ZPRÁVY

Petice za zachování dětského centra má už stovky naštvaných sympatizantů

27. května 2014, 06:44, Jaroslav Kropáč
Petice za zachování dětského centra má už stovky naštvaných sympatizantů Šumperk - Záměr kraje snížit část lůžkové kapacity v Dětském centru Pavučinka v Šumperku, pobouřil veřejnost. Lidé podepisují petici, kde úřad vyzývají k tomu, aby od svého plánu upustil. Politici tvrdí, že zařízení bude fungovat dál a pro klienty Pavučinky se nic nezmění.

 „Na děti že nejsou peníze? To snad není pravda. Na ostatní nesmysly mají a na toto ne?“ rozhořčovala se minulý týden jedna z mnoha žen, která petici za zachování plných služeb a kapacity Pavučinky podepsala přímo na ulici. Organizátorky protestní akce jsou přesvědčeny, že pokud kraj k omezení lůžek přistoupí, časem přijde i na drastičtější kroky. „Je třeba si uvědomit, že se jedná o omezení kapacity novorozeneckého oddělení o rovnou polovinu, a to na pouhých deset lůžek. Brzy takto může dojít ke krácení dalších služeb, které rodičům a dětem poskytujeme,“ zlobí se jedna z iniciátorek petice.

Kraj: k omezení služeb nedojde

Plán na snížení kapacity oddělení Olomoucký kraj připouští. Novorozenecký úsek je přitom vyhrazen pro nejmenší děti, o které se rodiče nemohou nebo nechtějí starat. „Je však potřeba si uvědomit, že je v regionu několik dalších zařízení, které nabízejí stejné služby. I po omezení lůžek bude v Šumperku, v porovnání například s devadesátými roky, pořád dostačují kapacita. Přebývajícímu personálu nabídneme náhradní zaměstnání v nemocnici,“ uvedl náměstek kraje Michael Fischer.


Foto: jak

K petici za Pavučinku se mohou lidé připojit jak na internetu, tak například přímo na ulici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).