ZPRAVODAJSTVÍ

Případ ztracených miliónů pokračuje

27. února 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Bývalý ředitel Podniků města Šumperka (PMŠ) Luděk Šperlich, kterého vloni uznal soud vinným z porušení povinností při správě cizího majetku, půjde znovu před soud. Současné vedení PMŠ na něj totiž podalo nové trestní oznámení. To souvisí se Šperlichovou přítelkyní Martinou Vařákovou, která coby pokladní zpronevěřila v PMŠ milióny korun. Obžaloba má za to, že Šperlich defraudaci nezabránil.

 „Mohu potvrdit, že trestní oznámení jsme podali a že souvisí s případem paní Vařákové. Víc bych se k tomu vzhledem k probíhajícímu šetření nechtěl vyjadřovat,“ uvedl nynější ředitel PMŠ Patrik Tomáš Pavlíček.

Podle informací redakce podaly PMŠ trestní oznámení na konci minulého roku s tím, že na začátku tohoto měsíce policie vyhodnotila podnět jako oprávněný a začala Luďka Šperlicha trestně stíhat.
„Ke zpronevěře miliónů korun z pokladny Podniků paní Vařákovou by patrně nedošlo, kdyby ředitel vykonával svoje povinnosti a dohlížel například na pokladní uzávěrku. Existuje podezření, že mohl trestnou činnost krýt,“ řekl naší redakci s případem dobře obeznámený zdroj.

Z vrcholu na dno


Pád radničního oblíbence Luďka Šperlicha na samé dno začal po minulých komunálních volbách, kdy nově dosazení lidé začali v městské firmě odkrývat jednoho kostlivce za druhým. Nejprve se přišlo na to, že díky lehkovážnosti ředitele přišly PMŠ o zhruba 14 miliónů korun na nevymáhaných pohledávkách za zkrachovalou firmou Jirdos. Šperlich za to dostal u soudu v roce 2017 podmínku.
Další skandál odstartovalo zjištění, že Šperlichova přítelkyně a pokladní v PMŠ Martina Vařáková zpronevěřila zhruba čtyři milióny korun z firemní pokladny. Soud jí za to vloni udělil podmíněný trest, ovšem odvolací senát ji poslal rovnou za mříže. „Proti panu Šperlichovi je navíc v současné době vedeno další soudní řízení, kde se po něm PMŠ domáhají náhrady způsobené škody,“ uvedl radní Michael Kohajda.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.3.2018 09:50
Titulek: ukradené miliony
Autor: radka
92
Stále si myslím a možná nejsem sama, že by svoji odpovědnost měla nést bývalá správní rada.
Tak co pane Broži, hlásil jste se jen k výplatě, přihlaste se také k odpovědnosti. Mám takový pocit, že by o podobných lidech řekla moje sousedka, že jsou to srabi. Myslím, že ten výraz znáte. Byl jste přeci učitelem. A co vy novináři, asi byste vše neměli bez povšimnutí nechat vyšumět, nebo se také bojíte odpovědnosti????????????????? Nebo Mr. Brože?????????
Reagovat
Datum: 1.3.2018 13:31
Titulek: zašantročené peníze
Autor: laďa
49
K panu Mgr.Bc. Mukl. Brožovi se vyjadřovat nebudu. Máte pravdu, že ti naši strachy po..... novináři s novými argumenty k rozkradeným milionům asi na světlo nevytáhnou. Ze by se báli, aby je někdo nenechal zastřelit nějakou mafií. A nebo jsou zvyklí pouze na nějaké drby v zelenině, či masně a na veřejná zasedání chodí pouze kvůli chlebíčku a zódufce. No a to vůbec nemluvím o tom, že v našem městečku dost rapidně klesá počet obyvatel. Už jsem to říkal kdysi. Státní úředníky by bylo dobré platit podle průměrného platu obyvatel, které zastupují. Páni novináři, nic neodsuzujte a tlačte ty naše městské lenochy do jakékoliv činnosti stran města. Už máme pouze 27 tisíc obyvatel a to i s těmi, kteří jsou ve světě a mimo město. Jen zde mají trvalé bydliště.
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.