KULTURA

Vstupenky na 5. Klášterní hudební slavnosti Šumperk již brzy

17. června 2011, 08:00, téma KLASIKA VIVA, rejdakce
Vstupenky na 5. Klášterní hudební slavnosti Šumperk již brzy Šumperk - Letní měsíce patří v Šumperku neodmyslitelně klasické hudbě a festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk. Letošní rok je tak trochu jubilejní, protože se koná již popáté. Již od počátku založení festivalu se koncerty těšily velkému zájmu. Bylo to i proto, že dramaturgie vždy nabízela zajímavé tituly a také zajímavé umělce. Nejinak tomu bude i letos.
5. Klášterní hudební slavnosti Šumperk se budou konat od 26. června 2011 do 17. července 2011. Příznivci klasické vážné hudby se mohou těšit na 4 koncerty v Šumperku, 1 koncert v Jeseníku, 1 koncert v Uničově a 1 koncert v Loučné nad Desnou.

"Jsme velice potěšeni možností nabídnout satelitní koncerty také v místech mimo Šumperk a věříme, že rozšiřování nabídky festivalových koncertů bude pokračovat i v příštích letech,"
řekl MgA. Roman Janků z Agentury J+D.

 
Zahajovací koncert v neděli 26. června 2011 nabídne od 20 hodin v prostorách Klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku mimořádný hudební zážitek. ANTONÍN DVOŘÁK je jeden z největších českých skladatelů vůbec. Oratorium STABAT MATER, které na zahajovacím koncertě zazní, patří mezi nejpůsobivější skladby tohoto druhu a je řazeno spolu se skladbami Bachovými a Händelovými mezi vrcholná oratorní díla. Dvořák psal toto oratorium v době, kdy mu během roku zemřely tři děti. Skladba je plná citu, smutku, ale i pokory. Provedení díla se ujme Moravská filharmonie Olomouc spolu s Akademickým sborem Žerotín a taktovky se chopí dirigent Pavel Koňárek. Kvarteto sólistů nabídne hvězdné mezinárodní obsazení: Eva Hornyáková – soprán (Slovensko, sólistka ND v Bratislavě), Jana Wallingerová – alt (bývalá členka Motýlů Šumperk, sólistka ND v Brně), Ondrej Šaling – tenor (Slovensko, sólista ND v Bratislavě), David Szendiuch – bas (sólista MD Olomouc).

Druhým festivalovým koncertem přivítáme v neděli 3. července 2011 od 20 hodin v Klášterním kostele v Šumperku ROŽMBERSKOU KAPELU. Soubor se zabývá interpretací gotické, renesanční a raně barokní evropské hudby na dobové nástroje a v dobových kostýmech. Na festival přiváží program „Elixír života“ – Hudba na evropských panovnických dvorech období renesance. Druhý den v pondělí 4. července 2011 vystoupí soubor v rámci festivalu na koncertě v Kulturním domě v Loučné nad Desnou také od 20 hodin.

Následující koncerty nabídnou všem příznivcům světově renomované a uznávané české umělkyně. Nejlepší česká houslistka současnosti GABRIELA DEMETEROVÁ a jedna z nejlepších světových harfistek JANA BOUŠKOVÁ přijíždějí na tři festivalové koncerty s programem, který nabídne skladby N. Paganiniho, H. I. F Bibera, W. A. Mozarta, J. Masseneta, J. K. Krumpholze a M. Ravela.

Koncerty se uskuteční v neděli 10. července 2011 od 20 hodin v Klášterním kostele v Šumperku, v pondělí 11. července 2011 od 20 hodin v Kapli v Jeseníku a v úterý 12. července 2011 od 20 hodin v Koncertní síni v Uničově.
 

Závěr festivalu
bude patřit hudbě Wolfganga Amadea Mozarta. Večer s názvem MOZART GALA nabídne dva tituly z pera tohoto světového velikána, serenádu „Malá noční hudba“ a Koncertantní symfonii pro housle, violu a orchestr. Pozvání na festival přijal světově proslulý SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR, jenž se zde představí historicky poprvé. Jako sólisté Koncertantní symfonie vystoupí koncertní mistr SKO, houslista Martin Kos a violista Karel Untermüller. Koncert se koná v neděli 17. července 2011 od 20 hodin v Klášterním kostele v Šumperku.

Vstupenky
je možné zakoupit v Informačním centru v Šumperku a v pokladně Domu kultury v Šumperku od 18. května 2011, v pokladně divadla P. Bezruče Jeseník, v IC pasáži Alkron v Jeseníku a v MIC Uničov od 1. června 2011. Vstupenky nebudou na místa.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o jednu dvojvstupenku na koncert vokálního seskupení 4TET, které udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady. Gentlemani v cylindrech si i pro Zábřeh, kde vystoupí ve čtvrtek 20. února, připravili originální podívanou.

Soutěžní otázka:
Ve kterém roce vzniklo vokální kvarteto 4TET?

A) 2002
B) 2007
C) 2012

Odpovědi posílejte tentokrát do středy jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na taneční odpoledne s bohatě krojovanou dechovou hudbou z Moravského Slovácka - Veselá muzika, která přijede roztančit kulturní dům v Zábřehu v neděli 16. února, pro sebe a partnera vyhrávají Petra Brachtlová z Libiny, Věra Braná z Dubicka a Blanka Zacpálková z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.