ZPRÁVY

Z policejní linky - 8. týden

22. února 2015, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 8. týden
 • Krádež vibrační desky
 • Požár ve sklepě
 • Vloupání do chalupy
 • Přišel o auto
 • Zloděj ukradl urny
 • Odcizil Golfa
 • Vybodoval se a stejně sedl za volant
 • Z tahače odcizil naftu
 • Skončil v policejní cele
 • Snažil se zaparkovat
 • Nalezl munici

Krádež vibrační desky
Mohelnice
- Ze čtvrtka 19. na pátek 20. února vnikl zloděj do areálu v Mohelnici na ulici Komenského. Po vytržení pantu na vratech vedoucích na pozemek odcizil vibrační desku. Společnosti, která ji zde měla uloženou, způsobil škodu za 100 tisíc korun.

Požár ve sklepě
Staré Město
- Ve středu v podvečer přijala policie oznámení o požáru ve sklepě penzionu na ulici Školní v obci Staré Město. Požár uhasil práškovým hasicím přístrojem jeden z obyvatelů domu. V souvislosti s požárem došlo v kotelně k poškození dřevěného dílenského stolu a měřícího tlakoměru kotle s celkovou škodou ve výši 1 100 korun. Ke zranění osob nedošlo. Na místě vyšetřovatel hasičů určil ohnisko požáru a stanovil jako příčinu cizí zavinění. Policisté se případem zabývají.

Vloupání do chalupy
Krásné
- V polovině února se vloupal do chalupy v obci Krásné neznámý zloděj. Po předchozím poškození okna vnikl do jejího interiéru, kde postupně majiteli odcizil láhev alkoholu, okrasný papírový obal na alkohol a z kuchyně chromovaný francouzský klíč. Celková škoda poškozením a krádeží byla vyčíslena na 4 400 korun.

Přišel o auto
Zvole - Trestného činu neoprávněné užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 18. února v ranních hodinách v obci Zvole odcizil vozidlo Opel Frontera, které měl majitel zaparkované před svým domem. Tímto jednáním pachatel způsobil škodu kolem 41 600 korun.

Zloděj ukradl urny
Nový Malín
- Trestného činu hanobení lidských ostatků se dopustil neznámý pachatel, který v době od 20. prosince 2014 do 17. února 2015 na hřbitově v Novém Malíně odsunul z hrobu terasové víko a odcizil dvě měděné urny s ostatky zemřelých. Dále z hrobu odcizil měděnou lampičku. Celkově způsobil škodu kolem 1 tisíc korun. Za tento čin pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Odcizil Golfa
Mohelnice
- Trestného činu neoprávněné užívání cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 16. do 17. února z parkoviště před prodejnou potravin na ulici B. Němcové v Mohelnici odcizil zaparkované vozidlo VW Golf. Majiteli způsobil škodu kolem 10 tisíc korun.

Vybodoval se a stejně sedl za volant
Jindřichov
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 67letý muž z Opavy, který byl dne 16. února kolem desáté hodiny dopoledne kontrolován v obci Jindřichov jako řidič vozidla Opel Corsa. Lustrací bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel na základě dosažení dvanácti bodů.

Z tahače odcizil naftu
Štíty
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 15. do 16. února vnikl do areálu s odstavenými nákladními vozidly v obci Štíty. Z tahače po překonání uzamčené nádrže odcizil 100 litrů motorové nafty. Dále odcizil z prostoru pro nářadí krabici se šesti kurty. Celkově způsobil škodu kolem 4 100 korun.

Skončil v policejní cele
Rapotín
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 53letý řidič Alfy Romeo z Třebíče, kterého kontrolovala 15. února před dvaadvacátou hodinou policejní hlídka v obci Rapotín. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2, 11 promile alkoholu v dechu. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.

Snažil se zaparkovat
Loučná nad Desnou
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 42letý muž ze Šumperska, který byl 15. února před patnáctou hodinou v obci Loučná nad Desnou kontrolován jako řidič vozidla Mitsubishi Pajero. Muž se snažil zaparkovat vozidlo u krajnice mezi stojící vozidla, kdy zadní částí svého vozidla narazil do přední části zaparkovaného vozidla Renault Twingo. Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní s výsledkem 2, 02 promile alkoholu v dechu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a škoda renaultu činí tisíc korun.

Nalezl munici
Drozdovská pila
- Dne 15. února kolem deváté hodiny ranní oznámil na policii 43letý muž z Bludova, že v lese u Drozdovské pily na Zábřežsku nalezl munici. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o nefunkční dělostřelecký náboj ráže 100 mm a jednu nefunkční část z dělostřeleckého granátu ráže 88 mm. Munice byla zajištěna a převezena k likvidaci. K ohrožení nebo zranění osob nedošlo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.