ZPRAVODAJSTVÍ

Tradiční zábřežská vánoční výstava netradičně. Představí moderní trendy vazeb i staročeskou náves v adventním čase.

4. prosince 2019, 17:00, bav
Zábřeh – Adventní čas je v Zábřehu neodmyslitelně spjat s vánoční výstavou, připravovanou zdejší Střední školou sociální péče a služeb. Pořadatelky se jí rok co ro ujímají už téměř půl století. Letos konání připadá na 13. až 15. prosince v dolní budově školy (nám. 8. května 2). Inspiraci i vánoční naladění lidem nabídne vždy od 8:00 do 17:00 hodin

 „V letošním roce bude výstava rozdělena do dvou částí. První představí moderní trendy vánočních vazby a aranžmá, které připravují žáci zahradnických oborů. Další ze školních tříd se promění na staročeskou náves v adventním čase,“ prozrazuje detaily z letošního aranžmá učitel Radek Suchomel. Příchozím výstava posle něj nabídne jak vánoční trhy s vazbami, svícny, cukroví, a drobnými dárky z ruční dílny žáků, rodičů a přátel školy, tak doprovodný kulturní program nebo vánoční punč či kávu, perníčky a vánoční cukroví. Chybět nebudou ani ukázky svátečně prostřených stolů připravené žáky oboru kuchař-číšník.

„Ve čtvrtek a pátek bude v prostorách školy umístěna výstava drobného domácího zvířectva, kterou připravují za spolupráce chovatelů žáci oboru zemědělec-farmář,“
doplňuje Suchomel. Organizátoři nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky, kteří si v rámci kreativních dílniček budou moci vyrobit jmenovky na dárky, drobné vazby nebo dárky.

Zejména rodičům a žákům posledních ročníků základní školy je určen den otevřených dveří, který se na Střední škole sociální péče a služeb uskuteční v pátek 13. prosince od 8 do 17 hodin. Zájemci mohou navštívit obě budovy školy (na nám. 8. května i na ulici Petra Bezruče), kde na ně čekají prezentace jednotlivých učebních a studijních oborů, ukázky práce studentů a doprovodný kulturní program. Prohlédnout si mohou prostředí školy, veškeré učebny, pracoviště odborného výcviku a rovněž domov mládeže na Komenského ulici.

Pro zájemce o studium, kteří si školu nemohou prohlédnout v prosinci, je připraven další den otevřených dveří na sobotu 11. ledna 2020. V tomto termínu budou prostory školy přístupny od 9 do 12 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Naposledy v letošním roce můžete soutěžit s Týdnem na severu. Opět nabídneme dvě otázky, opět rozdělíme několik výher. Čekají na vás volňásky na hudební večer skupiny Dying Passion a jejich hostů a dále dvojvstupenka na koncert Moravia Big Bandu (MBB). Tak soutěžte a nezapomeňte poslat číslo i písmeno odpovědi!

Soutěžní otázka č. 1: ( Předvánoční koncert MBB, 18. 12., 19.00, Zábřežská kulturní, 1x 2 vstupenky)

Kolikáté výročí od svého vzniku letos oslavil orchestr MORAVIA BIG BAND?
1A) 30.
1B) 35.
1C) 40.

Soutěžní otázka č. 2: ( Mezi svátky VIII., 27.12., H-Club, Šumperk , 3 vstupenky)

Jak se jmenuje zpěvačka Dying Passion?
2A) Zuzana Jelínková
2B) Hana Horecká
2c) Elis Mraz

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:
Dvě volné vstupenky na koncert Skupiny Olympic, konaný 13. prosince v šumperském Domě kultury vyhrávají: Eva Vaňková ze Šumperka a Martina Pinosová z D. Libiny. Dvojvstupenku na koncert Tomáše Kočko s orchestrem budou mít v KKC Rapotín zadarmo rezervovanou Josef Janota z Loučné n. D. a Vlasta Španihelová z N. Malína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.