ZPRÁVY

Zábřeh chystá ústavní stížnost na Wanemi

5. listopadu 2013, 04:00, téma ZÁBŘEH, Hana Písková
Zábřeh - Vedení Zábřehu chce podat ústavní stížnost proti rozhodnutí Nejvyššího soudu, který v polovině října odmítl dovolání města ve vleklém sporu s firmou Wanemi. Rozhodnutí vedení radnice musejí ještě ve středu schválit zastupitelé. Na předběžném jednání však již krok města podpořili. Justice firmě potvrdila koupi městských pozemků, což se zastupitelé pokoušeli opakovaně napadnout.

Podle starosty Zábřeha Františka Johna to pro město znamená poslední šanci v tomto sporu. „Požadavek podat ústavní stížnost vzešel již z pracovní schůzky zastupitelstva s tím, že to předložíme do řádného zastupitelstva tak, aby o tom mohli zastupitelé hlasovat. Jednoznačně nám tento poslední krok doporučil i právník města,“ řekl v minulém týdnu starosta. Uvedl, že město si chce ústavní stížností stěžovat na to, že se Nejvyšší soud nezabýval zásadními námitkami, které město k neplatnosti kupních smluv vzneslo. Firma Wanemi chce v zábřežské průmyslové zóně vybudovat za sedm miliard korun papírnu a energetický zdroj na spalování biomasy. S prodejem pozemků pro stavbu město dříve souhlasilo. Nové zastupitelstvo ale prodej zpochybnilo, prodej pozemků odmítli v lednovém referendu i obyvatelé města. Šumperský soud před časem prohlásil kupní smlouvu mezi městem a firmou za neplatnou, krajský soud však jeho rozhodnutí letos v únoru změnil ve prospěch Wanemi. Město sice podalo dovolání, podle Nejvyššího soudu však není přípustné.

Společnost Wanemi v září oznámila, že kvůli vleklému sporu o pozemky zažalovala radnici o třicet pět milionů korun. Částku požaduje jako náhradu škody za zpoždění projektu. Pokud by firma byla připravena o podnikatelský záměr a zisky z něho plynoucí, bude škoda podstatně vyšší.

O podání ústavní stížnosti proti rozhodnutí Nejvyššího soudu budou zastupitelé Zábřeha hlasovat ve středu 6. října od 16 hodin v kině Retro.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.11.2013 07:27
Titulek: Podomní prodejce šmejdů zaklepe na vrata ve Vidlákově.
Autor: Genius
120
163
Nabídne vidlákům pořádný šmejd a dopředu ví, že na své nabídce nemůže prodělat ať se stane cokoliv. Používá osvědčené strategie dlouhodobě vyzkoušené na západě. Důvěřiví a světa neznalí vidláci nabídku přijmou a tím jsou v pasti. Později se Vidlákům rozleží v hlavách, že nabídka není nic moc. Chtějí nabízený šmejd vrátit, ale už to nejde. Právně silný prodejce šmejdů s právnickýmy amatéry Vidláků snadno zatočí, protože má zkušenosti. Vidláci si zoufají a volají na všechny strany, ale není jim to nic platné. Šmejdu se už nezbaví.
Vidláci za to co se stalo nemůžou, protože se dostali do nové situace se kterou se ještě nesetkali. Jakmile se kdekoliv objeví prodejci šmejdů u dveří okamžitě je bez řečí vykopnout.
Reagovat
Datum: 6.11.2013 17:27
Titulek: Obvchvat Zábřeha spalovnami
Autor: OBCHVAT
129
175
Reagovat
Datum: 7.11.2013 08:10
Titulek: Wanemi umí-má dobré právníky
Autor: Prevoda
169
171
http://www.wanemi.cz/Pages/soudy_ksostrava.aspx Zkuste se ozvat a dostanete po frňáku. Tak si WANEMI upevňuje pozice a nesnáší žádný odpor. Ekologové zírají. Zábřeh zírá a je na lopatkách. WWANEMI prostě UMÍ a právničtí příštipkáři na WANEMI nemají.
Reagovat
Datum: 7.11.2013 08:17
Titulek: Re: Wanemi neumí-nemá dobré právníky
Autor: Amadeus Rambo
131
145
Tento rozsudek byl pro svoji nezákonnost zrušen Vrchním soudem, takže od Wanemi jenom další plácnutí do vody Ne-mi-lky
Reagovat
Datum: 6.11.2013 17:24
Titulek: Vidláci jsou všude
Autor: PRERAUBECVAUCENTER
142
160
http://www.dychejvprerove.estranky.cz/clanky/spalovna-odpadu--zevo-/ Morava bude promořená spalovnami odpadů. Šmejdi objíždějí celou Moravu a zkouší kde se uchytí
Reagovat
Datum: 7.11.2013 08:17
Titulek: No, nekup to !
Autor: Dáreček
157
154
CHCEME přímo v Zábřehu 300 nových pracovních míst.
http://www.wanemi.cz/Pages/prace.aspx
V demokracii a svobodě prý můžeme do všeho mluvit, ale jen v mezích které určuje WANEMI.
Samet je dobrý tak na leštění zablácených bot.
Reagovat
Datum: 7.11.2013 08:28
Titulek: Re: Ivane No, nekup to !
Autor: Amadeus Rambo
172
155
Taky Wanemi chtělo od Kutala milióny z LTO. Myslím, že zábřežský janoušek Ivo Bezděk bude teď už nejvíc rád, když nepůjde bručet, když už Wanemi neprotlačuje Ivánek Langer akce Kutal Fabián Killimandžáro.
Reagovat
Datum: 7.11.2013 13:11
Titulek: Pohled na Wanemi zdola.
Autor: Superíčko
153
121
WANEMI vytváří s pomocí svých právníků atmosféru strachu, aby se k WANEMI nikdo nevyjadřoval, jinak ho WANEMI dá k soudu. Kdo WANEMI otevře dveře stává se jeho upírskou obětí, ze které vysaje krav, včetně všech občanů které budou provozovně WANEMI v dosahu.
WANEMI nepřipustí žádnou kritiku, žádnou diskuzi a už vůbec ne nějaký opdpor proti provozu WANEMI fabriky. WANEMI jedná jako buldog, který se zakousne a nepustí, dokud nebude po něm. Že mají občané v dosahu WANEMI obavy o zdraví své i svých blízkých je pochopitelné, to ale WANEMI nepřipouští a okamžitě své potenciální odpůrce likviduje. Pomocí právníků a soudů. Je to evidentní právní násilí nad právně slabšími institucemi a občany. Je to ekvivalent fyzického násilí se všemi negativními dopady na jedovatou zonu kterou vytváří WANEMI. S podobnými projekty jsou potíže všude, ale to co zde WANEMI předvádí je unikát. WANEMI už teď vytváří u občanů stres a evidentně jim kazí zdraví a co teprve až začne z komínů vypouštět tuny "ekoproduktů". Zdravorní stav občanů v zoně WANEMI se zhorčuje už nyní, kdy WANEMI ještě nefufunguje.
Reagovat
Datum: 7.11.2013 13:38
Titulek: Zdravotní stav občanů v zoně WANEMI
Autor: EXOT
169
155
se vlivem dlouhodobého stresu zhoršuje. To, že má dlouhodobý stres vliv na zdraví člověka je známé. Vyvolávání stresu a udržování občanů ve stresu ale není nijak postižitelné. WANEMI se všemi kdo ho podporují, brání a protlačují mají vliv na stoupání nemocnosti ve WANEMI zoně. V zoně je krizová zdravotní situace, zamoření škodlivým WANEMI psychopolem. Řešení situace-útěk ze zony nebo lividace stresora.
Reagovat
Datum: 8.11.2013 03:03
Titulek: Mezi WANEMI a MĚSTEM
Autor: LImbas
171
115
probíhá právnická bitva. Mezinárodní první liga X příštipkáři. Fandění příštipkářům je podle pravidel zakázáné, protože to snižuje autoritu a ješitnost hráčů první ligy. Tito fanoušci jsou vykázaní těžkooděnci ze stadionu. Příštipkáři si vydupali sudího od kterého se domnívají, že bude rozhodovat tak že vyhrají.
Reagovat
Datum: 8.11.2013 11:05
Titulek: promiňte, ale je to ve stylu hlupáci sobě!
Autor: anonymní posra_ec
183
154
Jste magoři, co to tady píšete o stresu to není normální! To je jak s kanálizací za ty miliardy. Všem to vadí, asi nemají kšefty, tak raději nebudeme mít nikdo nic a bude to tady celé dále jenom zaostávat jako porád. K WENEMI si řeknu todleto a stojím si za tím: normálně tam mohla být pracovní místa, potřebné zařízení, všichni mohli být spokojeni. Je to chyba celého vedení města Zábřeha, dnešního i minulého starosty, že se to tak spackalo a neumí se s nimi dohodnout. Doplatíte si na to sami, Zábřežáci, bohužel. :-/
Reagovat
Datum: 10.11.2013 08:14
Titulek: Re: promiňte, ale je to ve stylu hlupáci sobě!
Autor: Igen
137
102
Obranáři wanemisti nastoupili.
Reagovat
Datum: 10.11.2013 08:27
Titulek: Wanemi
Autor: LH
162
149
Wanemi možná vytvářejí atmosféru strachu ale nástroj jim do rukou daly zástupci města Zábřeha, stačilo hned u dveří říct "táhnete někam jinam, my vás tu nechceme" nepodepisovat žádné smlouvy a nějaký spor by neexistoval, skutečnými vyníky téhle situace jsou radní Zábřeha. Firmu Wanemi jistě po uzavření smlouvy stály spousty peněz různé projekty, přípravy, studie.
Reagovat
Datum: 10.11.2013 09:59
Titulek: Nomen omen Re: Wanemi
Autor: Nechci slevu zadarmo
174
147
A uplacený zástupce, je zástupcem města nebo toho kdo ho podplatil?
Starosta Fabián ("Volba pro město") od WANEMI získal 14% z jejich balíku akcií

Místostarosta Sommer ("KDU-ČSL") podepsal kupní smlouvu tajně, jeden den před ustavujícím zasedáním nově zvoleného zastupitelstva, tedy v době, kdy sám Lubomír Sommer už zastupitelem nebyl!

Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.