ZPRÁVY

Oheň zničil dům v Hanušovicích a poškodil cisterny hasičů

14. května 2012, 22:23, ar
Oheň zničil dům v Hanušovicích a poškodil  cisterny hasičů Hanušovice – Jen zděné torzo zbylo z domu v Hanušovicích, na který v sobotu 12. května ráno zaútočily ničivé plameny. Vesměs dřevěná konstrukce se během několika minut proměnila na popel. Žár byl natolik velký, že poškodil i přistavené hasičské cisterny. Událost si naštěstí nevyžádala žádné oběti na životech, pro hasiče byl ale zásah mimořádně náročný.

„Museli jsme se zaměřit na ochlazování okolních objektů, hrozilo, že se požár rozšíří i na ně. V domě byly navíc propanbutanové láhve a celý byl doslova odrátován vedením vysokého napětí,“ popsal překážky, které komplikovaly boj s ohněm mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Jejich zápas s několik metrů vysokými plameny postupně směřoval k předem prohrané bitvě. Požár nakonec celou budovu zničil, od stejného osudu se ale podařilo uchránit okolní budovy. Ty utrpěly jen lehčí poškození, stejně jako dvě z přistavených požárních cisteren. „U těch došlo vlivem dlouhotrvajícího vysokého žáru k poškození výstražných a zvukových zařízení, kromě toho byl poničen i lak na vozidlech,“ popsal poškození zásahové techniky Hošák.

Na objasnění příčin požáru zatím vyšetřovatelé pracují. Škoda byla předběžně vyčíslena na více než 800 tisíc korun. Podobně ničivý oheň nevyděsil obyvatele Hanušovic už několik let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.