KULTURA

Zábřežský hrad obsadí festival hvězd. Vystoupí Liška, Vilhelmová, Pavlásek nebo Pavlíček

31. května 2019, 10:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh – Divadelní představení s exkluzivním hereckým obsazením, show známého komika, vystoupení nejuznávanějšího českého pianisty současnosti, recitál prvotřídního instrumentálního uskupení či koncert kapely, jejíž písničky vévodí českému hudebnímu éteru, to vše nabídne multižánrový festival Hvězdy na hradě. V pořadí čtvrtý ročník oblíbené místní akce se koná od středy 5. do čtvrtku 13. června.

 Nádvoří hradu i kostel

Zatímco divadla a koncerty pop hudby se uskuteční pod otevřeným nebem na nádvoří bývalého hradu, klavír Ivo Kahánka rozezní chrámovou klenbu kostela sv. Barbory.

„Také návštěvníky tohoto koncertu čeká atraktivní program: skladby Johanna Sebastiana Bacha, dvou významných českých skladatelů 20. století – Leoše Janáčka a Miloslava Kabeláče a na závěr sonáta Patetická Ludwiga van Beethovena,“ zve na jeden z festivalových koncertů Zdeněk David z pořádající Zábřežské kulturní.

Dell'arte i stand up comedy

Do atmosféry hradního nádvoří letos organizátoři zasadili volné pokračování Commedie dell'arte II, kde příběhem opět provedou Capitano, Pantalone, Harlekýn, Isobela, Kolombína a nově Dottore. „Účast na představení, které pracuje s vyhraněnými charaktery postav, dějovým spádem, ale také jeho absolutní nepředvídatelností, přislíbil také Pavel Liška spolu s Tatianou Vilhelmovou,“ zve na největší festivalový tahák David s tím, že svou stand up comedy speciál do stejného prostředí přiveze i komik Lukáš Pavlásek.

„Druhý festivalový týden bude patřit kvalitní muzice, tu do Zábřehu přiveze se svou kapelou kytarový mág Michal Pavlíček a také šumperská kapela O5 a Radeček,“ odtajňuje hudební část programu pořadatel David. Vstupenky nabízejí prodejní místa Zábřežské kulturní v předprodeji za příznivých 200 nebo 250 korun.

„Není třeba se obávat ani deštivého počasí, pro tento případ bude vždy připraven sál kulturního domu, a akce se tak uskuteční za každého počasí,“ upozornil šéf kulturního domu. Festival Hvězdy na hradě se koná za podpory Olomouckého kraje a Nadace Život umělce. Více informací lze získat na webových stránkách kulturak.info.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.