SPORT

Prokletá gymnastická bradla! Místo medaile jen „brambory“

16. ledna 2019, 16:00, téma GYMNASTIKA, Petr Fišer
Prokletá gymnastická bradla! Místo medaile jen „brambory“ Praha, Šumperk – Závod za závodem, výzva za výzvou. Podzimní sezóna byla pro členky Gymnastického klubu Šumperk velice náročná. Součástí nabitého programu se staly akce v tuzemsku i v zahraničí. K tomu se musely co možná nejdůkladněji připravit na mistrovství republiky družstev.

Předcházel mu krajský přebor. Šumperský oddíl kromě postupu do druhé ligy získal několik přebornických titulů. V nejmladší kategorii se jím může pyšnit Ivana Svobodová. Na druholigové úrovni zvítězila Klára Peterková, za níž se seřadily stříbrná Lenka Machytková, bronzová Sabina Žandová, šestá Jitka Machytková, sedmá Anna Paraska, devátá Michaela Janků a desátá Marie Paraska. Ve třetí lize si cenné prvenství zajistila Adéla Osladilová, ve čtvrté obsadila nejnižší stupínek na „bedně“ Amélie Diňová a v páté zaznamenala další nejcennější triumf Markéta Hermannová. Následovala ji Valérie Navrátilová.

Republikový šampionát našel své útočiště v pražských Černošicích. Organizátoři uspořádali elitní soutěž už podruhé v hale Věry Čáslavské. Tentokrát se jim vyhnuly větší potíže a ke spokojenosti přihlížejících diváků se bylo na co dívat.

Šumperk reprezentovaly Klára Peterková, Sabina Žandová, Kateřina Friedlová a Lenka Machytková. Favoritky zařadily do svých sestav spoustu nových prvků, a to zejména na bradlech, v prostných a na kladině. Závod to byl velmi obtížný z mnoha pohledů. Gymnastky z malého okresního města nastoupily až ve druhém sledu a začaly pauzou. Dlouhá přestávka mezi rozcvičením a samotnou soutěží na nich zanechala stopy, což se po zdařilém přeskoku projevilo na bradlech, kde se nevyvarovaly chyb. Po absolvování celého čtyřboje je právě tato zaváhání připravila o umístění na medailových příčkách a odsunula je na nepopulární „bramborovou“ pozici.

Šumperská stopa nechyběla ani na mezinárodním podniku v Polsku. Malá skupinka se nezalekla nejen domácí konkurence, ale ani soupeřek z Běloruska a Ukrajiny. V mladší kategorii skončila druhá Lenka Machytková a její sestra Jitka brala bronz. Mezi staršími účastnicemi dominovala Klára Peterková, kterou na stupních vítězů doplnila celkově druhá Kateřina Friedlová.


Foto: GKŠ

Mladé šumperské gymnastky na mistrovství republiky v Praze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.