PétanqueCup Vysoká 2011FOTO

12. července 2011, 23:20, rejdakce
PétanqueCup Vysoká 2011 Vysoká - Do horské osady Vysoká u Malé Moravy se sjelo deset družstev o dvou až 3 hráčích porovnat své síly v u nás netradičním sportu pétanque. Hrálo se v Schubert aréně na nově položeném antukovém dvorci. Soutěžící byli rozděleni do dvou skupin. Každý zápas se hrál do pěti bodů a první čtyři družstva postoupila do play-off.

Poslední z nepostupového místa ve skupině „A“ obsadily „Strakušky“ s kapitánem Mirečkem Strakou a ve skupině „B“ statečně bojovala Éliška Reichlová se svou babičkou. Ve čtvrtfinále skončili suverénní vítězové základní skupiny dvojice „U Rybníka“, naopak nečekaně se vzchopila domácí dvojice „Bína-Dufková“, kteří postoupili až ze čtvrtého místa a přesnými hody si vybojovali účast ve finále, které se hrálo do 13 bodů. Jejich soupeři „Maliny“ ve finále na rozjetého Bínu s Dufkovou absolutně nestačily a podlehly 13:9. Bronzové medaile si do Brna odvážejí manželé Liškovi.

Všichni zúčastnění obdrželi věcné ceny a družstva na prvních 3 místech medaile a vítězové zvedli nad hlavu hlavní cenu zlatý pohár.

Pétanque přilákal i spoustu diváků, kteří přišli do „Schubert arény“ svými hlasivkami podpořit soutěžící.

Po vyhlášení výsledků se ještě dlouho hodovalo, slavilo a probíraly zajímavé momenty turnaje.

Ředitel turnaje Libor Lužík zhodnotil celou akci slovy: „Bylo to zase jedno krásné odpoledne strávené po boku přátel na Vysoké. A po turnaji v curlingu a dětském dni, který naše rodina také pořádala, je to další zdařilá akce. Děkuji za účast všem soutěžícím a sponzorům za pěkné ceny.“