SPORT

O víkendu se může stát cokoliv, vyhlíží trenér basketbalistů dramatické rozuzlení. Proti Karviné musel trávit další porážku o jediný bod

7. března 2018, 16:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
O víkendu se může stát cokoliv, vyhlíží trenér basketbalistů dramatické rozuzlení. Proti Karviné musel trávit další porážku o jediný bod Šumperk, Karviná - Extrémně dramatické vyvrcholení bude mít základní část druhé basketbalové ligy. Kolem osmé příčky, která jako poslední zaručuje postup do čtvrtfinále play off, panuje až nevídaná tlačenice. První nad čarou se zatím drží košíkáři ze Šumperka.

 „Takhle vyrovnaný průběh soutěže jsem ještě nikdy nezažil. Rozhodovat budou až závěrečné zápasy. Je to hodně zamíchané a otevřené, stát se může cokoliv,“ konstatoval šumperský trenér Radim Šíma.
Mužstvu z Tyršova stadiónu mohla hodně pomoci případná výhra v Karviné. Nebylo od ní daleko. Ve čtvrté čtvrtině vedlo 81:67, později 90:76. „Po prvním poločase jsme začali domácí tým přehrávat. Na to, v jakém jsme odcestovali složení, se to pro nás vyvíjelo velmi nadějně. Podali jsme jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Hráli jsme kolektivně, bojovně a náš projev nebyl vůbec špatný. Dařilo se nám střelecky, na doskoku i při získávání míčů,“ těšilo Šímu. „Bohužel, všechno mělo smutný závěr. V poslední vteřině jsme neubránili střelu za tři body a nakonec museli rozdýchávat hodně bolavou porážku. Moc nás to mrzí. Vítězství by se nám za daných okolností náramně hodilo. Škoda,“ zalitoval kouč Šumperka.
Jeho svěřenci budou mít ve finiši dlouhodobé části výhodu důvěrně známého prostředí. Jenže je čekají náročné duely s vedoucím Žďárem a druhým Podolím. K tomu jim bude scházet klíčový rozehrávač Marek Müller, jenž se chystá na cestu do Ameriky. „Nedá se nic dělat, víme o tom delší dobu. Musíme zabrat i bez něj a vyhrát alespoň jeden zápas. Podolí sáhlo ke změnám, družstvo omladilo a připadá mi, že ještě není stoprocentně sehrané. Hrajeme doma a šanci určitě máme. Uvidíme, jak se všechno vyvrbí,“ řekl Radim Šíma.

DRUHÁ LIGA

KARVINÁ – ŠUMPERK 96:95 (43:44). Body Šumperka: Kresta 31, Z. Wiesner 27, M. Müller 14, Tůma 12, Gonda 11, Rozsíval, Tomeš, Šich. Čtvrtiny – 22:22, 21:22, 15:24, 38:27.
POŘADÍ: 1.Žďár n. S. 32 bodů, 2. Podolí 29, 3. Karviná 29, 4. Černá Pole 29, 5. Krnov 28, 6. VŠB Ostrava 27, 7. Hladnov Ostrava 27, 8. Šumperk 27, 9. SA Brno 27, 10. Valašské Meziříčí 26, 11. Lipník 19.

ZÁVĚREČNÉ ZÁPASY
ZÁKLADNÍ ČÁSTI


SOBOTA 10. BŘEZNA: 18.00 Šumperk – Žďár nad Sázavou. NEDĚLE 11. BŘEZNA: 11.00 Šumperk – Podolí (na Tyršově stadiónu).
Foto: Petr Fišer

Radim Šíma (vlevo) sleduje počínání svých svěřenců na hrací ploše. Od posledního víkendu v základní části očekává pořádně tuhý boj.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.