ZPRÁVY

Petice za zachování dětského centra má už stovky naštvaných sympatizantů

27. května 2014, 06:44, Jaroslav Kropáč
Petice za zachování dětského centra má už stovky naštvaných sympatizantů Šumperk - Záměr kraje snížit část lůžkové kapacity v Dětském centru Pavučinka v Šumperku, pobouřil veřejnost. Lidé podepisují petici, kde úřad vyzývají k tomu, aby od svého plánu upustil. Politici tvrdí, že zařízení bude fungovat dál a pro klienty Pavučinky se nic nezmění.

 „Na děti že nejsou peníze? To snad není pravda. Na ostatní nesmysly mají a na toto ne?“ rozhořčovala se minulý týden jedna z mnoha žen, která petici za zachování plných služeb a kapacity Pavučinky podepsala přímo na ulici. Organizátorky protestní akce jsou přesvědčeny, že pokud kraj k omezení lůžek přistoupí, časem přijde i na drastičtější kroky. „Je třeba si uvědomit, že se jedná o omezení kapacity novorozeneckého oddělení o rovnou polovinu, a to na pouhých deset lůžek. Brzy takto může dojít ke krácení dalších služeb, které rodičům a dětem poskytujeme,“ zlobí se jedna z iniciátorek petice.

Kraj: k omezení služeb nedojde

Plán na snížení kapacity oddělení Olomoucký kraj připouští. Novorozenecký úsek je přitom vyhrazen pro nejmenší děti, o které se rodiče nemohou nebo nechtějí starat. „Je však potřeba si uvědomit, že je v regionu několik dalších zařízení, které nabízejí stejné služby. I po omezení lůžek bude v Šumperku, v porovnání například s devadesátými roky, pořád dostačují kapacita. Přebývajícímu personálu nabídneme náhradní zaměstnání v nemocnici,“ uvedl náměstek kraje Michael Fischer.


Foto: jak

K petici za Pavučinku se mohou lidé připojit jak na internetu, tak například přímo na ulici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.