ZPRÁVY

Z policejní linky – 17. týden

22. dubna 2013, 21:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 17. týden
 • Policie kontrolovala nalévání mladistvým
 • Ukradli bránu a popelnice
 • Sprejeři o víkendu trénovali
 • Z kanceláří sebrali hotovost
 • Zaplatili za plivání
 • Policie kontrolovala nalévání mladistvým

  Okres – Preventivní akci, zaměřenou na podávání alkoholu mládeži, provedla z pátku 19. na sobotu 20. dubna policie. Více než čtyři desítky mužů zákona zkontrolovaly přes čtyřicet restaurací, barů, nočních klubů a diskoték. Kontrola dopadla poměrně uspokojivě, policisté přistihli pouze pět mladistvých v jednom šumperském podniku, kteří popíjeli alkohol. Naměřená hladina se pohybovala v rozmezí od 0,1 do 1,35 promile alkoholu v dechu. Tyto preventivní akce již mají svou tradici a budou probíhat i nadále.


  Ukradli bránu a popelnice


  Bludov – Nad krádeží některých předmětů často zůstává rozum stát. Podobně je tomu v případu z Bludova-Lázní, odkud neznámý pachatel v době od středy do pátku ukradl z oploceného areálu přečerpávací stanice dvoukřídlovou kovovou bránu o velikosti 2,9 x 2 metry. Z pozemku dále sebral dvě plastové popelnice, které byly k sobě připoutány řetězem. Celková škoda činí zhruba devět tisíc korun.


  Sprejeři o víkendu trénovali

  Loštice, Šumperk – Dva případy sprejerství zaznamenali o víkendu policisté na Šumpersku. V sobotu si své dovednosti cvičil dvacetiletý mladík v obci Loštice. Při této činnosti ho zahlédl jeden z obyvatel města, který ihned zavolal na policejní stanici. Mladík se dal po příjezdu hlídky na útěk, ale nebylo mu to nic platné. Policisté zjistili, že na zeď u pozemku rodinného domu v ulici Nábřeží nastříkal nápis „KFG´S“. Sprejer bude čelit obvinění z přečinu poškození cizí věci.
  Dva nečitelné nápisy černou barvou nastříkal neznámý pachatel v noci ze soboty na neděli na fasádu domu v Bulharské ulici v Šumperku. Každý z nich má rozměr 50 x 60 centimetrů. Celková škoda činí podle majitele sedm tisíc korun.


  Z kanceláří sebrali hotovost

  Zábřeh, Mohelnice – Dvě vloupání do kanceláří zaznamenali na konci pracovního týdne policisté na Zábřežsku a Mohelnicku. Do budovy střední školy v ulici Komenského v Zábřeze vnikl v noci ze čtvrtka neznámý pachatel, který poškodil trezor a vybral z něj peníze. Celková škoda činí více než dvacet šest tisíc korun. Přibližně ve stejné době pak policisté prověřovali oznámezí o krádeži v kanceláři domova pro seniory v Mohelnici. Zloděj poškodil plastové okno, pronikl do kanceláře a prolomil plechovou skříň, v níž našel příruční pokladnu s penězi. Způsobil tak škodu za více než třicet pět tisíc korun. Oběma pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.


  Zaplatili za plivání

  Šumperk – Plivat na zem se nesmí. O tom se přesvědčili dva mladíci v Šumperku, které v neděli v sedm hodin večer v ulici Československé armády zastavili městští strážníci. Protože se chlapci dopustili přestupku znečišťování veřejného prostranství, museli zaplatit blokovou pokutu.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.