ZPRÁVY

Z policejní linky - 15. týden

12. dubna 2015, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 15. týden
  • Drahá sprcha
  • Poškozené vozidlo
  • Tragická dopravní nehoda
  • Z cisterny odcizil naftu
  • Nalezl mrtvého muž
  • Akce zaměřená na alkohol za volantem
  • Vjel pod vlak

Drahá sprcha
Mohelnice
- Podezřelý z přečinu krádež je od pátečního dopoledne neznámý pachatel, který kradl v šatně společnosti na ulici Nádražní v Mohelnici. Krátce před šestou hodinou ranní odcizil ze šatní skříňky ve společné šatně pánskou peněženku s penězi právě ve chvíli, kdy se její majitel odešel osprchovat po noční směně. Škoda dosáhla výše 7 200 korun. Policisté po zloději pátrají.

Poškozené vozidlo
Zábřeh
- Někdy v době od čtvrtečního večera do pátečního rána poškodil neznámý pachatel lak vozidla značky Peugeot 407, zaparkovaného na parkovišti na ulici Severovýchod v Zábřehu. Škoda byla vyčíslena na 35 tisíc korun. Policisté po pachateli pátrají. Za přečin poškození cizí věci mu hrozí až jednoroční pobyt ve vězení.

Tragická dopravní nehoda
Mohelnice
- Ve čtvrtek 9. dubna před sedmnáctou hodinou v křižovatce silnic I/44 a III/4446 v úseku mezi obcemi Olomouc, Libivá u Mohelnice došlo k tragické dopravní nehodě. Čtyřiapadesátiletá řidička z Mohelnice vozidla Renault Twingo vyjížděla z vedlejší silnice od Mohelnice, kdy nedala přednost vozidlu Mercedes Benz jedoucímu od Olomouce, které řídil 37letý muž z Olomouce. Při nehodě řidička renaultu a její 28letý spolujezdec utrpěli vážná zranění neslučitelná se životem. Řidič mercedesu a jeho dva spolujezdci utrpěli lehká zranění. Dechová zkouška u 37letého řidiče byla negativní. U řidičky byla nařízena soudní pitva. Celková škoda činí 135 tisíc korun. Okolnosti celé dopravní nehody jsou předmětem šetření.Z cisterny odcizil naftu
Zábřeh
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 3. do 8. dubna na železniční trati mezi stanicemi Most a Zábřeh na Moravě odstranil z cisterny dvě plomby umístěné na výpustném ventilu. Následně odcizil 655 litrů motorové nafty. Tímto jednáním způsobil společnosti ČD Cargo škodu bezmála 15 tisíc korun.

Nalezl mrtvého muž
Mohelnice
- V sobotu 4. dubna kolem deváté hodiny oznámil na policii 39letý muž, že na Kostelním náměstí v Mohelnici před budovou muzea nalezl mrtvého muže. Přivolaná hlídka zjistila, že se jedná o 69letého muže z Mohelnice. Lékař po ohledání uvedl, že k úmrtí došlo z přirozených příčin a nařídil zdravotní pitvu.

Akce zaměřená na alkohol za volantem
Šumpersko
- V úterý 7. dubna od páté do jedenácté hodiny v teritoriu Šumperka proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na zákaz požívání alkoholických, omamných a psychotropních látek. Do akce bylo nasazeno několik desítek policistů. Během uvedené doby policisté zkontrolovali 642 vozidel, kdy zjistili 38 přestupku, za které uložili blokové pokuty ve výši 7 tisíc korun. Nejčastěji policisté řešili povolenou rychlost v obci a technický stav vozidel. Tři řidič byli přistiženi při řízení pod vlivem alkoholu, kdy se jednalo ve všech případech o zbytkový alkohol. Všichni tři byli řešeni v rovině přestupku.

Vjel pod vlak
Šumperk
- V pondělí 6. dubna před osmnáctou hodinou došlo na železničním přejezdu ulice Lidické v Šumperku k dopravní nehodě mezi cyklistou a vlakovou soupravou. Devětatřicetiletý muž ze Šumperska nerespektoval červený signál světelného a zvukového signalizačního zařízení a vjel na železniční přejezd v době, kdy zde projížděla vlaková souprava. Cyklista narazil do boku projíždějící lokomotivy, následně se odrazil a upadl na zem. Při dopravní nehodě utrpěl muž zranění neslučitelná se životem. U strojvedoucího byla provedena dechová zkouška, která byla negativní. Škoda na jízdním kole činí 3 tisíce korun. Ve věci byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda byl cyklista pod vlivem alkoholu. Provoz na trati mezi Šumperkem a Petrovem nad Desnou byl po dobu šetření nehody zastaven.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.