ZPRÁVY

Petiční smršť pokračuje

24. června 2015, 05:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice, Šumperk - Velké napětí panuje v Mohelnici ohledně plánu radnice propojit ulice Olomoucká a Komenského, kde sídlí jedna ze základních škol. Dnes průjezd blokuje nevyužívaný objekt bývalé Jednoty, který chce město zbourat a obě ulice tak zprůjezdnit. Lidé se bojí velkého dopravního ruchu a proti záměru města sepsali petici. Těch se letos urodilo v regionu mnohem více než v minulých letech.

 „Sídlí tady nejen základní škola, ale také školka a škola pro tělesně postižené. Zprůjezdnit tuto ulici je šílený nápad,“ tvrdí Pavel Homola, jeden z iniciátorů petice, pod kterou se podepsaly zhruba dvě stovky lidí. Šance na to, že se nespokojeným lidem podaří záměr radnice zvrátit, není nijak vysoká. Město přesto plánuje na konci měsíce uskutečnit s nespokojenými občany veřejné setkání. „Propojení těchto ulic projednávalo už několik předchozích zastupitelstev a všechna tento projekt schválila. Dopravní ruch sice může v lokalitě vzrůst, ale bezpečnost chodců to nijak zásadně neohrozí,“ tvrdí starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Radnice couvla

Mohelnice není zdaleka jediným městem, které se musí zabývat nespokojeností občanů. Hned tři petice, navíc k jedinému tématu a s opačnými požadavky, museli řešit radní v Šumperku. Zdejší občané nesouhlasili s tím, jak město naplánovalo revitalizaci lokality Javoříčko. A radnice nakonec od svého záměru ustoupila. „Revitalizace se nebude provádět. Město od této akce upustilo a finanční prostředky určené pro tento záměr použije jinde,“ uvedl na posledním jednání šumperského zastupitelstva místostarosta města Tomáš Spurný.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.6.2015 13:08
Titulek: No a co
Autor: Petr
211
240
Petice sem, petice tam. My jedeme dál.
Reagovat
Datum: 27.6.2015 17:49
Titulek: Manažerem projektu VHZ Horní Pomoraví II za 1,6 miliardy
Autor: Nádhera
207
201
byl odhlasován představenstvem VHZ majitel autoservisu TOP Servis Libivá Jiří Vykydal z mohelnické strany ANO, také bez vysokoškolského vzdělání. Nemám slov. Mimochodem, pán podnikatel Vykydal právě hledá do svého autoservisu automechanika a nabízí mu mzdu od 70 do 90 Kč. To znamená měsíční hrubou mzdu od 11 760 Kč, prakticky mzdu uklízečky. Kdo máte zájem, můžete se nechat vykořisťovat panem podnikatelem Jiřím Vykydalem zde http://www.profesia.cz/prace/top-servis-libiva/O2131769
Reagovat
Datum: 27.6.2015 17:51
Titulek: Majitel autoservisu Jiří Vykydal (ANO) z Mohelnice kandidoval
Autor: BABIŠOVĚ LŮZE JE LÍP
219
191
v komunálních volbách 2014 v Mohelnici za hnutí ANO. Navzdory svému druhému místu na kandidátní listině zvolen nebyl, voliči mu řekli ne. Z hnutí ANO uspěli projektový manažer Ing. Vladimír Daněk (radní), vedoucí lékárník PharmDr., Bc. Ondřej Dedík (radní) a ředitel prodeje a marketingu Ing. Pavel Večerka, MBA (zastupitel). V Mohelnici nyní vládne koalice složená z Mohelnické demokracie (dřívější ČSSD), ANO, TOP 09 a lidovců. Dne 28. ledna 2015 na zasedání zastupitelstva č. 3 navrhl starosta Pavel Kuba (Mohelnická demokracie) Jiřího Vykydala (ANO) členem představenstva společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk, a.s. (VHZ) na příští funkční období představenstva, žádná diskuze o Vykydalových schopnostech k výkonu funkce neproběhla. 41/3/ZM/2015/1 Návrh člena představenstva společnosti VHZ Šumperk, a. s. I. Zastupitelstvo města navrhuje v souladu s ust. § 84 odst. 2 písm. g) zák. č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů, za člena představenstva společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk a. s., se sídlem v Šumperku, IČ 47674954, na příští funkční období představenstva Jiřího Vykydala. Předkladatel: Ing. Pavel Kuba Zpracovatel: Eva Hrochová Typ dokumentu: Návrh usnesení Hlasování Pro: 12 Proti: 1 Zdrželo se: 4 Nehlasovalo: 1 Usnesení bylo: Přijato
Reagovat
Datum: 29.6.2015 13:06
Titulek: Re: Majitel autoservisu Jiří Vykydal (ANO) z Mohelnice
Autor: J.Peterka
216
234
12 hlasů PRO ze čtyř koaličních stran?Pěknej slepenec koukám.
Reagovat
Datum: 11.7.2015 15:36
Titulek: Re: Majitel autoservisu Jiří Vykydal (ANO) z Mohelnice
Autor: Korda Jiří
208
212
TOP a KDU už součástí koalice nejsou.Brzy bude po koalici uplne.
Reagovat
Datum: 15.11.2015 16:13
Titulek: Re: Majitel autoservisu Jiří Vykydal (ANO) z Mohelnice
Autor: Nahoda?
220
249
Take uz mu clenstvi ve VHZ prinasi ovoce. Mohelnice a Zabreh jsou sice stale rozkopane a nastiha se....zato technika a delnici kteri obvykle pracuji na projektu pomoravi jsou nastehovani v Libive a p. Vykydalovi delaji krasnou asfaltovou cestu. Presne takovou jake jsou videt v Zabreze a v Mohelnici po opravach kanalizaci...O stretu zajmu v podobe zamestnavani sveho bagru na kanalizacich ani nemluvim.
Reagovat
Datum: 9.7.2015 07:13
Titulek: Propojení na Ol. ulici --PLNĚ SOUHLASÍM !!!
Autor: Také obyvatel Masaryčky
234
239
Do Mezu na Masaryčce jede ráno v 5,30hod prům.55aut. Všechny MUSÍ kolem lékařů a oční ambulance.A kolem vchodu do školy (st. budovy.) V 7hod začínají manévry rodičů, co vozí děti do školy. Zastaví, vybalí děti a začíná otáčení právě před vchody do obou škol.Projet se to nedá.To je dobré, že? To nikomu nevadí? Opět všechny auta musí okolo lékařů,Masaryčkou ven.STEJNÉ MANÉVRY ZAČÍNAJÍ VE DVĚ HOD. To jedou zaměstnanci Mezu z práce, rodiče pro děti. Postor pro otáčení je menší o zaparkovaná auta učitelů a návštěvníku lékařů. Dopolední provoz do Mezu, do kuchyně obch.akademie, jídelny školy, a obyvatelů ulice opět JEDINOU cestou. A opět vše okolo vchodu do školy. HEZKÝ FRMOL. Plně souhlasím s propojením na ulici Olomoucká, na Jižní obchvat, na ul.Okružní. Poslední vietnamští majitelé vybourali nosné panely uvnitř budovy,ta - dnes zdevastovaná bouda spadne sama.Stala se místem pro schůzky pobudů všeho druhu v těsné blízkosti škol a to petiččářům nevadí? A to ještě nějaký chytrák tam chtěl vybudovat firmu na plastové výrobky. Další navýšení provozu v UZAVŘENÉM PROSTORU a smradu. Vybudováním tří výjezdů se provoz rozloží a bude plynulý. PLNĚ SOUHLASÍM SE STAROSTOU, JE TO NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ.
Reagovat
Datum: 9.7.2015 14:16
Titulek: Ať žije Mohelnická arogancie
Autor: Antikuba
294
228
Petice je přeci zbytečná.Uvidíte jak s ní starosta zamete na další schůzi zastupitelů.
Reagovat
Datum: 14.7.2015 11:01
Titulek: Re: Ať žije Mohelnická arogancie
Autor: Macaryšák
214
220
A udělá jen dobře. Zlikviduje barabiznu na spadnutí, zlikviduje schůzovní prostor flákačů a povalečů, odstraní automanévry před vchody do škol, odlehčí provozu.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.