Stříbrná medaile z Karviné

10. prosince 2008, 15:51, Petr Horváth
Stříbrná medaile z Karviné Zábřeh - První prosincový víkend byl vyvrcholením plavecké sezóny pro 10leté a 11leté závodníky. Pohár ČR jedenáctiletého žactva (ročník 1997) se letos konal v Karviné, kde nechyběli ani 3 závodníci ze Zábřeha.
Největšího úspěchu dosáhla Hana Horvátová ziskem stříbrné medaile na nejdelší trati 800m volným způsobem. Po zdravotních problémech a dlouhém léčení si nakonec našla cestu zpět na bazén a pilným tréninkem se jí nakonec podařilo téměř ztracený rok zakončit největším úspěchem své dosavadní sportovní kariéry. V ostře rozjetém závodě se Haně dařilo držet kontakt se závodnicemi na medailových pozicích. Soupeřky ale začaly postupně odpadat a v polovině trati se Hana pustila do boje o druhé místo s Natálií Gabrielovou z Opavy. K údivu soupeřek se Haně podařilo ostré tempo udržet až do cíle a časem 12:02,32 si za Veronikou Zemanovou z Brna doplavala pro stříbrnou medaili s náskokem 14 sekund na třetí Gabrielovou. Stejná disciplína byla nejúspěšnější pro Evu Planičkovou (14:32,54) a Ondřeje Špůrka (18:17,08). Oba získali 7. místo.

Vítězky na 800m VZ
(1. Veronika Zemanová - Brno, 2. Hana Horvátová - Zábřeh, 3. Natálie Gabrielová - Opava)

Pohár ČR desetiletých (ročník 1998) se konal ve Vsetíně. Nepopulární bramborovou medaili získala za 4. místo Šárka Killarová v závodě na 200m polohový závod (3:21,8). K tomu se jí ještě podařilo vybojovat 6. místo na 100m motýlek, 7. místo na 50m motýlek a 8. místo na 100m znak.

Hanka Horvátová

Tyto úspěchy jsou o to cennější, když si uvědomíme, jaké podmínky pro přípravu mají plavci a jejich trenéři po uzavření krytého bazénu v Zábřehu. Mistrovství republiky ještě čeká na starší žákovské ročníky.

NA FLÁM FEST ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.