ZPRÁVY

Z policejní linky – 16. týden

17. dubna 2013, 14:57, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 16. týden
 • Nevrátil naditou peněženku
 • Vozil se po pěší zóně
 • Kradl a teď má o kolečko navíc
 • Odvezl si dřevo za čtvrt miliónu
 • Pronásledují ženy a vyhrožují jim
 • Policie kontrolovala cizince
 • Nevrátil naditou peněženku

  Zábřeh
  – O poctivém nálezci si musel nechat zdát osmapadesátiletý muž ze Zábřeha, který někdy mezi čtvrtkem a pátkem ztratil v ulici U Pivovaru svou peněženku. Štěstěna se k němu obrátila zády, protože kromě osobních dokladů a platební karty měl v portmonce dvacet sedm tisíc korun. Policie nyní neznámého pachatele, který peněženku sebral, hledá pro trestný čin zatajení nálezu.


  Vozil se po pěší zóně


  Šumperk
  – Projet se po pěší zóně v centru Šumperka se rozhodl řidič, který v pátek se svým vozem projížděl ulicí Starobranská. Městská policie zjistila, že muž už nasbíral dvanáct bodů, které ho připravily o řidičský průkaz. Strážníci proto předali případ správnímu orgánu.


  Kradl a teď má o kolečko navíc

  Dolní Studénky – Nouze o nářadí zřejmě přivedla neznámého pachatele někdy mezi nedělí a pondělkem do blízkosti ubytovny Třemešek v Dolních Studénkách. Zloděj rozpletl pletivo, pronikl do tamější buňky a sebral odtud stavební kolečko a dvě lopaty. Z volně přístupné stavební haly ukradl vibrační desku na dlažby. Celkově tak způsobil škodu za více než čtyřicet tisíc korun.


  Odvezl si dřevo za čtvrt miliónu

  Skřítek – Sto kubíků smrkového dřeva ukradl neznámý pachatel v době od 3. do 15. dubna z volně přístupného, nehlídaného složiště na Skřítku, umístěného vedle budovy horské služby. Celkově tak firmě z Polské republiky způsobil škodu zhruba za čtvrt miliónu korun. Policie po něm pátrá pro trestný čin krádež.


  Pronásledují ženy a vyhrožují jim

  Zábřežsko – Hned dva muže, kteří vyhrožují ženám, nyní stíhá policie na Zábřežsku. Prvním z nich je dvaačtyřicetiletý agresor, pronásledující o tři roky starší ženu. Sleduje ji a snaží se s ní setka, několikrát denně projíždí okolí jejího bydliště a čeká na místech, kde má zaparkované auto. Snaží se ji tak přesvědčit, aby se k němu vrátila. Žena se začala obávat o svůj život, proto se obrátila na policii. Za trestný čin nebezpečné vyhrožování hrozí jejímu bývalému příteli až jeden rok pobytu za mřížemi. Stejný trest může postihnout třicetiletého muže, který již půl roku vyhledává blízkost o pět let starší ženy a snaží se ji všemožně kontaktovat. Na internetu ji lživě obviňuje z nejrůznějších věcí. Také tato žena začala mít strach, proto přivolala na pomoc policii.


  Policie kontrolovala cizince

  Kraj
  – Kontrola dodržování zákona o pobytu cizinců na území České republiky proběhla v Olomouckém kraji v minulém týdnu. Oddělení cizinecké policie Krajského ředitelství Olomouckého kraje při ní spolupracovalo s Inspektorátem práce Prostějov a Celním úřadem Olomouc. Policistké a úředníci se zaměřili také na kontrolu pravosti cestovních dokladů, legálnosti zaměstnávání cizinců a na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách. Zkontrolovali třicet jednu osobu a dva objekty. Ve dvou případech zjistili porušení zákona, když cizinci pracovali bez povolení. Zahájili s nimi správní řízení o vyhoštění.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.