ZPRÁVY

V Šumperku někdo úmyslně zapálil dům

21. května 2013, 16:20, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
V Šumperku někdo úmyslně zapálil dům Šumperk – Úmyslně založený požár rodinného domu vypukl v pondělí půl hodiny po poledni v ulici Čsl. armády v Šumperku. Nedošlo při něm naštěstí ke ztrátě na životech. Podle policie se škoda vyšplhala na více než půl milionu korun. Kromě žhářství se neznámý pachatel dopustil také krádeže finanční hotovosti.
Na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje zavolali svědci požáru v pondělí 20. května 2013 v 12.27 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperka a dobrovolní hasiči ze stejného města a ze sousedního Nového Malína. Hasiči po příjezdu zjistili, že v domě hoří ve dvou místnostech. Během několika minut plameny zlikvidovali. Přetlakovou ventilací odvětrali zakouřený dům a postupně se vrátili zpět na základny.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Oheň zničil ložnici v přízemí a prvním patře. Příčinou vzniku požáru bylo úmyslné jednání neznámé osoby. Podle tiskového mluvčího policie Olomouckého kraje Josefa Bednaříka se pachatel dopustil trestných činů poškození cizí věci, krádeže a porušování domovní svobody. „Z objektu odcizil plechovou dózu od alkoholického nápoje se čtyřiceti tisíci korunami, dále peněženku a plechovku s finanční hotovostí ve výši padesát tisíc korun. Než dům opustil, založil v ložnici úmyslně požár," řekl Bednařík. Podle policejního mluvčího neznámý pachatel způsobil škodu zhruba za 590 tisíc korun. „V současné době jsou okolnosti celého případu v šetření, na místě byly zajištěny stopy, které budou analyzovány," dodal Bednařík. foto: HZS Olomouckého kraje


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.