SPORT

Prokletá gymnastická bradla! Místo medaile jen „brambory“

16. ledna 2019, 16:00, téma GYMNASTIKA, Petr Fišer
Prokletá gymnastická bradla! Místo medaile jen „brambory“ Praha, Šumperk – Závod za závodem, výzva za výzvou. Podzimní sezóna byla pro členky Gymnastického klubu Šumperk velice náročná. Součástí nabitého programu se staly akce v tuzemsku i v zahraničí. K tomu se musely co možná nejdůkladněji připravit na mistrovství republiky družstev.

Předcházel mu krajský přebor. Šumperský oddíl kromě postupu do druhé ligy získal několik přebornických titulů. V nejmladší kategorii se jím může pyšnit Ivana Svobodová. Na druholigové úrovni zvítězila Klára Peterková, za níž se seřadily stříbrná Lenka Machytková, bronzová Sabina Žandová, šestá Jitka Machytková, sedmá Anna Paraska, devátá Michaela Janků a desátá Marie Paraska. Ve třetí lize si cenné prvenství zajistila Adéla Osladilová, ve čtvrté obsadila nejnižší stupínek na „bedně“ Amélie Diňová a v páté zaznamenala další nejcennější triumf Markéta Hermannová. Následovala ji Valérie Navrátilová.

Republikový šampionát našel své útočiště v pražských Černošicích. Organizátoři uspořádali elitní soutěž už podruhé v hale Věry Čáslavské. Tentokrát se jim vyhnuly větší potíže a ke spokojenosti přihlížejících diváků se bylo na co dívat.

Šumperk reprezentovaly Klára Peterková, Sabina Žandová, Kateřina Friedlová a Lenka Machytková. Favoritky zařadily do svých sestav spoustu nových prvků, a to zejména na bradlech, v prostných a na kladině. Závod to byl velmi obtížný z mnoha pohledů. Gymnastky z malého okresního města nastoupily až ve druhém sledu a začaly pauzou. Dlouhá přestávka mezi rozcvičením a samotnou soutěží na nich zanechala stopy, což se po zdařilém přeskoku projevilo na bradlech, kde se nevyvarovaly chyb. Po absolvování celého čtyřboje je právě tato zaváhání připravila o umístění na medailových příčkách a odsunula je na nepopulární „bramborovou“ pozici.

Šumperská stopa nechyběla ani na mezinárodním podniku v Polsku. Malá skupinka se nezalekla nejen domácí konkurence, ale ani soupeřek z Běloruska a Ukrajiny. V mladší kategorii skončila druhá Lenka Machytková a její sestra Jitka brala bronz. Mezi staršími účastnicemi dominovala Klára Peterková, kterou na stupních vítězů doplnila celkově druhá Kateřina Friedlová.


Foto: GKŠ

Mladé šumperské gymnastky na mistrovství republiky v Praze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Naposledy v letošním roce můžete soutěžit s Týdnem na severu. Opět nabídneme dvě otázky, opět rozdělíme několik výher. Čekají na vás volňásky na hudební večer skupiny Dying Passion a jejich hostů a dále dvojvstupenka na koncert Moravia Big Bandu (MBB). Tak soutěžte a nezapomeňte poslat číslo i písmeno odpovědi!

Soutěžní otázka č. 1: ( Předvánoční koncert MBB, 18. 12., 19.00, Zábřežská kulturní, 1x 2 vstupenky)

Kolikáté výročí od svého vzniku letos oslavil orchestr MORAVIA BIG BAND?
1A) 30.
1B) 35.
1C) 40.

Soutěžní otázka č. 2: ( Mezi svátky VIII., 27.12., H-Club, Šumperk , 3 vstupenky)

Jak se jmenuje zpěvačka Dying Passion?
2A) Zuzana Jelínková
2B) Hana Horecká
2c) Elis Mraz

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:
Dvě volné vstupenky na koncert Skupiny Olympic, konaný 13. prosince v šumperském Domě kultury vyhrávají: Eva Vaňková ze Šumperka a Martina Pinosová z D. Libiny. Dvojvstupenku na koncert Tomáše Kočko s orchestrem budou mít v KKC Rapotín zadarmo rezervovanou Josef Janota z Loučné n. D. a Vlasta Španihelová z N. Malína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.