ZPRÁVY

Oheň zničil dům v Hanušovicích a poškodil cisterny hasičů

14. května 2012, 22:23, ar
Oheň zničil dům v Hanušovicích a poškodil  cisterny hasičů Hanušovice – Jen zděné torzo zbylo z domu v Hanušovicích, na který v sobotu 12. května ráno zaútočily ničivé plameny. Vesměs dřevěná konstrukce se během několika minut proměnila na popel. Žár byl natolik velký, že poškodil i přistavené hasičské cisterny. Událost si naštěstí nevyžádala žádné oběti na životech, pro hasiče byl ale zásah mimořádně náročný.

„Museli jsme se zaměřit na ochlazování okolních objektů, hrozilo, že se požár rozšíří i na ně. V domě byly navíc propanbutanové láhve a celý byl doslova odrátován vedením vysokého napětí,“ popsal překážky, které komplikovaly boj s ohněm mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Jejich zápas s několik metrů vysokými plameny postupně směřoval k předem prohrané bitvě. Požár nakonec celou budovu zničil, od stejného osudu se ale podařilo uchránit okolní budovy. Ty utrpěly jen lehčí poškození, stejně jako dvě z přistavených požárních cisteren. „U těch došlo vlivem dlouhotrvajícího vysokého žáru k poškození výstražných a zvukových zařízení, kromě toho byl poničen i lak na vozidlech,“ popsal poškození zásahové techniky Hošák.

Na objasnění příčin požáru zatím vyšetřovatelé pracují. Škoda byla předběžně vyčíslena na více než 800 tisíc korun. Podobně ničivý oheň nevyděsil obyvatele Hanušovic už několik let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.