PétanqueCup Vysoká 2011FOTO

12. července 2011, 23:20, rejdakce
PétanqueCup Vysoká 2011 Vysoká - Do horské osady Vysoká u Malé Moravy se sjelo deset družstev o dvou až 3 hráčích porovnat své síly v u nás netradičním sportu pétanque. Hrálo se v Schubert aréně na nově položeném antukovém dvorci. Soutěžící byli rozděleni do dvou skupin. Každý zápas se hrál do pěti bodů a první čtyři družstva postoupila do play-off.

Poslední z nepostupového místa ve skupině „A“ obsadily „Strakušky“ s kapitánem Mirečkem Strakou a ve skupině „B“ statečně bojovala Éliška Reichlová se svou babičkou. Ve čtvrtfinále skončili suverénní vítězové základní skupiny dvojice „U Rybníka“, naopak nečekaně se vzchopila domácí dvojice „Bína-Dufková“, kteří postoupili až ze čtvrtého místa a přesnými hody si vybojovali účast ve finále, které se hrálo do 13 bodů. Jejich soupeři „Maliny“ ve finále na rozjetého Bínu s Dufkovou absolutně nestačily a podlehly 13:9. Bronzové medaile si do Brna odvážejí manželé Liškovi.

Všichni zúčastnění obdrželi věcné ceny a družstva na prvních 3 místech medaile a vítězové zvedli nad hlavu hlavní cenu zlatý pohár.

Pétanque přilákal i spoustu diváků, kteří přišli do „Schubert arény“ svými hlasivkami podpořit soutěžící.

Po vyhlášení výsledků se ještě dlouho hodovalo, slavilo a probíraly zajímavé momenty turnaje.

Ředitel turnaje Libor Lužík zhodnotil celou akci slovy: „Bylo to zase jedno krásné odpoledne strávené po boku přátel na Vysoké. A po turnaji v curlingu a dětském dni, který naše rodina také pořádala, je to další zdařilá akce. Děkuji za účast všem soutěžícím a sponzorům za pěkné ceny.“

FOTOGALERIE PÉTANQUECUP VYSOKÁ 2011
medaile a pohár pro vítěze
finále Maliny x Bína-Dufková
čtvrtfinále - U Rybníka x Bína-Dufková
kapitáni družstev při losování

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).