ZPRAVODAJSTVÍ

Vršky pomáhají nemocným dětem

23. února 2016, 15:00, bav
Zábřeh - Sběrem a tříděním uzávěrů od pet lahví se dlouhodobě zabývá zábřežská charita. Jen za poslední dva roky takto získala více než sto deset tisíc korun, které poté rozdělila mezi nemocné děti.

 „Vršky sbíráme už sedm let. Projekt byl původně určený k uplatnění dlouhodobě nezaměstnaných. Z výtěžku se hradily například náklady i nájmy skladovacích prostor,“ vzpomíná na začátky sbírkové činnosti Ludmila Macáková ze zábřežské Charity. I když s koncem projektu dobrovolníků na třídění i sběrných míst podstatně ubylo, vršky mohou lidé nosit dál. Díky školám a školkám se jich jen za poslední dva roky podařilo nashromáždit přes šest a půl tuny. Peníze z jejich prodeje pomohly zaplatit léčbu celkem třem dětem. „Každý školní rok podporujeme jiné dítě. V roce 2013 jsme vršky sbírali pro Lukáška z Postřelmova, o rok později to byla Julinka z Lukavice. Rozdělili jsme mezi ně přes 110 tisíc korun,“ okomentovala koordinátorka dobrovolnických služeb dosažený výsledek.
Letos se vršky sbírají pro Terezku z Kolšova. Jedenáctiletá holčička je od narození postižená dětskou mozkovou obrnou a odkázaná na péči svých nejbližších. Příspěvek použije na úhradu rehabilitačního programu Kosmík.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.2.2016 18:31
Titulek: dotaz
Autor: Nanosekunda ®
60
6,5 tuny vršků jo?!?
to budou tak 2 tatry
Co s tím budou dělat? a proč zrovna vršky?
Hele, nic vezlym..., ale zkusil někdo nějakou tu fabriku kde se ty vršky vyrábí?
Reagovat
Datum: 25.2.2016 07:13
Titulek: Bez titulku
Autor: šťoura
112
neznám prosím vyjmenované slovo vezlym
Reagovat
Datum: 25.2.2016 18:50
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
67
119
číst asi umíš, mluvit snad taky, takže jestli tomu textu nerozumíš, budeš asi debil...
Reagovat
Datum: 25.2.2016 07:57
Titulek: proč sbíráme vršky
Autor: petr fajman
136
Prosím Vás, proč sbíráme ty vršky z pet lahví? Jsme přece bohatá země a léčbu dětí by mohl zaplatit stát. Jestliže máme na to, abychom zaplatili výkupné za dvě slepice co museli to Jemenu na dovolenou, ač věděly že to není bezpečná destinace, jestliže máme na to, abychom ubytovávali irácké křesťany, tak by jsme snad měli mít na to, abychom zaplatili léčbu našich dětí. Já vím, že to zní jako rouhání, ale ten špatnej komunista dělal některé věci lépe, jak ten hodný kapitalista. P.F.
Reagovat
Datum: 25.2.2016 11:39
Titulek: Re: proč sbíráme vršky
Autor: aNONYM
99
Do jakýho Jemenu zase?
Reagovat
Datum: 25.2.2016 23:12
Titulek: Bez titulku
Autor: Miloš
56
Děcka mají holt smůlu, státem a EU dotovaný byznys neziskovek s migranty je přednější. Tfuj
Reagovat
Datum: 10.3.2016 18:42
Titulek: Bez titulku
Autor: Lenka
136
133
Je mi zle z toho, že náš stát se nepostará o své nemocné děti, hlavně, že léčí alkoholiky, feťáky a kdejakou přivandrovalou verbeš. Na naše děti trapně sbíráme vršky :(((.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).