ZPRÁVY

Slavoňov chtějí odříznout od civilizace

17. září 2013, 06:58, Hana Písková
Lukavice, Slavoňov - Proti dlouhodobému uzavření příjezdové komunikace do Slavoňova bojují jeho obyvatelé. Jedná se o odbočku ze silnice I/44 za obcí Vlachov na Slavoňov. Žádost o pomoc při řešení situace zaslali i hejtmanovi Olomouckého kraje.

„Občané obce Lukavice-místní části Slavoňov nebyli včas a dle zákona upozorněni na výše uvedenou skutečnost a nesouhlasí s tímto bezohledným řešením, které způsobí obrovské problémy všem občanům obce Slavoňov při dopravě do zaměstnání, do škol, k lékaři a dalším zajišťování potřeb občanů,“ píše se v petici, kterou Slavoňovští zaslali svému starostovi Janu Hajtmarovi už na konci srpna. K celé situaci došlo kvůli budování silničního obchvatu Zvole – Vlachov. A protože k omezení dopravy už došlo a místní lidé mají pocit, že se jejich situace neřeší, obrátili se s žádostí o pomoc i na starostu Zábřeha a olomouckého hejtmana. „Argument, že se do Vlachova dostaneme přes Květín a že dnes už má stejně každá rodina auto, neobstojí. Lidé jezdí často do práce do Zábřeha na směny. Někteří chodili do Vlachova na autobus pěšky. A to nemluvím o dětech, jak se v mrazech budou dostávat do škol,“ uvedl Zbyněk Obšil ze Slavoňova.


Na tahu je zastupitelstvo

Starosta Jan Hajtmar není v jednoduché situaci. „Stavaři mají své technologické postupy, které musejí dodržet a určité peníze se musejí proinvestovat do konce roku. Požádal jsem občany Slavoňova, aby mi poskytli informace, kdo, kdy a kam se potřebuje v týdnu dostat. Žádné podklady k řešení ale zatím nemám,“ brání se kritice starosta. V těchto dnech uvažuje o náhradní autobusové dopravě, která je však pro obec drahá. K řešení situace se zastupitelstvo obce i lidé ze Slavoňova sejdou v úterý 17. září v 18 hodin v Kulturním domě Slavoňov. „Hlavním bodem jednání bude Uzavírka silnice III/31523 Vlachov – Slavoňov. K jednání přizveme i odborníky, kteří nám snad pomohou najít nejoptimálnější řešení,“ uzavírá starosta.


Foto: www.mapy.cz

Dlouhá objížďka, kterou obyvatelům Slavoňova naordinovali stavaři, se tamním lidem vůbec nelíbí.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.10.2013 14:35
Titulek: Abych řekl pravdu,...
Autor: Gdosi
116
163
...tak nevím, čeho tím chtějí dosáhnout. Silnice se stejně dříve či později bude muset uzavřít - to je nevyhnutelné. Akorát se tím znovu pozdrží stavba. A že nebyli informovaní? Vždyť se o tom mluví už několik let...
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).