ZPRÁVY

V Jeseníkách se zranili další lyžaři

28. ledna 2014, 06:33, jak
Okres - Už tři vážné úrazy lyžařů se tento měsíc odehrály v Jeseníkách. 11. ledna se na Ovčárně těžce zranil devítiletý školák, v pátek 24. ledna utrpěl zlomeninu nohy pětiletý chlapec a minulý víkend musela horská služba zachraňovat život sjezdaři v Dolní Moravě. O některé úrazy se zajímá i policie.
„Čtyřiadvacetiletou ženu, která na sjezdovce v Přemyslově neúmyslně narazila do pětiletého chlapce a způsobila mu zlomeninu pravé stehenní kosti, podezříváme z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedl mluvčí policie Josef Bednařík. Bez cizího zavinění se odehrála nehoda lyžaře v Dolní Moravě. „Muž zřejmě nezvládl jízdu po zledovatělém sněhu a v plné rychlosti vylétl mimo sjezdovku, přičemž se velmi vážně zranil. Letecky byl transportován do nemocnice,“ uvedl k nedělnímu úrazu pětadvacetiletého sportovce náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš. Jak zároveň dodal, sjezdovky teď pokrývá vesměs technický sníh, který je při namrznutí velmi nebezpečný.

Další apel směřuje k používání chráničů páteře a kloubů. Nasazení kvalitní ochranné přilby považují záchranáři za samozřejmost, návštěvníky hor pak důrazně varují před nadměrným požíváním alkoholu.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).