ZPRÁVY

Oskava je bez vody

24. listopadu 2014, 19:48, Jaroslav Kropáč
Oskava - Velké problémy trápí v těchto dnech obec Oskavu. Jeden z jejích vodních zdrojů totiž znečistila neznámá látka. Vodu teď musí lidem dovážet cisterny, náhradní zásobování přijde obecní kasu na statisíce korun. Hrozí tak, že vesnici budou chybět peníze na některé plánované investice.

 „Vodojem plníme pomocí cisteren, jedna vydrží týden a přijde nás na 75 tisíc korun. Je to pořádná pálka, o ceně si myslím svoje. Bohužel jiné řešení, jak zajistit dodávky vody, není,“ vysvětluje starosta Oskavy Stanislav Hýbner. Obyvatelům vesnice zatím voda z kohoutků teče, výpadky v dodávkách jsou minimální. „O tom, že je problém s pramenem a že musíme vodu dovážet, vím jenom zprostředkovaně. Doma jsem nic nepozorovala,“ řekla Týdnu pětatřicetiletá žena z centra Oskavy.
Zdroj pitné vody znečistily podle dostupných informací škodlivé bakterie. Kde se vzaly, ale zatím nikdo netuší. Obec se teď ve spolupráci s hydrogeology snaží najít místo pro nový vrt, kde by měla být voda kvalitnější.

Žádají vysvětlení

Nová rada obce žádá bývalého starostu Radomila Bradu a tajemníka Petra Lysáka o odpovědi. Zajímá se například o to, proč problém se znečištěným zdrojem vody neřešili a z jakého důvodu nebyl vodojem kolaudován.
Pokud se vesnici nepodaří komplikace s dodávkami vody brzy vyřešit, může její rozpočet zchudnout o statisíce korun. Pomocnou ruku by prostřednictvím zvláštních dotací mohl nabídnout třeba Olomoucký kraj. O případné finanční podpoře však dosud Oskava s nikým nejednala.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.