ZPRAVODAJSTVÍ

Sbírka pro Haiti měla nečekaný úspěch

26. září 2017, 16:00, Vladimíra Bartoňová
Olomouc, Zábřeh - Překvapivě o měsíc dříve a s dvojnásobným výsledkem, než organizátoři čekali, skončila materiální sbírka Kontejner pro Haiti. Arcidiecézní charita Olomouc ji vyhlásila o letních prázdninách, aby s její pomocí dovybavila šicí dílnu zřízenou na Haiti. Tamní obyvatelé tak již brzy budou moci začít vyrábět školní uniformy, které jsou na ostrově povinné, ale spousta lidí si je nemůže dovolit.

 „Místo dvacetistopého kontejneru vypravíme do Karibiku kontejner čtyřicetistopý,“ informovala Klára Lőffelmannová z Arcidiecézní charity Olomouc. Nejčastějším darem byly šlapací šicí stroje. „Dárci nám jich do kontejneru odevzdali zhruba osmdesát kusů. Dále nám lidé přinášeli látky a další vybavení do šicí dílny, dostali jsme 20 koloběžek a 50 míčů, lidé a firmy přispěli i nářadím,“ popsala Lőffelmannová s tím, že v kontejneru uskladní také spoustu židliček a školních lavic, psacích potřeb, letního oblečení, berlí a dalších zdravotních pomůcek.

Pomáhal celý okres

Ke sbírce se připojila také zábřežská Charita. „Bylo toho nakonec jedno slušně zaplněné dodávkové auto,“ okomentoval výsledek ředitel Jiří Karger s tím, že k darům jednotlivců přidala jejich půjčovna zdravotnických pomůcek 70 francouzských holí a podpažních berlí. Obec Mírov zase darovala nepotřebné vybavení z tamní školy a sbírku věcí zorganizovali také zaměstnanci závodu Siemens a farnost Štíty.
Kontejner s dary by měl na moře vyplout na konci listopadu a jeho obsah udělá radost lidem v Gonaives a Baie de Henne začátkem příštího roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.