SPORT

PétanqueCup Vysoká 2011FOTO

12. července 2011, 23:20, rejdakce
PétanqueCup Vysoká 2011 Vysoká - Do horské osady Vysoká u Malé Moravy se sjelo deset družstev o dvou až 3 hráčích porovnat své síly v u nás netradičním sportu pétanque. Hrálo se v Schubert aréně na nově položeném antukovém dvorci. Soutěžící byli rozděleni do dvou skupin. Každý zápas se hrál do pěti bodů a první čtyři družstva postoupila do play-off.


Poslední z nepostupového místa ve skupině „A“ obsadily „Strakušky“ s kapitánem Mirečkem Strakou a ve skupině „B“ statečně bojovala Éliška Reichlová se svou babičkou. Ve čtvrtfinále skončili suverénní vítězové základní skupiny dvojice „U Rybníka“, naopak nečekaně se vzchopila domácí dvojice „Bína-Dufková“, kteří postoupili až ze čtvrtého místa a přesnými hody si vybojovali účast ve finále, které se hrálo do 13 bodů. Jejich soupeři „Maliny“ ve finále na rozjetého Bínu s Dufkovou absolutně nestačily a podlehly 13:9. Bronzové medaile si do Brna odvážejí manželé Liškovi.

Všichni zúčastnění obdrželi věcné ceny a družstva na prvních 3 místech medaile a vítězové zvedli nad hlavu hlavní cenu zlatý pohár.

Pétanque přilákal i spoustu diváků, kteří přišli do „Schubert arény“ svými hlasivkami podpořit soutěžící.

Po vyhlášení výsledků se ještě dlouho hodovalo, slavilo a probíraly zajímavé momenty turnaje.

Ředitel turnaje Libor Lužík zhodnotil celou akci slovy: „Bylo to zase jedno krásné odpoledne strávené po boku přátel na Vysoké. A po turnaji v curlingu a dětském dni, který naše rodina také pořádala, je to další zdařilá akce. Děkuji za účast všem soutěžícím a sponzorům za pěkné ceny.“
FOTOGALERIE PÉTANQUECUP VYSOKÁ 2011
čtvrtfinále - U Rybníka x Bína-Dufková
čtvrtfinále - U Rybníka x Bína-Dufková 
vysvětlování pravidel
vysvětlování pravidel 
kapitáni družstev při losování
kapitáni družstev při losování 
finále Maliny x Bína-Dufková
finále Maliny x Bína-Dufková 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.