SPORT

Tohle ne, pánové! Vytrvalostní běžec Pavel Brzobohatý trval na opakování ceremoniálu jako Nárožný v Jáchymovi

9. března 2016, 14:00, Petr Fišer
Tohle ne, pánové! Vytrvalostní běžec Pavel Brzobohatý trval na opakování ceremoniálu jako Nárožný v Jáchymovi Olomouc - Vytrvalostní běžec Pavel Brzobohatý, jemuž není cizí žádná legrace, na sebe opět upozornil originálním způsobem. Druhý ročník národní série Winter Run zavedl závodníky do Olomouce a reprezentant Tělovýchovné jednoty Šumperk byl při chuti.

 Nejenže zvítězil ve své věkové kategorii od 40 do 49 let, ale zároveň se mezi generačně mladšími konkurenty vměstnal na výborné sedmé místo z celkových 303 účastníků. Osmikilometrovou trať zdolal v čase 30:28 minut.
Zkušený pardál nezklamal ani po závodě. S nadhledem jemu vlastním trval na opakování ceremoniálu, a to stejným způsobem jako herec Nárožný ve slavném českém filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Z jakého důvodu? Pořadatelé začali s vyhlašováním o půl hodiny dříve, něž bylo původně avizováno. To však šumperský veterán ještě v rámci tréninkového výklusu pobíhal osamocen Smetanovými sady. Některé zdroje tak uvádějí, že se stupně vítězů fotily hned dvakrát – s Brzobohatým a bez něj…
Na Hané se mu v dané kategorii podařil obhájit zlatý triumf z podzimního „nočního běhu“ v Olomouci. Navíc si vylepšil dosud nejlepší výsledek spojený s absolutním pořadím v elitní desítce, dosud byla jeho maximem devátá pozice. „S umístěním i sólo ceremoniálem jsem velmi spokojen. Plánoval jsem však běžet čas pod třicet minut a atakovat TOP 5. Na začátek sezóny to každopádně není špatné a po druhém místě na Welzlově krosu v Zábřeze to opět považuji za solidní výkon,“ svěřoval se usměvavý pohodář.
Nový seriál zážitkových běhů WINTER a NIGHT RUN je příležitostí pro závodní běžce ke zpestření jejich přípravy. Pro kondiční sportovce pak možností, jak pocítit atmosféru skutečného závodu a sdílet nadšení velké masy podobně smýšlejících lidí.


Foto: onb

Pavel Brzobohatý pózuje fotografům při soukromém ceremoniálu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.3.2016 23:08
Titulek: Běžec z TJ Šumperk
Autor: Ondra
68
No jo, no. "Zřejmě dobrej oddíl"! :)
Reagovat
Datum: 10.3.2016 14:54
Titulek: Re: Běžec z TJ Šumperk
Autor: Jura
43
Gratulace !!!
Reagovat
Datum: 11.3.2016 09:41
Titulek: Bez titulku
Autor: P
39
Pavle ty jsi ďábel :-D
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).