SPORT

Tohle ne, pánové! Vytrvalostní běžec Pavel Brzobohatý trval na opakování ceremoniálu jako Nárožný v Jáchymovi

9. března 2016, 14:00, Petr Fišer
Tohle ne, pánové! Vytrvalostní běžec Pavel Brzobohatý trval na opakování ceremoniálu jako Nárožný v Jáchymovi Olomouc - Vytrvalostní běžec Pavel Brzobohatý, jemuž není cizí žádná legrace, na sebe opět upozornil originálním způsobem. Druhý ročník národní série Winter Run zavedl závodníky do Olomouce a reprezentant Tělovýchovné jednoty Šumperk byl při chuti.

 Nejenže zvítězil ve své věkové kategorii od 40 do 49 let, ale zároveň se mezi generačně mladšími konkurenty vměstnal na výborné sedmé místo z celkových 303 účastníků. Osmikilometrovou trať zdolal v čase 30:28 minut.
Zkušený pardál nezklamal ani po závodě. S nadhledem jemu vlastním trval na opakování ceremoniálu, a to stejným způsobem jako herec Nárožný ve slavném českém filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Z jakého důvodu? Pořadatelé začali s vyhlašováním o půl hodiny dříve, něž bylo původně avizováno. To však šumperský veterán ještě v rámci tréninkového výklusu pobíhal osamocen Smetanovými sady. Některé zdroje tak uvádějí, že se stupně vítězů fotily hned dvakrát – s Brzobohatým a bez něj…
Na Hané se mu v dané kategorii podařil obhájit zlatý triumf z podzimního „nočního běhu“ v Olomouci. Navíc si vylepšil dosud nejlepší výsledek spojený s absolutním pořadím v elitní desítce, dosud byla jeho maximem devátá pozice. „S umístěním i sólo ceremoniálem jsem velmi spokojen. Plánoval jsem však běžet čas pod třicet minut a atakovat TOP 5. Na začátek sezóny to každopádně není špatné a po druhém místě na Welzlově krosu v Zábřeze to opět považuji za solidní výkon,“ svěřoval se usměvavý pohodář.
Nový seriál zážitkových běhů WINTER a NIGHT RUN je příležitostí pro závodní běžce ke zpestření jejich přípravy. Pro kondiční sportovce pak možností, jak pocítit atmosféru skutečného závodu a sdílet nadšení velké masy podobně smýšlejících lidí.


Foto: onb

Pavel Brzobohatý pózuje fotografům při soukromém ceremoniálu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.3.2016 23:08
Titulek: Běžec z TJ Šumperk
Autor: Ondra
65
No jo, no. "Zřejmě dobrej oddíl"! :)
Reagovat
Datum: 10.3.2016 14:54
Titulek: Re: Běžec z TJ Šumperk
Autor: Jura
43
Gratulace !!!
Reagovat
Datum: 11.3.2016 09:41
Titulek: Bez titulku
Autor: P
39
Pavle ty jsi ďábel :-D
Reagovat