KULTURA

Bluesové přehlídky čeká změna

5. února 2013, 23:09, téma BLUES, redakce
Bluesové přehlídky čeká změna Šumperk – Dva mladší sourozenci věhlasného podzimního festivalu Blues Alive spojí své síly. Po mnoha letech už nebude na jaře Echo Blues Alive a v červnu Blues Aperitiv. Letos poprvé se obě bluesové akce uskuteční během jednoho březnového víkendu.
„Na naše bluesové přehlídky přijíždějí fanoušci z celé republiky. Hlavně kvůli nim jsme dvě jednodenní akce spojili do jednoho víkendu, aby se i návštěvníkům z daleka vyplatilo přijet do Šumperka,“ řekl ředitel Domu kultury Vladimír Rybička.

Zatímco Echo Blues Alive je retrospektivní přehlídka úspěšných účastníků Blues Alive, Blues Aperitiv je mezinárodní soutěžní festival, jehož cílem je najít další kvalitní kapely a hudebníky. Letos se uskuteční již počtrnácté. „Dvěma souborům garantujeme postup na Blues Alive 2013, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury. Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika. Vítěz diváckého hlasování rozjede jednu z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hospodách," uvedl Rybička. Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou získat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive či na sesterských přehlídkách v Polsku.

Blues Aperitiv se uskuteční 23. března v šumperském Domě kultury, hned druhý den po festivalu Echo Blues Alive. V loňském ročníku se přihlásilo jednatřicet zájemců. Blues Aperitiv byl odrazovým můstkem ke kariéře řady známých domácích interpretů, například pro kytaristu Marcela Flemra nebo pro skupinu The Kingsize Boogiemen. Prošly jím i proslulé zahraniční kapely jako maďarští Jack Cannon, rakouští The Roosevelt Houserockers nebo polští Boogie Chilli a Boogie Boys.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).