SPORT

PŘESUN LÉTA? Antonín Mura balí kufry, z Mikulovic se stěhuje do Šumperka

2. července 2014, 18:31, téma FOTBAL, Petr Fišer
PŘESUN LÉTA? Antonín Mura balí kufry, z Mikulovic se stěhuje do Šumperka Šumperk - Možná to bude jeden z vůbec největších přestupů fotbalového léta. Všechno je o to pikantnější, že se nejedná o žádnou hráčskou transakci. Funkcionářský cestovatel Antonín Mura znovu mění prostředí. Krachujícím Mikulovicím zamával na rozloučenou a za novou destinaci si vybral Tyršův stadión v Šumperku.

 Celý týden si o tom štěbetali i vrabci na střeše. K definitivnímu potvrzení připravovaného přesunu došlo ve středu v odpoledních hodinách. „Prvotní informace o tom, že by měl zájem pracovat pro nás, vzešla od našeho sponzora Vymazala. Potkávali se na fotbalech a často se spolu bavili o nejrůznějších věcech. I když o něj stály i divizní Vítkovice, nakonec upřednostnil naše barvy. S trenérem Heclem budou mít na starost složení kádru pro příští sezónu,“ odtajnil průběh vzájemných námluv klubový předseda Bořivoj Bartoš.

V Šumperku sáhli k docela překvapivému kroku z jednoho prostého důvodu. „Naše původní vize byla taková, že mužstvo pro krajský přebor postavíme z větší části z vlastních fotbalistů. Když jsme ale kontaktovali naše hráče, kteří v minulém ročníku hostovali v jiných klubech až po I. B třídu, a to včetně Rapotína nebo Malína, zjistili jsme, že dost z nich nemá o návrat zájem. Třeba losinská trojice Tejkl, Macek, Gargulák. Chtěli jsme jim dát příležitost, aby se poprali o šanci, ale ne každý ji hodlá zhodnotit. Musíme se podle toho zařídit. Mužstvo bude potřeba doplnit a posílit víc, než jsme si mysleli,“ vysvětloval Bartoš a pokračoval: „Zapracovat na postech, kde nám to momentálně hoří nejvíc, bude úkolem Komára Hecla a právě nově příchozího Antonína Mury. Když se na to podíváme střízlivě, nikdo ze současného výboru nemá takové kontakty jako on. Chceme jich využít.“

Mura v uplynulých sezónách šéfoval Mikulovicím, které z pozice „holky pro všechno“ dovedl až do třetí ligy. Odvážný projekt ale v letošním roce tvrdě narazil na znatelný úbytek financí. Klub z Jesenicka se nakonec dobrovolně odporoučel až do okresního přeboru a mikulovická mise dlouholetého fotbalového činovníka tím předčasně vypršela.

Na růžích ustláno neměl ani Šumperk. Špatné období vyvrcholilo sestupem z moravskoslezské divize, v níž dokázal vyhrát jen pět zápasů. Podaří se mu s novým sportovním manažerem vrátit zpátky na výsluní?
Foto: Petr Fišer

Jako by se Bořivoj Bartoš zasněně ptal: „Tudy zpátky do divize?“ Jestli bude šumperská cesta správná, to se teprve uvidí. Procházka růžovou zahradou se ale v žádném případě očekávat nedá.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.