ZPRAVODAJSTVÍ

Policii došla trpělivost. Došlápla si na motorkáře

30. července 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Kouty nad Desnou – Už dva lidé letos zemřeli při nehodách motorek na silnici přes Červenohorské sedlo. Od roku 2017, kdy byla opravená cesta uvedena opět do provozu, na ní havarovaly desítky dalších motorkářů. Ti si cestu často pletou se závodním okruhem. Policisté proto na konci července podnikli rozsáhlé kontroly, které měly jezdce umravnit.

 „Hlídky prověřily během neděle 21. července 44 motorkářů a 50 šoférů aut. Zjistili při tom 19 přestupků, přičemž čtyř se dopustili řidiči motorek. Nejčastějším prohřeškem bylo překročení maximální povolené rychlosti,“ uvedla mluvčí krajské policie Marie Šafářová.

První letošní oběť si rušná silnice připsala už v dubnu, kdy na ní upadl dvaatřicetiletý motorkář. Záchranářům se ho sice podařilo rychle naložit do vrtulníku a transportovat do nemocnice, tam ale muž po několika dnech zemřel.

Další „smrťák“ se na červenohorské silnici odehrál na konci června. „Motorkář dostal při sjíždění zatáčky smyk a po nárazu do svodidel utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ informovala Šafářová.

Stěžují si turisté


Velký hluk závodních motorek negativně vnímají návštěvníci Jeseníků. Přes Červenohorské sedlo prochází hlavní jesenická hřebenovka, která láká návštěvníky z celého Česka.
„Když fouká vítr, nese se pištivý hluk z motorek ještě na Švýcárnu nebo na druhou stranu k Vřesové studánce. Trochu mi to tady připomíná naši Velkou cenu,“ odkázal na populární závody silničních motocyklů třicetiletý brněnský turista Karel Knébl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 30.7.2019 12:31
Titulek: sracky
Autor: cerny
lidi je jako sracek,tak o nic nejde
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):