Stříbrná medaile z Karviné

10. prosince 2008, 15:51, Petr Horváth
Stříbrná medaile z Karviné Zábřeh - První prosincový víkend byl vyvrcholením plavecké sezóny pro 10leté a 11leté závodníky. Pohár ČR jedenáctiletého žactva (ročník 1997) se letos konal v Karviné, kde nechyběli ani 3 závodníci ze Zábřeha.
Největšího úspěchu dosáhla Hana Horvátová ziskem stříbrné medaile na nejdelší trati 800m volným způsobem. Po zdravotních problémech a dlouhém léčení si nakonec našla cestu zpět na bazén a pilným tréninkem se jí nakonec podařilo téměř ztracený rok zakončit největším úspěchem své dosavadní sportovní kariéry. V ostře rozjetém závodě se Haně dařilo držet kontakt se závodnicemi na medailových pozicích. Soupeřky ale začaly postupně odpadat a v polovině trati se Hana pustila do boje o druhé místo s Natálií Gabrielovou z Opavy. K údivu soupeřek se Haně podařilo ostré tempo udržet až do cíle a časem 12:02,32 si za Veronikou Zemanovou z Brna doplavala pro stříbrnou medaili s náskokem 14 sekund na třetí Gabrielovou. Stejná disciplína byla nejúspěšnější pro Evu Planičkovou (14:32,54) a Ondřeje Špůrka (18:17,08). Oba získali 7. místo.

Vítězky na 800m VZ
(1. Veronika Zemanová - Brno, 2. Hana Horvátová - Zábřeh, 3. Natálie Gabrielová - Opava)

Pohár ČR desetiletých (ročník 1998) se konal ve Vsetíně. Nepopulární bramborovou medaili získala za 4. místo Šárka Killarová v závodě na 200m polohový závod (3:21,8). K tomu se jí ještě podařilo vybojovat 6. místo na 100m motýlek, 7. místo na 50m motýlek a 8. místo na 100m znak.

Hanka Horvátová

Tyto úspěchy jsou o to cennější, když si uvědomíme, jaké podmínky pro přípravu mají plavci a jejich trenéři po uzavření krytého bazénu v Zábřehu. Mistrovství republiky ještě čeká na starší žákovské ročníky.