KULTURA

V tenisové hale zazní jazz

4. října 2017, 13:00, Ondřej Polák
V tenisové hale zazní jazz Zábřeh - Již počtrnácté se sejdou v tenisové hale v Zábřeze fanoušci kvalitní jazzové a swingové hudby. Hudební festival Jazz in Hall nabídne v sobotu 7. října snad všechny nuance těchto žánrů, a to v podání dvou velkých bandů a dvou kapel, jejichž zpěvačky patří k ikonám současné populární hudby.

 V netradičním prostředí sportovní haly se poprvé rozezní sametový hlas Yvonne Sanchez, zpěvačky polsko-kubánského původu, která zvláště svými latinsko-americkými rytmy okouzluje posluchače na celém světě. Sanchez se na hudební scéně pohybuje už od 90. let, její hlas byl oceněn cenou pro zpěvačku roku a následně i nominací na Czech Grammy Awards v kategorii jazz a blues.
Hudba další festivalové hvězdy, Leny Yellow, nezapře inspiraci afroamerickým soulem, popem a jazzem. Její kapela je nabitá skvělými muzikanty a speciálně pro vystoupení na Jazz in Hall si přiveze také dechovou sekci.

Návrat Jitky Zelenkové

Stálicí mezi swingovými vokalistkami, právě letos slavící půlstoletí na hudební scéně, je stále temperamentní Jitka Zelenková. Držitelka několika Zlatých desek, sólistka orchestru Ladislava Štaidla, Gustava Broma či Felixe Slováčka se po letech vrací ke spolupráci s domácím Moravia Big Bandem, za jehož doprovodu zazpívá nejen řadu oblíbených hitů, ale i novinky ze svého současného repertoáru.
Jako zástupce mladých a nadějných kapel, které jsou do Zábřeha každoročně zvány, se letos v tenisové hale představí big band olomoucké ZUŠ Žerotín, který přes svou krátkou historii stačil díky vlastním svižným aranžím zvítězit na evropském hudebním festivalu v Belgii a získat 2. místo v celostátní soutěži big bandů základních uměleckých škol. K příjemné pohodě festivalového večera přispěje také přestávková prezentace dýdžeje Martina Zajíčka před halou.
Vstupenky na festival Jazz in Hall, který se koná za podpory Olomouckého kraje a Města Zábřeh, lze zakoupit v prodejních místech Zábřežské kulturní. Cena vstupenky v předprodeji činí 200 korun, v den akce vstupné podraží o padesátikorunu.


Foto: archiv

V netradičním prostředí zábřežské tenisové haly zazní sametový hlas Yvonne Sanchez.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.