ZPRÁVY

Rysí skála se stala novým lákadlem pro návštěvníky Jeseníků

1. května 2013, 17:12, téma JESENÍKY, redakce
Rysí skála se stala novým lákadlem pro návštěvníky Jeseníků Šumperk - Příběh zbloudilé rysice s mláďaty, která našla úkryt na vrcholu Medvědí hory v nadmořské výšce 1 163 m n.m., se stal inspirací pro vytvoření nové naučné stezky. Jde o zábavnou dvoukilometrovou procházku. Návštěvníky stezkou po stopách zvířecího příběhu provedou dřevění skřítci či zvířata, čekají je hry a prolézačky v kulisách Jesenických vrcholů.
V okolí Medvědí hory vznikne unikátní vyhlídka s přístřešky na Rysí skále. Příběh, v němž se objeví lesní skřítci, pohádkové bytosti i vládce hor Praděd, naleznou turisté na informačních tabulích v  komiksové podobě. U každého zastavení získají návštěvníci informace o okolní přírodě. Naučnou stezku budou tvořit kromě dřevěných plastik zvířat a lesních bytostí i chýše Praděda, doupě rysice a zejména interaktivní prvky prolézaček a her pro děti. Stezka volně naváže na dřevěný skanzen Koutecký les. Hlavním průvodcem návštěvníků se stane lesní skřítek Koutík, který bude klást dětem otázky týkající se vědomostí získaných z jednotlivých zastavení. Děti, ať už v doprovodu rodičů či  školní zájezdy, odevzdají vyplněnou brožuru s tématy o přírodě a okolí Jeseníků v informačním centru na náměstí, kde získají za správné odpovědi odměnu.

Stezku připravil především pro malé návštěvníky Areál Kouty ve spolupráci s Lesy ČR a CHKO Jeseníky. Realizátoři získali na její vytvoření grant mínisterstva životního prostředí. Přístup na stezku začíná od horní stanici lanovky v Koutech.Foto: Areál Kouty


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.5.2013 05:06
Titulek: Devastace
Autor: Mirek
145
Devastace Jeseníků pokračuje. Za chvíli tu nebude žádný les, jen vykácené pruhy sjezdovek, asfalt, prolézačky a obchodní centra na vrcholech. Přitom by to měla být příroda, co lidi fo hor táhne. Ne nějaké atrakce. Už proto jsem pro vyhlášení NP, který je snad jedinou možností jak ničení tohoto krásného koutu země zastavit.
Reagovat
Datum: 4.5.2013 08:23
Titulek: Re: Devastace
Autor: Vyblok
140
Na každém kopci kolotoče, supermarkety a DUC-DUC na plné koule. Na každý kopec asfaltka.
Reagovat
Datum: 6.5.2013 09:24
Titulek: Disneyland !!!!!
Autor: Pepa
41
Co dodat..
Kulisy....
Skanzen...
Někdo už to začíná hodně přehánět.
Reagovat
Datum: 6.5.2013 10:15
Titulek: Bez titulku
Autor: Pepa
60
Nesouhlasiči s čím nesouhlasíte? Co takhle nám co nechápeme proč je důležité zdevastovat nejkrásnější vrcholky Jeseníků debilními prolézačkami apod.vysvětlit co vás k tomu vede? Prachy? Nebo vám to připadá krásné?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.