ZPRÁVY

Z policejní linky – 17. týden

22. dubna 2013, 21:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 17. týden
 • Policie kontrolovala nalévání mladistvým
 • Ukradli bránu a popelnice
 • Sprejeři o víkendu trénovali
 • Z kanceláří sebrali hotovost
 • Zaplatili za plivání
 • Policie kontrolovala nalévání mladistvým

  Okres – Preventivní akci, zaměřenou na podávání alkoholu mládeži, provedla z pátku 19. na sobotu 20. dubna policie. Více než čtyři desítky mužů zákona zkontrolovaly přes čtyřicet restaurací, barů, nočních klubů a diskoték. Kontrola dopadla poměrně uspokojivě, policisté přistihli pouze pět mladistvých v jednom šumperském podniku, kteří popíjeli alkohol. Naměřená hladina se pohybovala v rozmezí od 0,1 do 1,35 promile alkoholu v dechu. Tyto preventivní akce již mají svou tradici a budou probíhat i nadále.


  Ukradli bránu a popelnice


  Bludov – Nad krádeží některých předmětů často zůstává rozum stát. Podobně je tomu v případu z Bludova-Lázní, odkud neznámý pachatel v době od středy do pátku ukradl z oploceného areálu přečerpávací stanice dvoukřídlovou kovovou bránu o velikosti 2,9 x 2 metry. Z pozemku dále sebral dvě plastové popelnice, které byly k sobě připoutány řetězem. Celková škoda činí zhruba devět tisíc korun.


  Sprejeři o víkendu trénovali

  Loštice, Šumperk – Dva případy sprejerství zaznamenali o víkendu policisté na Šumpersku. V sobotu si své dovednosti cvičil dvacetiletý mladík v obci Loštice. Při této činnosti ho zahlédl jeden z obyvatel města, který ihned zavolal na policejní stanici. Mladík se dal po příjezdu hlídky na útěk, ale nebylo mu to nic platné. Policisté zjistili, že na zeď u pozemku rodinného domu v ulici Nábřeží nastříkal nápis „KFG´S“. Sprejer bude čelit obvinění z přečinu poškození cizí věci.
  Dva nečitelné nápisy černou barvou nastříkal neznámý pachatel v noci ze soboty na neděli na fasádu domu v Bulharské ulici v Šumperku. Každý z nich má rozměr 50 x 60 centimetrů. Celková škoda činí podle majitele sedm tisíc korun.


  Z kanceláří sebrali hotovost

  Zábřeh, Mohelnice – Dvě vloupání do kanceláří zaznamenali na konci pracovního týdne policisté na Zábřežsku a Mohelnicku. Do budovy střední školy v ulici Komenského v Zábřeze vnikl v noci ze čtvrtka neznámý pachatel, který poškodil trezor a vybral z něj peníze. Celková škoda činí více než dvacet šest tisíc korun. Přibližně ve stejné době pak policisté prověřovali oznámezí o krádeži v kanceláři domova pro seniory v Mohelnici. Zloděj poškodil plastové okno, pronikl do kanceláře a prolomil plechovou skříň, v níž našel příruční pokladnu s penězi. Způsobil tak škodu za více než třicet pět tisíc korun. Oběma pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.


  Zaplatili za plivání

  Šumperk – Plivat na zem se nesmí. O tom se přesvědčili dva mladíci v Šumperku, které v neděli v sedm hodin večer v ulici Československé armády zastavili městští strážníci. Protože se chlapci dopustili přestupku znečišťování veřejného prostranství, museli zaplatit blokovou pokutu.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

  A) o drogových kartelech
  B) o krvelačných zombies
  C) o motocyklových závodnících

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).