ZPRÁVY

Slavoňov chtějí odříznout od civilizace

17. září 2013, 06:58, Hana Písková
Lukavice, Slavoňov - Proti dlouhodobému uzavření příjezdové komunikace do Slavoňova bojují jeho obyvatelé. Jedná se o odbočku ze silnice I/44 za obcí Vlachov na Slavoňov. Žádost o pomoc při řešení situace zaslali i hejtmanovi Olomouckého kraje.

„Občané obce Lukavice-místní části Slavoňov nebyli včas a dle zákona upozorněni na výše uvedenou skutečnost a nesouhlasí s tímto bezohledným řešením, které způsobí obrovské problémy všem občanům obce Slavoňov při dopravě do zaměstnání, do škol, k lékaři a dalším zajišťování potřeb občanů,“ píše se v petici, kterou Slavoňovští zaslali svému starostovi Janu Hajtmarovi už na konci srpna. K celé situaci došlo kvůli budování silničního obchvatu Zvole – Vlachov. A protože k omezení dopravy už došlo a místní lidé mají pocit, že se jejich situace neřeší, obrátili se s žádostí o pomoc i na starostu Zábřeha a olomouckého hejtmana. „Argument, že se do Vlachova dostaneme přes Květín a že dnes už má stejně každá rodina auto, neobstojí. Lidé jezdí často do práce do Zábřeha na směny. Někteří chodili do Vlachova na autobus pěšky. A to nemluvím o dětech, jak se v mrazech budou dostávat do škol,“ uvedl Zbyněk Obšil ze Slavoňova.


Na tahu je zastupitelstvo

Starosta Jan Hajtmar není v jednoduché situaci. „Stavaři mají své technologické postupy, které musejí dodržet a určité peníze se musejí proinvestovat do konce roku. Požádal jsem občany Slavoňova, aby mi poskytli informace, kdo, kdy a kam se potřebuje v týdnu dostat. Žádné podklady k řešení ale zatím nemám,“ brání se kritice starosta. V těchto dnech uvažuje o náhradní autobusové dopravě, která je však pro obec drahá. K řešení situace se zastupitelstvo obce i lidé ze Slavoňova sejdou v úterý 17. září v 18 hodin v Kulturním domě Slavoňov. „Hlavním bodem jednání bude Uzavírka silnice III/31523 Vlachov – Slavoňov. K jednání přizveme i odborníky, kteří nám snad pomohou najít nejoptimálnější řešení,“ uzavírá starosta.


Foto: www.mapy.cz

Dlouhá objížďka, kterou obyvatelům Slavoňova naordinovali stavaři, se tamním lidem vůbec nelíbí.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.10.2013 14:35
Titulek: Abych řekl pravdu,...
Autor: Gdosi
140
221
...tak nevím, čeho tím chtějí dosáhnout. Silnice se stejně dříve či později bude muset uzavřít - to je nevyhnutelné. Akorát se tím znovu pozdrží stavba. A že nebyli informovaní? Vždyť se o tom mluví už několik let...
Reagovat