SPORT

Pohároví piloti sedí na zemi, skrápějí je proudy vody

3. května 2010, 00:00, téma NETRADIČNÍ SPORTY, rejdakce
Pohároví piloti sedí na zemi, skrápějí je proudy vody Šumperk - Zatím pouze jednu disciplínu se podařilo pilotům odlétat v letošním 6. ročníku Jarního poháru Jeseníků pořádaném Aeroklubem Šumperk.
Desetidenní plachtařská soutěž začala ve čtvrtek 29. dubna první (a zatím i poslední) disciplínou, při níž klubová třída ulétla trať o délce 166 km a kombinovaná třída 199,6 km. První „klubovka“ přinesla vítězství závodníkům z Aeroklubu Moravská Třebová, kteří obsadili stupně vítězů s jednobodovým rozdílem (1. Petr Kubík - 383 bodů, 2. Michal Lešinger - 382 b. a 3. Pavel Řeřicha - 381 b.)

Nejúspěšnějším šumperským pilotem v úvodní disciplíně byl Petr Koláček s 245 body na 15. místě. V klubové třídě létají mezi 35 piloty z celé republiky tři šumperští závodníci (Koláček, Jan Podhrázský, Martin Ficnar). V kombinované třídě je nejsilněji zastoupen Aeroklub Hranice se třemi piloty, Šumperk zde zastoupení nemá. Na první soutěžní trati této třídy byl nejúspěšnější olomoucký Jiří Steiger se 729 body.
 
 
Na startovním roštu

Kvůli nepřízni počasí dnes již počtvrté nenastoupili piloti na startovní rošt (grid). Organizátoři jim aspoň nabízejí kratochvíle v podobě návštěvy litovelského pivovaru, soutěže v bowlingu nebo plachtařské projekce z Tádžikistánu.

Podle soutěžního řádu musí piloti do konce soutěže odlétat minimálně 4 disciplíny, aby mohly být výsledky platné. Vyhlášení vítězů je plánováno na neděli 8. května v 10 hodin. Pokud by byly do sobotního večera splněny tři disciplíny a neděle slibovala letové počasí, může být Jarní pohár Jeseníků prodloužen o nedělní soutěžní létání.
 
Šumperský plachtař Martin Ficnar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.