ZPRÁVY

Přilétají čarodějnice, hasiči jsou v pohotovosti

29. dubna 2013, 14:00, ar
Přilétají čarodějnice, hasiči jsou v pohotovosti Okres – Desítky spolků z celého okresu chystají na úterní noc oblíbené pálení čarodějnic. Z recesistických oslav, které v poslední době zažívají velký boom, ale nejsou nadšeni hasiči. Ti upozorňují na nebezpečí požárů i fakt, že nedbalým zapálením ohně riskují lidé tučnou pokutu.

„V případě nedodržení zásad požární bezpečnosti při používání otevřeného ohně, mohou být lidé postiženi pokutou až do výše dvacet tisíc korun, pokud svým jednáním způsobí požár, mohou dostat pokutu ještě o pět tisíc korun vyšší,“ upozornila mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. O tom, že varování před ohněm není jen mlácením prázdné slámy, svědčí statistiky. Vloni došlo na konci dubna hned ke dvaceti požárům, přitom denní průměr jsou pouze tři. V roce 2011 hořelo 30. dubna a 1. května v šesti případech, o rok dříve v devíti. „Kromě vlastní lidské neopatrnosti hraje v těchto případech rozhodující roli počasí. Sucho a teplo výrazně zvyšují riziko požárů, mnohdy stačí jen odhozený nedopalek cigarety,“ dodává Hacsiková.

Tradiční pálení čarodějnic chystá na úterý 30. dubna třeba Cech přátel pátého ročního období v Mohelnici, stejnou akci se letos rozhodli uspořádat i obyvatelé Šumperka na ploše tamního aeroklubového letiště.


Foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.