ZPRAVODAJSTVÍ

Začal soud s mužem, který podpálil dům se dvěma lidmi

7. března 2017, 16:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Minulý týden začal Krajský soud v Olomouci projednávat případ žhářského útoku v Mohelnici. Zločinu se měl dopustit Lukáš Nekola, který 16. prosince 2014 zapálil ve městě dům se dvěma lidmi uvnitř. Před jedovatým kouřem se jim naštěstí podařilo utéct. Obžalovaný Nekola uvedl, že jednal ve zkratu, druhý den se sám přihlásil policii.

 „Věřím, že kdybych nebyl podnapilý, tak bych to neudělal,“ hájil se u soudu Nekola. O spících lidech uvnitř domu prý nevěděl. Na dotaz soudce, proč tedy během policejního výsledu tvrdil opak, Nekola uvedl, že na policii vypovídal pod nátlakem.
Před soudem vypovídal i jeden z lidí, kteří v podpáleném domu spali. Svědek uvedl, že se s obžalovaným dobře znali a dříve spolu měli neshody.

Hrozí mu vysoký trest


Státní žalobce viní Lukáše Nekolu z trestných činů pokus o těžké ublížení na zdraví a poškození cizí věci. Hrozí mu až dvanáct let vězení. Podle soudního znalce totiž existovalo riziko, že i když se požár nerozšířil do celého domu, mohl uvnitř spící lidi zahubit jedovatý kouř.
Líčení bude pokračovat v polovině března výslechem dalších svědků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.3.2017 15:41
Titulek: FAQ:
Autor: Nanosekunda ®
Nekáče osobně znám, a do basy patří, byla to jen otázka času...
Reagovat
Datum: 8.3.2017 19:46
Titulek: FAQ:
Autor: Nanosekunda ®
a nebyl to dům, ale opuštěná kůlna. A těm dvěma uvnitř nepatřila.
Kdybych nevěděl cotoje všechno za zevly, tak už bych si myslel že někdo útočil na lidi ve vlastním domě. Tady zase někdo ví kulový a hlavně že má článek :P
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii MIMI ŠÉF, kterou promítá šumperské kino OKO od 20. do 30. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kterou úspěšnou komedií se proslavili tvůrci nového animáku Mimi šéf?

a) Doba ledová
b) Madagaskar
c) Rákosníček

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ


Vstupenku na LADIES NIGHT EROTIC DANCE SHOW GLADIATORS, která se uskuteční v pátek 28. dubna od 19 hodin v H-clubu v Šumperku, vyhráli Elenka Hrbáčková ze Šumperka, Simona Jílková ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína a Vladislava Jančíková ze Sudkova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká u vstupu v H-clubu.