ZPRAVODAJSTVÍ

Zábřežská jednotka dobrovolných hasičů pomůže profesionálům

12. dubna 2016, 10:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Zvýšený počet výjezdů a zásahy mimo území města. Takové změny čekají dobrovolné hasiče ze Zábřeha. Ti totiž postoupili do kategorie, která je opravňuje k zásahům po boku profesionálních hasičů. Novinka má platit od konce dubna.

 „Až dosud byli hasiči zařazeni v takzvané pětce, tedy v kategorii, která je opravňovala pouze k zásahům na území města. K událostem mimo město zváni nebyli, což se tímto okamžikem změní,“ vysvětluje změnu starosta města František John. Novinky nastanou také ve financování dobrovolných hasičů. „Ti budou nyní vyjíždět na základě požadavků kraje, který je za to také bude platit,“ dodal starosta.

Vysoké nároky

„Výjezd budeme muset zajistit do pěti minut od vyhlášení poplachu, dříve jsme vyjížděli do deseti minut,“ řekl Týdnu Josef Klimek, velitel jednotky sboru dobrovolných hasičů města. Ta je podle něj po loňském pořízení nové autocisterny na nové úkoly připravena. Další vybavení plánuje radnice pořídit. „Samozřejmě bude potřeba hasiče dovybavit. Na druhé straně to zvýší jejich akceschopnost, a to je dobře nejen pro Zábřežany,“ dodává starosta John.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.4.2016 10:30
Titulek: Ale čím hasit
Autor: Mazel
24
když nebude voda? U každého objektu i každého stromu v lese musí být požární nádrž. Už teď je nějak moc požárů oproti loňsku. V TV hoří skoro denně. Hasičům čest a chvála za jejich práci !!
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).