ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 47. týden

24. listopadu 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 47. týden
  • Policisté žádají o pomoc
  • Alkohol za volantem
  • Zmizel moped
  • Havárie poukázala na provinilce

Policisté žádají o pomoc
Zábřeh – Policisté ze Zábřehu prošetřují případ krádeže a žádají o pomoc veřejnost, která by mohla pomoci se ztotožněním možného pachatele. Dne 25. října navštívil neznámý muž prodejnu ZJP Zábřeh. Po uskutečnění vlastního nákupu měl z prodejny odcizit dvacet pět kusů obráběcích nástrojů. Zboží personál však připravil k expedici pro dalšího zákazníka. Firmě vznikla škoda za téměř 12 tisíc korun. Pokud znáte totožnost muže z fotografie, kontaktujte policisty na obvodním oddělení Zábřeh, případně kdykoliv prostřednictvím linky 158.


Alkohol za volantem
Nový Malín – V policejní cele skončil muž, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. V úterý 19. listopadu v nočních hodinách zastavili policisté v obci Nový Malín vůz značky Audi. Osmačtyřicetiletý řidič jevil známky podnapilosti. Podezření policistů potvrdila následující dechová zkouška. Přístroj Dräger naměřil hodnotu 2,07 promile alkoholu. Protože muž s naměřenou hodnotou souhlasil, dál již neabsolvoval odběr krve. Policisté jej zadrželi, umístili do policejní cely a zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zmizel moped
Mohelnice – Ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci je podezřelý dosud neznámý pachatel, který v Mohelnici odcizil moped. V noci na středu 20. listopadu pachatel vnikl do panelového domu. Ze společné místnosti sloužící jako kolárna odcizil zaparkovaný motocykl značky Babetta. Třicetiletý majitel vyčísli způsobenou škodu na zhruba čtyři tisíce korun.

Havárie poukázala na provinilce
Písařov – Hned několika problémům bude čelit muž, který havaroval v obci Písařov. V neděli 17. listopadu ve tři hodiny odpoledne projížděl sedmatřicetiletý řidič s vozem Škoda Felicia obcí. Po projetí mírnou levotočivou zatáčkou vyjel vlevo mimo silnici a narazil do zaparkovaného vozidla Renault Kadjar. Poté ještě narazil do dřeva uloženého vedle přístřešku. Když na místo dorazili policisté, provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem dvě promile alkoholu. Muž s naměřenou hodnotou souhlasil a dále nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Při dokumentaci dopravní nehody policisté zjistili, že muž ani nevlastní řidičské oprávnění, registrační značka umístěná na vozidle je přidělena na jiný vůz, automobil, se kterým muž havaroval je vyřazen z provozu a také že na něj není uzavřeno pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem. Celková způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 55 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.