SPORT

Prokletá gymnastická bradla! Místo medaile jen „brambory“

16. ledna 2019, 16:00, téma GYMNASTIKA, Petr Fišer
Prokletá gymnastická bradla! Místo medaile jen „brambory“ Praha, Šumperk – Závod za závodem, výzva za výzvou. Podzimní sezóna byla pro členky Gymnastického klubu Šumperk velice náročná. Součástí nabitého programu se staly akce v tuzemsku i v zahraničí. K tomu se musely co možná nejdůkladněji připravit na mistrovství republiky družstev.

Předcházel mu krajský přebor. Šumperský oddíl kromě postupu do druhé ligy získal několik přebornických titulů. V nejmladší kategorii se jím může pyšnit Ivana Svobodová. Na druholigové úrovni zvítězila Klára Peterková, za níž se seřadily stříbrná Lenka Machytková, bronzová Sabina Žandová, šestá Jitka Machytková, sedmá Anna Paraska, devátá Michaela Janků a desátá Marie Paraska. Ve třetí lize si cenné prvenství zajistila Adéla Osladilová, ve čtvrté obsadila nejnižší stupínek na „bedně“ Amélie Diňová a v páté zaznamenala další nejcennější triumf Markéta Hermannová. Následovala ji Valérie Navrátilová.

Republikový šampionát našel své útočiště v pražských Černošicích. Organizátoři uspořádali elitní soutěž už podruhé v hale Věry Čáslavské. Tentokrát se jim vyhnuly větší potíže a ke spokojenosti přihlížejících diváků se bylo na co dívat.

Šumperk reprezentovaly Klára Peterková, Sabina Žandová, Kateřina Friedlová a Lenka Machytková. Favoritky zařadily do svých sestav spoustu nových prvků, a to zejména na bradlech, v prostných a na kladině. Závod to byl velmi obtížný z mnoha pohledů. Gymnastky z malého okresního města nastoupily až ve druhém sledu a začaly pauzou. Dlouhá přestávka mezi rozcvičením a samotnou soutěží na nich zanechala stopy, což se po zdařilém přeskoku projevilo na bradlech, kde se nevyvarovaly chyb. Po absolvování celého čtyřboje je právě tato zaváhání připravila o umístění na medailových příčkách a odsunula je na nepopulární „bramborovou“ pozici.

Šumperská stopa nechyběla ani na mezinárodním podniku v Polsku. Malá skupinka se nezalekla nejen domácí konkurence, ale ani soupeřek z Běloruska a Ukrajiny. V mladší kategorii skončila druhá Lenka Machytková a její sestra Jitka brala bronz. Mezi staršími účastnicemi dominovala Klára Peterková, kterou na stupních vítězů doplnila celkově druhá Kateřina Friedlová.


Foto: GKŠ

Mladé šumperské gymnastky na mistrovství republiky v Praze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.