KULTURA

Splněný sen: Žáci ZUŠ Zábřeh koncertovali v pražském Rudolfinu

27. dubna 2016, 07:00, Ondřej Polák
Praha, Zábřeh - Velkou životní událost mají za sebou tři talentovaní žáci Základní umělecké školy v Zábřeze Simona Kubíčková, Martin Kučera a Václav Lexman. V neděli 10. dubna vyvrcholila jejich několikaměsíční příprava na společný koncert se členy České filharmonie v pražském Rudolfinu.

 Orchestr pod vedením slavného šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka čítal 105 hráčů. Čtvrtinu tvořili členové České filharmonie a zbytek vybraní talenti ze základních uměleckých škol z pěti krajů České republiky.
Zábřežští žáci obsadili významné pozice, ze tří vypsaných míst pro bicí byli dva žáci ze Zábřeha, Simona Kubíčková získala jedno ze dvou míst pro druhý klarinet. „Samotnému koncertu předcházela dvě víkendová setkání a zkoušení s filharmoniky. Příprava byla završena pětidenním soustředěním všech hráčů v pražském Rudolfinu,“ popisuje pečlivou přípravu klarinetistka Simona Kubíčková.
V programu koncertu zazněly skladby od Felixe Mendelssohna Bartholdyho, Modesta Petroviče Musorgského a Franze Schuberta.
Česká filharmonie ve spolupráci s Asociací základních uměleckých škol ČR pořádá tento unikátní projekt již třetím rokem.
„Naše velké poděkování patří učitelům ZUŠ Zábřeh Pavlu Doubravovi, Vítu Komárkovi a Luboši Vepřkovi za veškerý čas a cenné rady při naší přípravě na tento životní zážitek. Stát na pódiu Dvořákovy síně v Rudolfinu pod taktovkou Jiřího Bělohlávka a hrát zcela zaplněnému sálu, který náš výkon ocenil nadšenými ovacemi vestoje, to byl prostě zážitek snů,“ shodují se všichni tři účastníci koncertu ze Zábřeha.


Foto: zus

Žáci ZUŠ Zábřeh koncertovali v pražském Rudolfinu, kam je přijeli podpořit i jejich učitelé.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.4.2016 07:50
Titulek: přání
Autor: Laďa
108
136
Jsou to šikulové. Každéímu se něco podobného nepodaří. Blahopřeji.
Reagovat
Datum: 27.4.2016 11:52
Titulek: blahopřání
Autor: Honza
153
146
účinkujícím.Je to krásné zúročení práce kantorů i podpory rodičů.Velice náročné skladby
zahráli všichni účinkující žáci ze základních uměl.škol s bravurou, za jakou by se nemuseli stydět ani profíci.Škoda,že záznam nebude vysílat ČT.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.