ZPRÁVY

V Jeseníkách se zranili další lyžaři

28. ledna 2014, 06:33, jak
Okres - Už tři vážné úrazy lyžařů se tento měsíc odehrály v Jeseníkách. 11. ledna se na Ovčárně těžce zranil devítiletý školák, v pátek 24. ledna utrpěl zlomeninu nohy pětiletý chlapec a minulý víkend musela horská služba zachraňovat život sjezdaři v Dolní Moravě. O některé úrazy se zajímá i policie.
„Čtyřiadvacetiletou ženu, která na sjezdovce v Přemyslově neúmyslně narazila do pětiletého chlapce a způsobila mu zlomeninu pravé stehenní kosti, podezříváme z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedl mluvčí policie Josef Bednařík. Bez cizího zavinění se odehrála nehoda lyžaře v Dolní Moravě. „Muž zřejmě nezvládl jízdu po zledovatělém sněhu a v plné rychlosti vylétl mimo sjezdovku, přičemž se velmi vážně zranil. Letecky byl transportován do nemocnice,“ uvedl k nedělnímu úrazu pětadvacetiletého sportovce náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš. Jak zároveň dodal, sjezdovky teď pokrývá vesměs technický sníh, který je při namrznutí velmi nebezpečný.

Další apel směřuje k používání chráničů páteře a kloubů. Nasazení kvalitní ochranné přilby považují záchranáři za samozřejmost, návštěvníky hor pak důrazně varují před nadměrným požíváním alkoholu.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.