SPORT

Už je to tady zase: v hlavní roli rozhodčí. „Bylo to do očí bijící,“ stěžoval si trenér leštinských fotbalistů

14. října 2015, 19:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Už je to tady zase: v hlavní roli rozhodčí. „Bylo to do očí bijící,“ stěžoval si trenér leštinských fotbalistů Morava - A je to tady zase. Po relativním klidu se začínají hromadit stížnosti na výkony fotbalových arbitrů. Jako houby po dešti se množí hlavně v nižších krajských soutěžích, kde kvalita rozhodcovského sboru není nikterak valná. „Pískali podle předem připraveného scénáře,“ hudroval kouč Libiny Libor Johan. Jeho mužstvo dohrávalo v Jesenci bez dvou vyloučených „červenáčků“ a v 94. minutě dostalo rozdílový gól.

 I. B TŘÍDA B
JESENEC – LIBINA 3:2 (2:1)


Libina skórovala jako první, když sesbírala gólové ovoce zásluhou důrazného Jančíka. Ten při malé domů vyhrál souboj s brankářem.
Hosté ale získaný náskok neudrželi. Po neubráněném rohu znovu pochybili v obraně, která neuhlídala hlavičkujícího Navrátila.
Důkladné mytí hlav libinským fotbalistům prospělo a čtvrthodinu před koncem po právu vyrovnali. Série rohových kopů vygradovala zásahem Richtera, jenž horní částí těla prodloužil míč na zadní tyč. „Zbytek zápasu se změnil ve velkou frašku. Na vlastní kůži jsme se přesvědčili o tom, že když narazíte na neobjektivní rozhodčí, nic s tím nezmůžete. Pískali podle předem připraveného scénáře. V 81. minutě nám vyloučili po druhé žluté kartě Čikla a hned nato i protestujícího Piňose. Aby toho nebylo málo, za stavu 2:2 neuznali gól Jančíka pro údajný ofsajd. Ve čtvrté minutě nastavení pak nařídili sporný trestňák z hranice šestnáctky, z nějž domácí hráč prostřelil zeď i gólmana,“ popisoval sled pozoruhodných událostí naštvaný kormidelník Libiny Libor Johan.
BRANKY: 29. Klicpera, 36. M. Navrátil, 84. Burian – 25. Jančík, 75. Richter.
LIBINA: Svrchokryl – L. Polončík, Ivanovič, Hasník, Klíč – Procházka (87. J. Polončík), Skála, Piňos, Richter – Čikl, Jančík.

OTINOVES – LEŠTINA 2:0 (0:0)

Výsledková mizérie leštinských fotbalistů pokračuje. I v tomto případě platilo, že prohráli velmi zbytečně. „Herně máme na lepší umístění. Naše výkony mají vzestupnou tendenci a jsou stále kompaktnější. Bohužel se to zatím neprojevuje na bodovém kontu,“ posteskl si trenér Petr Minář.
Hosté dobře kombinovali a vytvářeli si solidní počet nadějných příležitostí. Jenže ve finální fázi svého útočného snažení dojížděli na špatná řešení nebo impotentní koncovku. „K tomu jsme museli čelit tendenčnímu řízení zápasu ze strany rozhodčích. Nemám ve zvyku si na ně stěžovat nebo je jakkoliv kritizovat, ale tohle bylo do očí bijící. Jejich metr byl až příliš jednostranný. Po otočeném faulu jsme dostali první gól. V závěru jsme potom do otevřené obrany obdrželi ještě jeden,“ oddechl zklamaně Minář.
BRANKY: 55. Pavlinský, 90. Andrýsek. Diváci: 50.
LEŠTINA: Pobucký – Hobler, Brzobohatý, Neumann, Kotrle (76. M. Kejík) - Slováček, P. Nimrichtr, Jurenka, L. Kejík (74. Barvíř), Martínek – M. Puchr.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.10.2015 10:28
Titulek: Všichni stejní.
Autor: Dynamo2015
52
159
A když ti samí rozhodčí přijedou do Libiny nebo Leštiny,tak je máznou oni,tak že ve finále se z toho mají dobře jenom rozhodčí.A trenéři mají máslo na hlavě a stěžujou si do novin.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.