ZPRÁVY

Z policejní linky - 52. týden

1. ledna 2014, 16:24, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 52. týden
  • Porvali se na diskotéce
  • Skončil v policejní cele
  • Z vozidla odcizil peněženku
  • Řídil přes vyslovený zákaz
  • Řídil pod vlivem alkoholu
  • Vloupání do domu
  • Krádež býčka
  • Poškození laku auta

Porvali se na diskotéce

Zábřeh - Z trestného činu výtržnictví jsou podezřelé dvě ženy ve věku 22 a 28 let a dva muži ve věku 26 a 34 let ze Zábřežska, kteří jsou podezřelí i z trestného činu poškození cizí věci. Během třetí hodiny v Novém roce na diskotéce Jamajka v Zábřehu došlo mezi skupinkou ke konfliktu. Oba muži při vzájemné potyčce rozbili židli, záchodové dveře a sklenice v hodnotě kolem 3 tisíc korun. Kromě inventáře poškodili sádrokartonovou stěnu, což představuje škodu 27 tisíc korun. Při incidentu došlo k lehkému zranění 34letého muže, který přivolanou záchrannou službou ošetření odmítl. Událost byla zadokumentována a okolností jsou v současné době předmětem šetření. Pachatelům za tyto trestné činy hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


Skončil v policejní cele

Šumperk - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 42etý muž ze Šumperka, který byl dne 1. ledna po druhé hodině ranní na ulici Potoční v Šumperku kontrolován jako řidič vozidla Seat Toledo. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1, 20 promile alkoholu v dechu. Řidič se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve, následně byl umístěn do policejní cely.


Z vozidla odcizil peněženku

Velké Losiny - Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který dne 30. prosince před třináctou hodinou na parkovišti u zámku ve Velkých Losinách po rozbití okna u řidiče vnikl do zaparkovaného vozidla Renault Megane. Z automobilu následně odcizil dámskou peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platebními kartami. Celkově tak způsobil škodu kolem 21 tisíc korun.


Řídil přes vyslovený zákaz

Rapotín - Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 23letý řidič z Ostravy, kterého dne 29. prosince po dvaadvacáté hodině na ulici Šumperské v Rapotíně kontrolovala policie. Na základě provedeného ověření v evidenci bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do prosince 2014.


Řídil pod vlivem alkoholu

Zábřeh - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 36letý muž ze Zábřežska, který byl dne 30. prosince po druhé hodině ranní na ulici Leštinské v Zábřehu kontrolován jako řidič vozidla Seat Inca. U muže byla provedena dechová zkouška s pozitivními hodnotami 1,24 promile alkoholu v dechu. Podezřelému byla zakázána další jízda.


Vloupání do domu

Šumperk - Během posledního týdne v roce se vloupal zloděj do domu v Šumperku na ulici Banskobystrická. Po vypáčení dveří odcizil z objektu pouze různé druhy cigaret za 30 tisíc korun.


Krádež býčka

Březná - V pátek 27. prosince dopoledne zjistil ošetřovatel zvířat farmy v obci Štíty v částí Březné, že mu jedno zvíře chybí. Dosud neznámý pachatel z jedné stáje přes noc odcizil plemenného býčka o váze 130 kg. Krádeží způsobil majiteli škodu za 10 tisíc korun.


Poškození laku auta

Postřelmov - Z pátku 27. na sobotu 28. prosince poškodil neznámý vandal na ulici Závořická v obci Postřelmov auto. Majitel auto parkoval na ulici a pachatel mu poškrábal lak karoserie, ulomil kliku pravých předních dveří a zadní stěrač. To mu ještě nestačilo a odcizil i anténu. Majiteli osobního auta značky Hyundai způsobil škodu přes 30 tisíc korun.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).