ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežská jednotka dobrovolných hasičů pomůže profesionálům

12. dubna 2016, 10:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Zvýšený počet výjezdů a zásahy mimo území města. Takové změny čekají dobrovolné hasiče ze Zábřeha. Ti totiž postoupili do kategorie, která je opravňuje k zásahům po boku profesionálních hasičů. Novinka má platit od konce dubna.

 „Až dosud byli hasiči zařazeni v takzvané pětce, tedy v kategorii, která je opravňovala pouze k zásahům na území města. K událostem mimo město zváni nebyli, což se tímto okamžikem změní,“ vysvětluje změnu starosta města František John. Novinky nastanou také ve financování dobrovolných hasičů. „Ti budou nyní vyjíždět na základě požadavků kraje, který je za to také bude platit,“ dodal starosta.

Vysoké nároky

„Výjezd budeme muset zajistit do pěti minut od vyhlášení poplachu, dříve jsme vyjížděli do deseti minut,“ řekl Týdnu Josef Klimek, velitel jednotky sboru dobrovolných hasičů města. Ta je podle něj po loňském pořízení nové autocisterny na nové úkoly připravena. Další vybavení plánuje radnice pořídit. „Samozřejmě bude potřeba hasiče dovybavit. Na druhé straně to zvýší jejich akceschopnost, a to je dobře nejen pro Zábřežany,“ dodává starosta John.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.4.2016 10:30
Titulek: Ale čím hasit
Autor: Mazel
24
když nebude voda? U každého objektu i každého stromu v lese musí být požární nádrž. Už teď je nějak moc požárů oproti loňsku. V TV hoří skoro denně. Hasičům čest a chvála za jejich práci !!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).