ZPRAVODAJSTVÍ

Starého koupaliště si letos plavci užijí naposledy

2. srpna 2016, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Polovinu prázdnin oslavil minulou sobotu plavecký areál v Zábřeze a při té příležitosti nachystal pro nejmenší „plaváčky“ oblíbené vodní hrátky. Děti mohly kromě běžně dostupných atrakcí využít i program zahrnující soutěže ve vodě, aerobic nebo aquazorbing. Na konci léta začne město s rozsáhlou přestavbou venkovního koupaliště.

 „Půlením prázdnin reagujeme na úspěch, který měla tato akce v loňském roce. Tehdy ji s rodiči navštívilo okolo dvou set dětí,“ uvedl Milan Štencl, vedoucí plaveckého areálu. Souběžný provoz venkovního a vnitřního bazénu proběhne letos naposledy. Od konce léta totiž celý areál obsadí stavební stroje a výsledkem jejich práce má být nově opravený velký venkovní bazén s řadou nových atrakcí. Vedení plaveckého areálu doufá, že tak na koupaliště dostane ještě více návštěvníků.

Zatím spíše pro rodiny


„V současné době slouží bazén hlavně rodinám s dětmi. Starší generace plavců nám už několik let chybí, protože do zakrytého bazénu se v létě nikomu moc nechce,“ vysvětluje Štencl. A právě zásadní rekonstrukce venkovního areálu má starší plavce opět přilákat. „Rovněž máme v plánu modernizaci prodejních kiosků, na které nikdo stavebně nesáhl od 80. let,“ dodal Štencl. Naopak letošní novinka, bezplatná úschova kol přímo v areálu bazénu, má začít fungovat už od srpna letošního roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.8.2016 06:53
Titulek: Připravte si drobné
Autor: Nána
28
192
na nové vstupné. Dříve 5Kč.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).