SPORT

Svojanovský divočák

12. května 2011, 18:00, téma ORIENTAČNÍ BĚH, rejdakce
Svojanovský divočák Maletín / Šumperk - Uplynulá sobota byla pro Klub vytrvalostních sportů především pořadatelská. Šestý závod jarního Hanáckého žebříčku uspořádali v náročných terénech bývalých pískovcových lomů u Maletína.

Závod na krátké trati běželi i žáci tohoto klubu.  Kategorie H12 má v Hanácké oblasti z žákovských kategorií nejvyšší úrověň. 
 

Ondra  Jílek skončil třetí.

 
Mezi nejlepší se  však dokázal zařadit druhým místem Jonáš Müller a prosadil se tak i v individuálním závodě.
 
 
Mezi staršími žákyněmi se v kategorii D14 umístila Dominika Smrčková na druhém místě a  ztráta na bezchybně běžící Terezku Odehnalovou z Brna už nebyla tak velká jak při Mistrovství Moravy.Terezka Tesařová na fáborkové trati skončila na třetím místě.
 
"Terezka Tesařová  s Adélkou Vávrovou bežely opět jako méně zkušené fáborkovou trať, kde zřejmě využily možnosti si postupy na kontroly zkrátit a při svém druhém startu na takovém závodě Adélka  Vávrová vyhrála a Terezka Tesařová skončila třetí," popisuje úspěch svěřenkyň trenér Zdeněk Janů st.
 
 
Sedmiletý Adámek Štábl  už fáborky opustil a na trati H10 úspěšně sbírá body do žebříčku.
 
Tam byl opět nejúspěšnější Martin Šafář, který získal druhé místo.

 

František Hecl byl čtvrtý.


Také Janička Hajduková v D10 byla druhá a upevnila si první místo v Jarním žebříčku.

 
Svou druhou trať v životě zvládl s maminkou dvouletý Mates Růžička.
 
Matyáš Müller debutoval s maminkou také velmi úspěšně.
 
 
  • Výsledky a mezičasy Svojanovského divočáka naleznete zde.
  • Fotky ze závodů od Miloše Hecla najdete tady.

 

 
 
Do závodu jsme postavili pouze žákovské štafety a naši nejmladší žáci pokračovali ve štafetové vítězné vlně. V nejpočetněji obsazené kategorii DH12 zvítězili tentokrát Ondra Jílek s Jonášem Müllerem a Pavlem Dostálem. Štafeta Martin Šafář, Vojta Šafář  a Radek Ondráček vybojovala na trati DH12 , s těžkými dohledávkami vynikající třetí místo.
 
Pro Radka to byla úplně první závodní štafetová zkušenost.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.