SPORT

Vítězná série skončila, Leština neudržela rychle získané dvougólové vedení. Postřelmovští fotbalisté předvedli velkolepý obrat

27. září 2017, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Vítězná série skončila, Leština neudržela rychle získané dvougólové vedení. Postřelmovští fotbalisté předvedli velkolepý obrat Leština - Neporazitelnost Leštiny je minulostí. Tabulkový lídr poprvé prohrál, když prohospodařil nadějné dvougólové vedení se soupeřem, který se naopak dál veze na vítězné vlně. Do tříbodového konce dotáhl už čtvrté utkání v řadě. Sobotní derby bylo nejlepší reklamou na krajský fotbal, diváci se dobře pobavili.
 POSTŘELMOV - LEŠTINA
5:3 (2:3)
I. B TŘÍDA C


Jako by se víkendové hody v Postřelmově přenesly na zelený trávník. Probíhala teprve desátá minuta a skóre se měnilo už počtvrté bez toho, aniž by si brankáři na obou stranách připsali úspěšný zákrok.
Na úvodní gól se dlouho nečekalo. Martin Puchr předložil míč jako na zlatém podnosu Karlu Lukasovi a tomu stačilo k proslavení velmi málo.
Stačilo uplynout jen několik sekund a zápasová pozice Leštiny byla ještě příznivější. Spektakulární střelou ji vylepšil Lukáš Pobucký, jehož křížný projektil byl naprosto dokonalý.
Důkladně otřesený Postřelmov postavila zpátky na nohy standardní situace. Martin Pospíšil při exekuci trestného kopu vsadil na chytrost a na brankové čáře zamrzlého Libora Pobuckého zastínil projektilem umístěným k pravé tyči.
Jenže i hosté dokázali zhodnotit výhodu „trestňáku“. Lukáš Pobucký parádní způsobem vymetl horní kout a v tu chvíli by si na hostitelskou partu vsadil asi jen málokdo.
Domácí evidentně nechtěli padnout bez boje. Po Winklerově ráně do břevna zahodil jasnou tutovku dorážející Dvořák. Místo jednoduché citovky upřednostnil razanci a tvrdě narazil. Bránu vůbec netrefil.
Všechno si vynahradil ve 31. minutě. Hlavní rozhodčí viděl v pokutovém území leštinskou ruku a urostlý bijec při zahrávání penalty poslal leštinského strážce přesně na opačnou stranu – 2:3.
Nadvláda favorita ze začátku zápasu byla ta tam. Zároveň s ní se vytratil i příznivý náskok. Michal Krátký byl ve správný čas na správném místě a po sérii odražených balónů ukončil zmatky v šestnáctce povedeným pokusem přišpendleným k levé tyči.
Problémy Martínka a spol. se s přibývajícím časem stupňovaly. Olej do ohně přilil Tomáš Jurenka, jenž při zbytečném oplácení zasáhl do obličeje postřelmovského Jáněho. Ten se ochotně poroučel k zemi a hlavní rozhodčí sáhl po kartě červené barvy.
Výhoda jednoho muže nezůstala na těžkém terénu bez odezvy. Wiesner nachystal jedinečnou pozici pro Miroslava Dvořáka a ten s pomocí brankové konstrukce překulil vedení poprvé na stranu svého týmu.
Euforie Postřelmova gradovala a v nastaveném čase dosáhla vrcholu. Otevřenou obranu protivníka vyplatila dvojice Martin Pospíšil – Vojtěch Vít.

BRANKY: 33. a 74. Dvořák, 8. M. Pospíšil, 59. Krátký, 91. Vít – 2. Lukas, 3. a 10. Pobucký. Diváci: 95.
POSTŘELMOV: L. Roubalík – Wiesner, Jáně, Dvořák, Melcher – M. Pospíšil, K. Špička, Krátký, Švub – Jiří Picka, Winkler. Střídali: 28. Panák, 85. Vít, 89. Jan Picka.
LEŠTINA: Libor Pobucký – Neumann, Martínek, Žváček, Hobler – Lukas, Šafář, Jurenka, T. Balcárek – Pobucký – M. Puchr. Střídali: 11. M. Kajík, 74. Jedelský, 86. P. Žák.Foto: Petr Fišer
Postřelmov to na Leštinu umí. Po slavném demoličním vítězství 7:0 z minulé sezóny ji doma porazil i v sobotu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.