ZPRÁVY

Z policejní linky – 17. týden

22. dubna 2013, 21:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 17. týden
 • Policie kontrolovala nalévání mladistvým
 • Ukradli bránu a popelnice
 • Sprejeři o víkendu trénovali
 • Z kanceláří sebrali hotovost
 • Zaplatili za plivání
 • Policie kontrolovala nalévání mladistvým

  Okres – Preventivní akci, zaměřenou na podávání alkoholu mládeži, provedla z pátku 19. na sobotu 20. dubna policie. Více než čtyři desítky mužů zákona zkontrolovaly přes čtyřicet restaurací, barů, nočních klubů a diskoték. Kontrola dopadla poměrně uspokojivě, policisté přistihli pouze pět mladistvých v jednom šumperském podniku, kteří popíjeli alkohol. Naměřená hladina se pohybovala v rozmezí od 0,1 do 1,35 promile alkoholu v dechu. Tyto preventivní akce již mají svou tradici a budou probíhat i nadále.


  Ukradli bránu a popelnice


  Bludov – Nad krádeží některých předmětů často zůstává rozum stát. Podobně je tomu v případu z Bludova-Lázní, odkud neznámý pachatel v době od středy do pátku ukradl z oploceného areálu přečerpávací stanice dvoukřídlovou kovovou bránu o velikosti 2,9 x 2 metry. Z pozemku dále sebral dvě plastové popelnice, které byly k sobě připoutány řetězem. Celková škoda činí zhruba devět tisíc korun.


  Sprejeři o víkendu trénovali

  Loštice, Šumperk – Dva případy sprejerství zaznamenali o víkendu policisté na Šumpersku. V sobotu si své dovednosti cvičil dvacetiletý mladík v obci Loštice. Při této činnosti ho zahlédl jeden z obyvatel města, který ihned zavolal na policejní stanici. Mladík se dal po příjezdu hlídky na útěk, ale nebylo mu to nic platné. Policisté zjistili, že na zeď u pozemku rodinného domu v ulici Nábřeží nastříkal nápis „KFG´S“. Sprejer bude čelit obvinění z přečinu poškození cizí věci.
  Dva nečitelné nápisy černou barvou nastříkal neznámý pachatel v noci ze soboty na neděli na fasádu domu v Bulharské ulici v Šumperku. Každý z nich má rozměr 50 x 60 centimetrů. Celková škoda činí podle majitele sedm tisíc korun.


  Z kanceláří sebrali hotovost

  Zábřeh, Mohelnice – Dvě vloupání do kanceláří zaznamenali na konci pracovního týdne policisté na Zábřežsku a Mohelnicku. Do budovy střední školy v ulici Komenského v Zábřeze vnikl v noci ze čtvrtka neznámý pachatel, který poškodil trezor a vybral z něj peníze. Celková škoda činí více než dvacet šest tisíc korun. Přibližně ve stejné době pak policisté prověřovali oznámezí o krádeži v kanceláři domova pro seniory v Mohelnici. Zloděj poškodil plastové okno, pronikl do kanceláře a prolomil plechovou skříň, v níž našel příruční pokladnu s penězi. Způsobil tak škodu za více než třicet pět tisíc korun. Oběma pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.


  Zaplatili za plivání

  Šumperk – Plivat na zem se nesmí. O tom se přesvědčili dva mladíci v Šumperku, které v neděli v sedm hodin večer v ulici Československé armády zastavili městští strážníci. Protože se chlapci dopustili přestupku znečišťování veřejného prostranství, museli zaplatit blokovou pokutu.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

   

  ZA ZÁBAVOU ZADARMO
  Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

  Soutěžní otázka:

  Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

  A) brýle
  B) motýlka
  C) klobouk

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).