SPORT

PŘESUN LÉTA? Antonín Mura balí kufry, z Mikulovic se stěhuje do Šumperka

2. července 2014, 18:31, téma FOTBAL, Petr Fišer
PŘESUN LÉTA? Antonín Mura balí kufry, z Mikulovic se stěhuje do Šumperka Šumperk - Možná to bude jeden z vůbec největších přestupů fotbalového léta. Všechno je o to pikantnější, že se nejedná o žádnou hráčskou transakci. Funkcionářský cestovatel Antonín Mura znovu mění prostředí. Krachujícím Mikulovicím zamával na rozloučenou a za novou destinaci si vybral Tyršův stadión v Šumperku.

 Celý týden si o tom štěbetali i vrabci na střeše. K definitivnímu potvrzení připravovaného přesunu došlo ve středu v odpoledních hodinách. „Prvotní informace o tom, že by měl zájem pracovat pro nás, vzešla od našeho sponzora Vymazala. Potkávali se na fotbalech a často se spolu bavili o nejrůznějších věcech. I když o něj stály i divizní Vítkovice, nakonec upřednostnil naše barvy. S trenérem Heclem budou mít na starost složení kádru pro příští sezónu,“ odtajnil průběh vzájemných námluv klubový předseda Bořivoj Bartoš.

V Šumperku sáhli k docela překvapivému kroku z jednoho prostého důvodu. „Naše původní vize byla taková, že mužstvo pro krajský přebor postavíme z větší části z vlastních fotbalistů. Když jsme ale kontaktovali naše hráče, kteří v minulém ročníku hostovali v jiných klubech až po I. B třídu, a to včetně Rapotína nebo Malína, zjistili jsme, že dost z nich nemá o návrat zájem. Třeba losinská trojice Tejkl, Macek, Gargulák. Chtěli jsme jim dát příležitost, aby se poprali o šanci, ale ne každý ji hodlá zhodnotit. Musíme se podle toho zařídit. Mužstvo bude potřeba doplnit a posílit víc, než jsme si mysleli,“ vysvětloval Bartoš a pokračoval: „Zapracovat na postech, kde nám to momentálně hoří nejvíc, bude úkolem Komára Hecla a právě nově příchozího Antonína Mury. Když se na to podíváme střízlivě, nikdo ze současného výboru nemá takové kontakty jako on. Chceme jich využít.“

Mura v uplynulých sezónách šéfoval Mikulovicím, které z pozice „holky pro všechno“ dovedl až do třetí ligy. Odvážný projekt ale v letošním roce tvrdě narazil na znatelný úbytek financí. Klub z Jesenicka se nakonec dobrovolně odporoučel až do okresního přeboru a mikulovická mise dlouholetého fotbalového činovníka tím předčasně vypršela.

Na růžích ustláno neměl ani Šumperk. Špatné období vyvrcholilo sestupem z moravskoslezské divize, v níž dokázal vyhrát jen pět zápasů. Podaří se mu s novým sportovním manažerem vrátit zpátky na výsluní?
Foto: Petr Fišer

Jako by se Bořivoj Bartoš zasněně ptal: „Tudy zpátky do divize?“ Jestli bude šumperská cesta správná, to se teprve uvidí. Procházka růžovou zahradou se ale v žádném případě očekávat nedá.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.