ZPRÁVY

Petice za zachování dětského centra má už stovky naštvaných sympatizantů

27. května 2014, 06:44, Jaroslav Kropáč
Petice za zachování dětského centra má už stovky naštvaných sympatizantů Šumperk - Záměr kraje snížit část lůžkové kapacity v Dětském centru Pavučinka v Šumperku, pobouřil veřejnost. Lidé podepisují petici, kde úřad vyzývají k tomu, aby od svého plánu upustil. Politici tvrdí, že zařízení bude fungovat dál a pro klienty Pavučinky se nic nezmění.

 „Na děti že nejsou peníze? To snad není pravda. Na ostatní nesmysly mají a na toto ne?“ rozhořčovala se minulý týden jedna z mnoha žen, která petici za zachování plných služeb a kapacity Pavučinky podepsala přímo na ulici. Organizátorky protestní akce jsou přesvědčeny, že pokud kraj k omezení lůžek přistoupí, časem přijde i na drastičtější kroky. „Je třeba si uvědomit, že se jedná o omezení kapacity novorozeneckého oddělení o rovnou polovinu, a to na pouhých deset lůžek. Brzy takto může dojít ke krácení dalších služeb, které rodičům a dětem poskytujeme,“ zlobí se jedna z iniciátorek petice.

Kraj: k omezení služeb nedojde

Plán na snížení kapacity oddělení Olomoucký kraj připouští. Novorozenecký úsek je přitom vyhrazen pro nejmenší děti, o které se rodiče nemohou nebo nechtějí starat. „Je však potřeba si uvědomit, že je v regionu několik dalších zařízení, které nabízejí stejné služby. I po omezení lůžek bude v Šumperku, v porovnání například s devadesátými roky, pořád dostačují kapacita. Přebývajícímu personálu nabídneme náhradní zaměstnání v nemocnici,“ uvedl náměstek kraje Michael Fischer.


Foto: jak

K petici za Pavučinku se mohou lidé připojit jak na internetu, tak například přímo na ulici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).