SPORT

Draci prohráli v Havlíčkově Brodě

12. prosince 2012, 18:20, téma HOKEJ, Michal Šíma
Havlíčkův Brod – Šumperští hokejisté podlehli na ledě Havlíčkova Brodu tamějšímu týmu. V souboji s týmem pohybujícím se na hraně play-off drželi až do půlky zápasu nerozhodný stav, ale nakonec odešli poraženi.
Na Vysočině chyběli trenérovi Šumperka Radku Kučerovi dva stabilní hráči základní sestavy – zkušený útočník Plášek a obránce Suchý. V dresu Šumperka se naopak prvně představil forvard Radek Meidl, hráč se skvělými fyzickými parametry i s patřičnými zkušenostmi z prvoligových bojů. 

V první třetině branka nepadla. Oba týmy dělí od sebe v tabulce pouze šest bodů, takže se vyrovnaný průběh dal očekávat. Přesto se v Kotlině hrál rychlý hokej plný nasazení a bojovnosti. Více šancí, i když ne úplně stoprocentních, měli Draci. Dvakrát nebezpečně pálil Skoumal a Haas, za domácí prověřil Štůralu střelami od modré čáry Protivný.

Také ve druhé třetině drželi alespoň zezačátku oba brankáři čisté konto. Nebezpečnější byli tentokrát domácí, ale na Štůralu si Rebelové přišli až v polovině zápasu. Po akci Třetiny a Polodny střílel z kruhů Micka a hráč ošlehaný bitvami v dresu pražské Slavie otevřel skóre. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po následující šanci Štěpánka, kterou Štůrala ještě chytil, dostal puk do jízdy kapitán Rebelů Endál a dělovkou kousek za modrou čárou zvýšil na 2:0. Po chvíli mohl zvýšit znovu Micka, avšak do šaten se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Do třetí části vstoupili Draci aktivně, vědomi si nutnosti vstřelit kontaktní branku. Měli dokonce výhodu krátké dvojnásobné početní převahy. V ní nebezpečně pálil Holík, gól ale nedal. Naopak, sérii vyloučení Šumperka potrestal Protivný po příhře od Endála a bylo rozhodnuto. Draci se sice sympaticky snažili o rychlou odpověď, ovšem Suchan byl pozorný. Vychytal například ve velké šanci Meidla. Až v 55. minutě se hosté dočkali čestného úspěchu z hole Cinka, jenž dorazil Holíkovu střelu.

Za stavu 3:1 pro Havlíčkův Brod utkání také skončilo. Draci se tak stále nacházejí v prvoligové tabulce na 11. místě. Ztráta na osmou Jihlavu přitom činí už výrazných osm bodů. 
 
 
HC Rebel Havlíčkův Brod – Salith Šumperk  3:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).