SPORT

Pohároví piloti sedí na zemi, skrápějí je proudy vody

3. května 2010, 00:00, téma NETRADIČNÍ SPORTY, rejdakce
Pohároví piloti sedí na zemi, skrápějí je proudy vody Šumperk - Zatím pouze jednu disciplínu se podařilo pilotům odlétat v letošním 6. ročníku Jarního poháru Jeseníků pořádaném Aeroklubem Šumperk.
Desetidenní plachtařská soutěž začala ve čtvrtek 29. dubna první (a zatím i poslední) disciplínou, při níž klubová třída ulétla trať o délce 166 km a kombinovaná třída 199,6 km. První „klubovka“ přinesla vítězství závodníkům z Aeroklubu Moravská Třebová, kteří obsadili stupně vítězů s jednobodovým rozdílem (1. Petr Kubík - 383 bodů, 2. Michal Lešinger - 382 b. a 3. Pavel Řeřicha - 381 b.)

Nejúspěšnějším šumperským pilotem v úvodní disciplíně byl Petr Koláček s 245 body na 15. místě. V klubové třídě létají mezi 35 piloty z celé republiky tři šumperští závodníci (Koláček, Jan Podhrázský, Martin Ficnar). V kombinované třídě je nejsilněji zastoupen Aeroklub Hranice se třemi piloty, Šumperk zde zastoupení nemá. Na první soutěžní trati této třídy byl nejúspěšnější olomoucký Jiří Steiger se 729 body.
 
 
Na startovním roštu

Kvůli nepřízni počasí dnes již počtvrté nenastoupili piloti na startovní rošt (grid). Organizátoři jim aspoň nabízejí kratochvíle v podobě návštěvy litovelského pivovaru, soutěže v bowlingu nebo plachtařské projekce z Tádžikistánu.

Podle soutěžního řádu musí piloti do konce soutěže odlétat minimálně 4 disciplíny, aby mohly být výsledky platné. Vyhlášení vítězů je plánováno na neděli 8. května v 10 hodin. Pokud by byly do sobotního večera splněny tři disciplíny a neděle slibovala letové počasí, může být Jarní pohár Jeseníků prodloužen o nedělní soutěžní létání.
 
Šumperský plachtař Martin Ficnar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).