SPORT

Opava zdolala Draky

15. října 2008, 14:16, simi
Opava zdolala Draky V 9. kole druhé ligy ledního hokeje zavítala na led zvedajících se Draků Opava.
Již od prvních minut bylo znát, že šumperské hokejisty nečeká snadná práce. I přes úvodní šanci Holíka a příležitostí Vymazala a Osiny prokazoval Slezan značné kvality podpořené výborně chytajícím Masným. Převahu Šumperku sice trochu utlumilo oslabení po faulu Novosada, avšak byli to právě Draci, kteří se v následující přesilovce ujali vedení. Vymazal zakombinoval s Meluzínem za brankou a našel volného dělostřelce Holíka na modré čáře, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0.
V druhé třetině se Draci vrhli do útoku s cílem zvýšit vedení, což by asi znamenalo vítězství v tomto zápase. Bohužel se tak nestalo a naopak v protiútoku se z nenápadné akce prosadil střelou pod břevno Polok a vyrovnal tak na 1:1. Za nedlouho se v 29. minutě po kolapsu organizace šumperské hry v oslabení trefil Měkýš, jenž si sjel od modré čáry a famózně vymetl šibenici. Opava se tak poprvé v utkání ujala vedení. Draci se i nadále snažili vyvinout tlak na Masného v brance Slezanu, avšak jejich snažení končilo většinou v rozích, odkud góly padají málokdy. Ruce jim ještě k tomu více svázala další branka v síti Maláče z hole Černého a už to bylo to samé jako v prohraných duelech s Valašským Meziříčím nebo Hodonínem. Obrovská vůle, ale také obrovská křeč v útočné snaze Šumperku.
Boj v rozích útočného pásma pokračoval i v poslední třetině, ale bez výsledku. Hosté v poklidu střežili svůj náskok, který ještě zvýšil na 4:1 znovu Polok. Pískot z úst domácích fanoušků však hned zastavil šumperský kapitán Meluzín, který se prosadil v samostatné akci a snížil na rozdíl dvou branek. O minutu později znovu snížil Ambruz a Šumperk se tak šest minut před koncem dostal na dostřel Opavy. V této chvíli se hrál ze strany Draků asi nejlepší letošní hokej. Bohužel vyrovnání znemožnila zbytečná vyloučení, i když i v dvojnásobné převaze se k šanci probil Vymazal. Opava si však vedení vzít nenechala a gólem do prázdné branky si pojistila výhru 5:3.


Salith Šumperk - HC Slezan Opava  3:5


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.