SPORT

Vyžádali si ho sami hráči: Bludov povede Miroslav BrecklROZHOVOR

19. února 2014, 06:15, téma FOTBAL, Petr Fišer
Vyžádali si ho sami hráči: Bludov povede Miroslav Breckl Bludov - Bludovský fotbal zažívá období plné změn. A nejde o škatulata jen tak obyčejná. K malému zemětřesení dochází na mnoha postech. Po ukončení spolupráce s Martinem Hoškem se žezla hlavního kouče ujal MIROSLAV BRECKL. Jeho povýšení si vymodlili sami hráči. Bez něj do toho nepůjdeme, oznámili klubovému vedení jasnou řečí.

Měl jste vůbec ambice trénovat mužský tým?
"V blízké době ne. Chtěl jsem pokračovat v práci, kterou jsem rozdělal u dorosteneckého družstva."

Co vás nakonec přimělo k tomu, že jste nabídku přijal?
"Zájem hráčů. Hlavně těch místních, kteří slíbili, že se vrátí jen v případě, že budou hrát pode mnou."

Bludov se rozhodl jít cestou vlastních odchovanců. Jak moc těžké bylo přemlouvat jedince, kteří odstavili fotbal na vedlejší kolej, aby zase začali trénovat?
"Všechny jsme je obešli, nastínili jim svoje plány a představy a pak jim dali čas na rozmyšlenou. S každým jsme jednali na rovinu a v první řadě mu oznámili, že nikoho nenutíme."

Byli jste úspěšní?
"Z devadesáti procent ano."

Co kdyby to tak příznivě nedopadlo?
"Nejspíš by se pokračovalo dál v zajetých kolejích."

To znamená s podporou hráčů, kteří by u vás jen hostovali?
"Nic jiného by nám asi nezbývalo. Každý z nás si ale dobře uvědomuje, že je to hodně drahá záležitost. Taková hostování vás přijdou až na padesát tisíc korun. Bludovský fotbal je v současné době potřebuje investovat jinde. Třeba do opravy občerstvovacího zázemí, které nám v průběhu podzimu vyhořelo."

Znamená to, že jste se s "přespolními" fotbalisty rozloučili?
"I když jsme s jejich výkonností byli spokojeni, jinak to nešlo. Klub z toho bude profitovat finančně a spokojenější budou i fanoušci, kteří se chtějí dívat na kluky, které znají."

Jaká je vaše vize do budoucna?
"Mužstvo stabilizovat a postupně ho doplňovat z vlastních řad našimi mladíky. Základna tady je, takže máme na čem stavět. Kromě několika navrátilců počítáme až se šesti hráči, kteří vyšli z dorostu. Protože pod mým vedením hráli tři roky, vím, co od nich můžu čekat."

Myslíte si, že to bude na I. A třídu stačit?
"Uvidíme. Kromě čtyř hostovaček hrozí, že přijdeme i o některé opory, které jsme koupili na přestup. Protože se jedná o kvalitní fotbalisty, bylo by to nepříjemné. Pokud by aspoň dva kluci zůstali, neviděl bych to vůbec černě. A kdyby se náhodou někdy sestoupilo? Určitě by to nebyl konec světa. Sice bychom hráli nižší soutěž, ale s vlastními odchovanci."


Foto: Petr Fišer

Miroslav Breckl (vpravo) si na sklonku bohaté kariéry zahrál se svým synem Lukášem. Teď nad ním bude znovu dohlížet jako trenér.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.