SPORT

V Kramolíně mohla být spokojená celá famílie, usmíval se závodní šampión Miroslav Zatloukal

3. června 2014, 17:19, Petr Fišer
V Kramolíně mohla být spokojená celá famílie, usmíval se závodní šampión Miroslav Zatloukal Kramolín - Jako by prožíval sportovní sen. Miroslav Zatloukal podruhé v kariéře vyhrál závod mistrovství republiky v kategorii čtyřkolek a vydatným bodovým přísunem se katapultoval na druhé místo průběžného pořadí. „Je to fantazie. V něco takového jsem před sezónou nedoufal, vůbec by mě to nenapadlo. Nečekal jsem, že se mi bude dařit až takhle,“ rozplýval se dravec ze Šumperka po víkendovém dobrodružství v Kramolíně u Nepomuku. Zvládl ho náramně.

Pětatřicetiletý Zatloukal si v našlapaném startovním poli musí připadat jako veterán. „Většina kluků je o deset až patnáct let mladší. Jsou to hrozní střelci. O to je to pro mě cennější. Zvlášť když je letošní špička ještě vyrovnanější, než bývala. Vyhrát může až sedm lidí.“

Šumperský rodák celkově triumfoval i přesto, že nedotáhl do vítězného konce ani jednu ze dvou mistrovských jízd. „V té první jsem se musel vylízávat z problémů. Po startu jsem se dostal do hlubší hlíny, trochu v ní zahrabal a propadl se na sedmé místo. Nakonec jsem se propracoval až na třetí. Zbytek závodu se mi jelo parádně,“ popisoval usměvavý pohodář, který motoristického koníčka sedlá hlavně kvůli zábavě a relaxu. „Ve druhé rundě jsem se nejlepších kluků držel hned od úvodních metrů. Do karet mi nahrály jejich defekty a pády, rychlejší byl pouze Kašpar. Ten ale nedokončil předchozí jízdu, takže jsem věděl, že mě v konečném pořadí nemůže ohrozit. Druhou příčku jsem si bez potíží pohlídal a celkově mi to vyšlo na první. Bezvadně jsem si to užil. Bylo to perfektní,“ pochvaloval si nadšený šampión. „Velké poděkování patří fanouškům. Hnali nás dopředu, nemělo to chybu. Včetně těch šumperských, kterých na druhý konec republiky přijelo sympatické množství.“

V Kramolíně nepodporovali jen úspěšného čtyřkolkáře, ale i jeho otce a strýce. Zkušení matadoři Miroslav a Jaroslav Zatloukalové museli mezi veterány soupeřit s třiceti nadupanými posádkami ze všech koutů Evropy. Na západě Čech se totiž ve stejném termínu zápolilo o další body do hodnocení světového mistrovství v sidecarcrossu! „Taťka se strejdou to zmákli bravurně. Osmé místo je i vzhledem k jejich věku fantastické,“ nešetřil chválou Zatloukal junior.

Jeho rodina si prožila víkend snů. V hlavním závodě dokázali prorazit i bratři Tomáš a Jakub Vejchodové. Sourozenecký tandem z Temenice získal za devatenáctou a sedmnáctou pozici šest světových bodů. „Oproti minulému roku neskutečně jezdecky vyrostli. Zdobí je nevídaná bojovnost a zarputilost,“ shoduje se v jejich případě většina odborníků. „Jsou to moji bratranci. Zajeli výborně. Kloubouk dolů. V Kramolíně mohla být spokojená celá famílie,“ usmíval se od ucha k uchu Miroslav Zatloukal.


Foto: Petr Fišer

Miroslav Zatloukal absolvoval v Čechách výborný závod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.