ZPRÁVY

Opozice v Lošticích chtěla odvolat starostu

22. října 2013, 05:20, Hana Písková
Opozice v Lošticích chtěla odvolat starostu Loštice - Opoziční zastupitelé v Lošticích chtěli svrhnout starostu. Neuspěli, s čímž prý ale sami počítali. Podle svých slov chtěli pouze upozornit veřejnost na jednání Ctirada Lolka v rámci projektu Horní Pomoraví II a zároveň dát lidem podnět, aby v příštích komunálních volbách dobře zvážili, komu dát hlas. První muž města považuje snahu opozice za nepovedenou a nechutnou taškařici.Starosta Loštic:
„Někteří chlapci se holt potřebují předvádět.“


Mimořádné jednání zastupitelstva Loštic vyvolala místní opozice. Setkání mělo na programu dva zásadní body. Prvním byla informovanost všech zastupitelů i veřejnosti o projektu Horní Pomoraví II, druhým byl návrh na odvolání starosty Loštic Ctirada Lolka. „V současné době má více lidí pocit, že starosta nepředává občanům objektivní informace, co se týká plánovaného projektu rekonstrukce kanalizace a dávají to hlasitě najevo,“ potvrdil místostarosta Loštic Lubomír Faltus.

Na žádost opozice podal starosta informace a zprávy z valných hromad představenstva společnosti VHZ Šumperk, jehož je členem. „Okopíroval jsem jim všechno, co jsem měl k dispozici, aby získali přesné znění, a dál se už k této situaci nechci vyjadřovat. Někteří chlapci se holt potřebují předvádět,“ komentoval události loštický starosta. Ctirad Lolek je zastáncem projektu, z něhož mají v poslední době ostatní obce obavy kvůli hrozbě krácení dotací, které by je mohly stát desítky až stovky milionů korun.

Lolek má jasnou většinu

Patnáctičlenné zastupitelstvo Loštic hlasovalo na návrh opozice o odvolání starosty, i když bylo jasné, že návrh neprojde. Strana Nezávislí demokraté, za kterou Lolek v posledních komunálních volbách kandidoval, získala čtyři mandáty. V koalici s TOP 09, komunisty a lidovci má v zastupitelstvu většinu devíti hlasů. Opozice složená z občanských a sociálních demokratů a nezávislých z kandidátky Společná šance, má hlasů jen šest. „I přesto jsme se snažili tímto způsobem na problémy, které v Lošticích máme, upozornit. V poslední době mě šokuje apatie a bojácnost lidí, kteří si v tichosti myslí své a bojí se o věcech otevřeně mluvit. Nejhorší je, že jednání na radnici už nejsou konstruktivní, ale probíhají často v osobní rovině, a to je špatně,“ uzavírá člen zastupitelstva Jan Konečný.


Foto: red

Chybělo pár hlasů a obyvatelé Loštic mohli být bez starosty.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na cestopisný pořad WELZLOVI NÁSLEDOVNÍCI NA 5 SVĚTADÍLECH, který se uskuteční 10. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na akci zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak zní cestovatelské heslo J. E. Welzla?

A) Prondu, prondu - neprondu, neprondu
B) Když nemůžeš, tak přidej
C) Když to nende tudy, punde to jinudy

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.