ZPRÁVY

Přilétají čarodějnice, hasiči jsou v pohotovosti

29. dubna 2013, 14:00, ar
Přilétají čarodějnice, hasiči jsou v pohotovosti Okres – Desítky spolků z celého okresu chystají na úterní noc oblíbené pálení čarodějnic. Z recesistických oslav, které v poslední době zažívají velký boom, ale nejsou nadšeni hasiči. Ti upozorňují na nebezpečí požárů i fakt, že nedbalým zapálením ohně riskují lidé tučnou pokutu.

„V případě nedodržení zásad požární bezpečnosti při používání otevřeného ohně, mohou být lidé postiženi pokutou až do výše dvacet tisíc korun, pokud svým jednáním způsobí požár, mohou dostat pokutu ještě o pět tisíc korun vyšší,“ upozornila mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. O tom, že varování před ohněm není jen mlácením prázdné slámy, svědčí statistiky. Vloni došlo na konci dubna hned ke dvaceti požárům, přitom denní průměr jsou pouze tři. V roce 2011 hořelo 30. dubna a 1. května v šesti případech, o rok dříve v devíti. „Kromě vlastní lidské neopatrnosti hraje v těchto případech rozhodující roli počasí. Sucho a teplo výrazně zvyšují riziko požárů, mnohdy stačí jen odhozený nedopalek cigarety,“ dodává Hacsiková.

Tradiční pálení čarodějnic chystá na úterý 30. dubna třeba Cech přátel pátého ročního období v Mohelnici, stejnou akci se letos rozhodli uspořádat i obyvatelé Šumperka na ploše tamního aeroklubového letiště.


Foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).