ZPRAVODAJSTVÍ

Vikýřovice budou mít další školku

31. ledna 2017, 10:00, hap
Vikýřovice - V novou mateřskou školu se promění staré chátrající jesle ve Vikýřovicích. Nová školka pro čtyřiadvacet dětí by se měla otevřít už letos v září. Sloužit má rodinám a jejich dětem už od dvou let věku. Rekonstrukce objektu spolyká více než 14 miliónů korun.

 „Dlouhodobě sledujeme demografický vývoj obce. Dětí, které potřebují služby mateřské školy, přibývá. Roste také zájem matek umisťovat do školky děti už od dvou let. Budovu starých jeslí na kraji obce jsme koupili už v roce 2014. Od té chvíle jsme začali s plány na rekonstrukci objektu a snahou získat pro naše plány dotace,“ říká starosta Vikýřovic Václav Mazánek.
Nová školka potřebuje zateplení budovy, nová okna, úpravy interiéru, okolního terénu, nové oplocení, herní prvky i vnitřní vybavení. Kompletní rekonstrukce budovy bývalých jeslí bude stát více než čtrnáct miliónů korun. Devadesát procent této částky ovšem pokryjí dotace.
„Moc doufám, že se školka na kraji Vikýřovic už letos otevře. V srpnu musím nastoupit do práce. V prázdninovém měsíci se o dceru postará babička, ale od září bychom školku opravdu nutně potřebovali, jinak bychom museli dojíždět do Rapotína nebo Šumperka,“ říká šestadvacetiletá maminka Jana, která bydlí pod Holubím vrchem.
Stávající mateřská škola v Zámecké ulici ve Vikýřovicích už musela odmítat zájemce z okolních obcí a v poslední době už i 15 dětí přímo z Vikýřovic. „Nová školka nám pomůže tento problém vyřešit. Pokud půjde vše podle plánu, s rekonstrukcí budovy bývalých jeslí začneme v březnu. V září 2017 by tak nové předškolní zařízení mohlo přivítat první děti,“ doplnil starosta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.2.2017 21:34
Titulek: A proč ti političní debilové zrušili školky?
Autor: Jarda
101
107
Např. v Postřelmově byly za komunistů 2 jesle a 2 školky. Z jedněch jeslí se udělala po revoluci knihovna, následně čajovna, dokud objekt nekoupil soukromník. Z druhých jeslí je posilovna. A jedna školka je přestavěná na byty. Přijde mi naprosto nenormální a hodné hospitalizace úředníků, kteří rozhodli o zrušení školek a jeslí a pak tu za 20-30 roků řešit nedostatek místa ve školkách. Jenže ti úředníci jsou třeba už dávno v důchodě a že tato situace nastala kvůli nim už asi neřeší.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).