Svojanovský divočák

12. května 2011, 18:00, téma ORIENTAČNÍ BĚH, rejdakce
Svojanovský divočák Maletín / Šumperk - Uplynulá sobota byla pro Klub vytrvalostních sportů především pořadatelská. Šestý závod jarního Hanáckého žebříčku uspořádali v náročných terénech bývalých pískovcových lomů u Maletína.

Závod na krátké trati běželi i žáci tohoto klubu.  Kategorie H12 má v Hanácké oblasti z žákovských kategorií nejvyšší úrověň.

Ondra  Jílek skončil třetí.

Mezi nejlepší se  však dokázal zařadit druhým místem Jonáš Müller a prosadil se tak i v individuálním závodě.

Mezi staršími žákyněmi se v kategorii D14 umístila Dominika Smrčková na druhém místě a  ztráta na bezchybně běžící Terezku Odehnalovou z Brna už nebyla tak velká jak při Mistrovství Moravy.

Terezka Tesařová na fáborkové trati skončila na třetím místě.

"Terezka Tesařová  s Adélkou Vávrovou bežely opět jako méně zkušené fáborkovou trať, kde zřejmě využily možnosti si postupy na kontroly zkrátit a při svém druhém startu na takovém závodě Adélka  Vávrová vyhrála a Terezka Tesařová skončila třetí," popisuje úspěch svěřenkyň trenér Zdeněk Janů st.

Sedmiletý Adámek Štábl  už fáborky opustil a na trati H10 úspěšně sbírá body do žebříčku.

Tam byl opět nejúspěšnější Martin Šafář, který získal druhé místo.

František Hecl byl čtvrtý.

Také Janička Hajduková v D10 byla druhá a upevnila si první místo v Jarním žebříčku.

Svou druhou trať v životě zvládl s maminkou dvouletý Mates Růžička.

Matyáš Müller debutoval s maminkou také velmi úspěšně.

• Výsledky a mezičasy Svojanovského divočáka naleznete zde.
  • Fotky ze závodů od Miloše Hecla najdete tady.

Do závodu jsme postavili pouze žákovské štafety a naši nejmladší žáci pokračovali ve štafetové vítězné vlně. V nejpočetněji obsazené kategorii DH12 zvítězili tentokrát Ondra Jílek s Jonášem Müllerem a Pavlem Dostálem. Štafeta Martin Šafář, Vojta Šafář  a Radek Ondráček vybojovala na trati DH12 , s těžkými dohledávkami vynikající třetí místo.

Pro Radka to byla úplně první závodní štafetová zkušenost.

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).