SPORT

Stříbrná medaile z Karviné

10. prosince 2008, 15:51, Petr Horváth
Stříbrná medaile z Karviné Zábřeh - První prosincový víkend byl vyvrcholením plavecké sezóny pro 10leté a 11leté závodníky. Pohár ČR jedenáctiletého žactva (ročník 1997) se letos konal v Karviné, kde nechyběli ani 3 závodníci ze Zábřeha.
Největšího úspěchu dosáhla Hana Horvátová ziskem stříbrné medaile na nejdelší trati 800m volným způsobem. Po zdravotních problémech a dlouhém léčení si nakonec našla cestu zpět na bazén a pilným tréninkem se jí nakonec podařilo téměř ztracený rok zakončit největším úspěchem své dosavadní sportovní kariéry. V ostře rozjetém závodě se Haně dařilo držet kontakt se závodnicemi na medailových pozicích. Soupeřky ale začaly postupně odpadat a v polovině trati se Hana pustila do boje o druhé místo s Natálií Gabrielovou z Opavy. K údivu soupeřek se Haně podařilo ostré tempo udržet až do cíle a časem 12:02,32 si za Veronikou Zemanovou z Brna doplavala pro stříbrnou medaili s náskokem 14 sekund na třetí Gabrielovou. Stejná disciplína byla nejúspěšnější pro Evu Planičkovou (14:32,54) a Ondřeje Špůrka (18:17,08). Oba získali 7. místo.
 


Vítězky na 800m VZ
(1. Veronika Zemanová - Brno, 2. Hana Horvátová - Zábřeh, 3. Natálie Gabrielová - Opava)

Pohár ČR desetiletých (ročník 1998) se konal ve Vsetíně. Nepopulární bramborovou medaili získala za 4. místo Šárka Killarová v závodě na 200m polohový závod (3:21,8). K tomu se jí ještě podařilo vybojovat 6. místo na 100m motýlek, 7. místo na 50m motýlek a 8. místo na 100m znak.
 

Hanka Horvátová

Tyto úspěchy jsou o to cennější, když si uvědomíme, jaké podmínky pro přípravu mají plavci a jejich trenéři po uzavření krytého bazénu v Zábřehu. Mistrovství republiky ještě čeká na starší žákovské ročníky.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).