ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežská jednotka dobrovolných hasičů pomůže profesionálům

12. dubna 2016, 10:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Zvýšený počet výjezdů a zásahy mimo území města. Takové změny čekají dobrovolné hasiče ze Zábřeha. Ti totiž postoupili do kategorie, která je opravňuje k zásahům po boku profesionálních hasičů. Novinka má platit od konce dubna.

 „Až dosud byli hasiči zařazeni v takzvané pětce, tedy v kategorii, která je opravňovala pouze k zásahům na území města. K událostem mimo město zváni nebyli, což se tímto okamžikem změní,“ vysvětluje změnu starosta města František John. Novinky nastanou také ve financování dobrovolných hasičů. „Ti budou nyní vyjíždět na základě požadavků kraje, který je za to také bude platit,“ dodal starosta.

Vysoké nároky

„Výjezd budeme muset zajistit do pěti minut od vyhlášení poplachu, dříve jsme vyjížděli do deseti minut,“ řekl Týdnu Josef Klimek, velitel jednotky sboru dobrovolných hasičů města. Ta je podle něj po loňském pořízení nové autocisterny na nové úkoly připravena. Další vybavení plánuje radnice pořídit. „Samozřejmě bude potřeba hasiče dovybavit. Na druhé straně to zvýší jejich akceschopnost, a to je dobře nejen pro Zábřežany,“ dodává starosta John.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.4.2016 10:30
Titulek: Ale čím hasit
Autor: Mazel
24
když nebude voda? U každého objektu i každého stromu v lese musí být požární nádrž. Už teď je nějak moc požárů oproti loňsku. V TV hoří skoro denně. Hasičům čest a chvála za jejich práci !!
Reagovat

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).