huře. A při této příležitosti můžete ochutnat grilované speciality nebo posedět s přáteli.

Pořadatelé děkují všem sponzorům a doufají, že i letos přijde dostatečný počet diváků a pomůže Divadlu Václav udržet tento v českých kotlinách a moravských úvalech ne zcela běžný kulturní úkaz.

Vždyť například účast na listopadové přehlídce O (sošku) Václava z Václavova se stává prestižní záležitostí i pro ty nejlepší ochotnické soubory v republice. Letos při ní ve dnech od 15. do 24. listopadu uvidíme ve václavovském kulturním domě nejméně 19 inscenací. Hraje se každý den, o víkendu i několikrát.

O Divadelních Vánocích se pak ve Václavově můžeme těšit na adventní koncert, tradiční štěpánské představení václavovského souboru, ale také na premiéru pohádky s mikulášskou nadílkou pro děti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.