ZPRAVODAJSTVÍ

Starého koupaliště si letos plavci užijí naposledy

2. srpna 2016, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Polovinu prázdnin oslavil minulou sobotu plavecký areál v Zábřeze a při té příležitosti nachystal pro nejmenší „plaváčky“ oblíbené vodní hrátky. Děti mohly kromě běžně dostupných atrakcí využít i program zahrnující soutěže ve vodě, aerobic nebo aquazorbing. Na konci léta začne město s rozsáhlou přestavbou venkovního koupaliště.

 „Půlením prázdnin reagujeme na úspěch, který měla tato akce v loňském roce. Tehdy ji s rodiči navštívilo okolo dvou set dětí,“ uvedl Milan Štencl, vedoucí plaveckého areálu. Souběžný provoz venkovního a vnitřního bazénu proběhne letos naposledy. Od konce léta totiž celý areál obsadí stavební stroje a výsledkem jejich práce má být nově opravený velký venkovní bazén s řadou nových atrakcí. Vedení plaveckého areálu doufá, že tak na koupaliště dostane ještě více návštěvníků.

Zatím spíše pro rodiny


„V současné době slouží bazén hlavně rodinám s dětmi. Starší generace plavců nám už několik let chybí, protože do zakrytého bazénu se v létě nikomu moc nechce,“ vysvětluje Štencl. A právě zásadní rekonstrukce venkovního areálu má starší plavce opět přilákat. „Rovněž máme v plánu modernizaci prodejních kiosků, na které nikdo stavebně nesáhl od 80. let,“ dodal Štencl. Naopak letošní novinka, bezplatná úschova kol přímo v areálu bazénu, má začít fungovat už od srpna letošního roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.8.2016 06:53
Titulek: Připravte si drobné
Autor: Nána
28
224
na nové vstupné. Dříve 5Kč.
Reagovat