SPORT

TJ Šumperk Basketbal U-15 žákovská liga: Výhra nad Krnovem

17. ledna 2012, 20:00, téma BASKETBAL, Veronika Dominiková
TJ Šumperk Basketbal U-15 žákovská liga: Výhra nad Krnovem Šumperk - Když se daří, tak se daří. Šumperští basketbalisti vyhráli nad svým soupeřem na domácí půdě.


V sobotu 14. ledna se v tělocvičně na Tyršově stadionu střílel jeden koš za druhým. Naštěstí přesnější mušku měli domácí. Všechny čtvrtiny měli hráči ze Šumperka ve svých rukou. Už v první čtvrtině měli poloviční náskok (15:7).

Do druhé čtvrtiny jsme se přehoupli po necelých 15 minutách hry. Tým chlapců se podpořil týmovým pokřikem ,,zdar“ a šlo se na věc. Hned po zaznění píšťalky byl domácí hráč s číslem 4 faulován, ovšem neproměnil. Vzápětí měl šanci napravit dalšími dvěma trestnými hody hráč Tomáš Novák s 15 na drese, což také učinil. Velmi produktivními hráči byli v této čtvrtině Jaromír Březina a Daniel Holý, v zápase jsme mohli vidět týmového ducha a kvalitní střelbu. Čtvrtina byla zároveň úspěšnější i pro Krnov, ten se mírně probral ze svého spánku a přitvrdil v útoku. Domácí se však nenechali rozhodit a drželi se od vítězně naladěné noty. Čtvrtinu zakončil hráč Daniel Holý přesně načasovaným útokem, v poslední vteřině krásně zavěsil do koše. (30:19)

Stejně jako skončila druhá čtvrtina, začala čtvrtina třetí, tedy rychlým útokem Patrika Hoška, kterému k proměněnému koši stačilo pouhých 10 vteřin. Hosté zde překvapili šumperské basketbalisty rychlou akcí ke koši, stačily jim jen tři přihrávky. Naštěstí krnovská akce typu 3 přihrávky – koš byla jediná. Krnov se potýkal se špatnou střelbou, nejspíš pátek 13. na týmu zanechal stopu. Poslední čtvrtinu zahájil Daniel Hošek krásnou trojkou. Ke konci se na týmu projevila lehká únava, v obraně vznikla díra a Krnov se chytil příležitosti. K vítězství však měli daleko a na Šumperk dnes opravdu neměli dostatek sil. Domácí zakončili dvěma podkošovými střelami a zvítězili nad Krnovem 66:43.

Druhý zápas, který začal hodinu po skončení vítězné hry, šumperští basketbalisti prohráli s Krnovem 53:57.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.