ZPRÁVY

Z policejní linky - 18. týden

3. května 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 18. týden
  • Napadl hosta restaurace, hrozí mu vězení
  • Opilý řidič za volantem
  • Odcizil hydrauliku a rezervní kolo
  • Pobírala dávky neoprávněně
  • Řídil opilý a bez dokladů
  • Kradl v kostele
  • Nadýchal přes tři promile
  • Skončil v policejní cele

Napadl hosta restaurace, hrozí mu vězení
Libina
- Podezřelý z přečinů ublížení na zdraví a výtržnictví je od včerejšího dne devětadvacetiletý muž, který se popral v hostinci v obci Libina v pátek 1. května kolem 15. 45 hodin. Fyzicky napadl šedesátiletého hosta pěstí do zad a následně s ním hodil o zem. Napadený muž musel být převezen k ošetření do nemocnice, kde lékaři zjistili, že má zlomený krček na pravé stehenní kosti. V případě odsouzení hrozí útočníkovi trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let.

Opilý řidič za volantem
Hrabová
- Ve čtvrtek 30. dubna krátce před jedenáctou večer řídil z obce Hrabová do obce Vitošov motorové vozidlo značky Škoda Felicia třiačtyřicetiletý muž ze Zábřehu. Policisté řidiče vozidla zastavili a provedli u něho orientační dechovou zkoušku, neboť nebylo již při prvním kontaktu pochyb, že tento řidič řídí pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce se hodnota přístroje zastavila na čísle 3,05 promile alkoholu v dechu. Řidiči za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí jeden rok ve vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Odcizil hydrauliku a rezervní kolo
Hanušovice
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 16. do 29. dubna na ulici Školní v Hanušovicích vnikl do kabiny zaparkovaného vozidla Multicar. Z automobilu odcizil rozvaděč hydrauliky, alternátor a rezervní kolo. Celkově způsobil škodu kolem 19 500 korun.

Pobírala dávky neoprávněně
Šumperk
- Podezřelá z podvodu je jednačtyřicetiletá žena ze Šumperku, která v roce 2013 uvedla nepravdivé údaje při žádosti o dávku státní sociální podpory, vyplacenou později Úřadem práce České republiky - krajská pobočka v Olomouci, kontaktní pracoviště Šumperk. Žena se tak neoprávněně obohatila o 8 500 korun. Za její jednání ji nyní hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Řídil opilý a bez dokladů
Hanušovice
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 20letý muž z Hanušovic, který byl dne 24. dubna po jednadvacáté hodině na ulici Hlavní v Hanušovicích kontrolován jako řidič motocyklu. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 0, 68 promile alkoholu v dechu. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že kontrolovaný má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Motocykl neměl registrační značku a řidič nepředložil další potřebné doklady k provozu vozidla. Věc byla zadokumentována a porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích bylo postoupeno ke správnímu orgánu.

Kradl v kostele
Velké Losiny
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 25. do 26. dubna po přestřižení řetězu na mřížích vnikl do kostela ve Velkých Losinách. V objektu překonal zámek u pokladničky na dary k opravě kostela, ze které odcizil nezjištěnou finanční hotovost. Dále rozbil plexisklo u pokladničky na milodary, ze které odcizil finanční hotovost kolem 2 500 korun. Celkově způsobil škodu kolem 3 tisíc korun.

Nadýchal přes tři promile
Hanušovice
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 47letý muž z Vikantic, který byl dne 26. dubna po deváté hodině ranní na ulici Údolní v Hanušovicích kontrolován jako řidič osobního vozidla. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 3, 04 promile alkoholu v dechu. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Skončil v policejní cele
Šumperk
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 21letý muž z Ústí nad Orlicí, který byl 26. dubna po druhé hodině ranní spatřen hlídkou policie, jak projíždí po ulici Jiřího z Poděbrad v Šumperku. Muž po spatření policistů začal ujíždět, kdy byl zastaven až na ulici Kosmonautů. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že řidič má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do července 2015. Dále byl u muže proveden test na alkohol s negativním výsledkem a test na drogy, který byl pozitivní na marihuanu a pervitin. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.